1x

Chci žít v zahraničí

Od: Datum: 20.09.14 09:49 odpovědí: 16 změna: 21.09.14 08:34
Dobrý den. Pomalu mi dochází, že chci žít někde jinde, v zahraničí. Prostě tady nevidím v ničem budoucnost ani smysl a po vysoké škole bych chtěla pracovat v jiné zemi a už se tam usadit. Co myslíte, mám se na to vykašlat a žít tady v ČR nebo se globalizovat?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.09.14 09:55

Dobrý den, je to Vaše budoucnost a Vaše rozhodnutí. Pokud si věříte, tak proč ne. Vrátit se můžete a není to jako jednosměrná emigrace dříve. Komunikace se starou vlastí v době internetu také není problém, rodičům si to musíte vysvětlit sama a o kamarády zde přijdete.

Ti lidé, které potkáte venku, budou možná také kamarádi, ale kuličky jste spolu nehráli. Zdravím!

Ohodnoceno: 6x

Datum: 20.09.14 10:22

S emigrací (a je úplně jedno, jak jí říkáme) se pojí jeden problém, o kterém se příliš nemluví a tím je permanentní rozpolcenost. Z ČR se spolehlivě vykořeníte a v cizině nikdy úplně nezapadnete. Po celý život tak zůstanete na půli cesty. Řeči o světoobčanství a kosmopolitním uvažovaní v takových případech vyznívají velmi úsměvně a lacině. Nicméně čiňte, kterak uznáte za vhodné.

Ohodnoceno: 6x

Od: dno
Datum: 20.09.14 10:40

Přerušte studium v ČR na rok, jděte na rok studovat do zahraničí a už tam zůstaňte s nějakým přítelem. Naprosto vám to schvaluji.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.09.14 10:42

Kdybych měla méně let a znala jazyk tak bych třeba šla dělat operku.A pak ve zdokonalení řeč,něco si najít.znám dost lidí,kteří byli rádi,že se mohou vrátit Ale je to rozhodnutí jen na vás a je to těká volba ...ODEJET Ci NE...má snacha se vždy vrátila je Mgr.Já jsem patriot pro mne to není,jen kdyby tam někoho blízkého měla..Snad,,

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 20.09.14 11:34
Nejspis jste na vysoke. Tak se prihlaste na zahranicni staz di vasi vysnene zeme, at vite do.ceho.jdete. pak budete cbytrejsi.
Ohodnoceno: 1x

Od: lmgify
Datum: 20.09.14 11:52

Z tvojeho dotazu vyplyva, ze jsi v zahranici nikdy na delsi dobu nebyla a mas jen velice zkreslene predstavy o zivote tam v porovnani se zivotem v CR.

Myslim, ze nejlepsi bude, kdyz dostudujes VŠ a pak se nekam do zahranici presunes a zazijes na vlastni kuzi, jake to je. Pak se teprve po nekolikamesicnim nebo nekolikaletem pobytu tam budes moci rozhodnout, kde chces vlastne zit.

Jestli si ale myslis, ze na tebe nekde cekaji nebo ze nekde je jenom zelena trava, tak budes dost zklamana.

Jak ale pisu - bez toho pohledu zvenci tezko muzes chapat, jaka je v CR situace a co je zapotrebi udelat.

Pripomina mi to Filipince - 80% z nich chce z Filipin emigrovat. Nejak nechapu, proc si radeji nezmeni situaci na Filipinach, kdyz tvori vyraznou vetsinu *ee*

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 20.09.14 12:10

Proč ten dotaz? Chcete žít podle cizích rad? Když chci, tak odejdu. Budete se později vymlouvat na rady? Student by: Má se za to, že každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej s běžnou péčí a opatrností...

Od: ria®
Datum: 20.09.14 12:20

Mám příbuzné v zahraničí, emigrovali někdy v 80-tých letech, celé roky si neplatili žádné zdravotní pojištění a teď jsou starší, začínají se objevovat různé nemoci a už jsou zadlužení a budou muset prodat domek.. takže si ohlídejte jak to je v té zemi, kde by jste případně chtěla usídlit..Asi nikde to nebude úplně ideální..

Od: dejv95*
Datum: 20.09.14 12:23

Vidím to úplně stejně. Sestřenice bývalý přítel se odstěhoval do New Yorku, byl to Slovák žijící v Praze. V Praze byl schopnej si vydělat jako makléř a obchodník s akciemi, fakt dost dobře. Nějak sám říkal, že se na Slovensku nebo v Česku necítí doma. Odjel na turistický vízum do New Yorku, je tam dost Slováků. On tam je teď přes rok nelegálně, prej to tak dělaj skoro všichni. Kdyby chtěl využít mimostátní let, tak ho snad i zavřou. Jedinou možnost, kterou má je se oženit s Američankou. Přičemž se zkoumá jestli je to z lásky a pod. Nemůže také normálně pracovat. On je šťastný, nebo to aspoň tvrdí, pracuje na stavbě jako robotník, vydělá si také dostatek na najem, bary, jídlo, holky. Ale kdyby onemocněl je to blbý na to by už neměl a taky využívá jen metro. Ještě říkal že vudělání tady u nás tam nemá žádnou váhu, Karlovu univerzitu berou jen jako jejich college a to jen dvou letou. Tj něco jako u nás vyučení. Říkal, že platy jsou tedy lepší jako uklízečka nebo barmanka se holka uchytí jinak musí mít americkou školu. Nebo nějakou, kterou uznávají. Vyděláš si i jako uklízečka na ten nájem, zábavu, oblečení. Je to podle mě nedůstojné, že naše vzdělání neuznávají. Takhle je to bohužel i jinde třeba v Londýně, tam je sice největší antipatie na Poláky, ale i Češi tam slyší různé označovaní jako "komunisti" "východ" apod. Snad jen v Bulharsku je to pro nás přívětivý. Sám to nechápu. Ale zkusil bych to, najít si i nějakýho manžela venku, získat občanství a je to. Taky se mi tu moc nelíbí. :)

Datum: 20.09.14 12:56

Jeho blbost byla, ze jel do NY na turistu. *zed* S tim ma strasna omezeni a v podstate skonci jako nelegal, ktery muze vzit jen praci za hotove nekde na stavbe, presne jako on. :( Nemohl jet na nejake to "Working Holiday" visa pro lidi do 30 let?

V tomhle ma EU strasnou vyhodu. Clovek nemusi jit pres to pitome imigracni. Jen se sebere, odjede tam a zacne tam delat. Zadne papirovani ho neceka (krome nejakeho formalniho prihlaseni k danim v nekterych zemich). To se vubec neda porovnat s tou buzeraci, kterou clovek musi projit, kdyz chce odjet do USA, Kanady, Australie nebo na Novy Zeland. Z informaci, ktere mam, mam pocit, ze tam to bez uplatku imigracnimu procesu vubec nejde. Protoze jak jinak si mam vysvetlit, ze Cinan nebo Ind, ktery neumi ani slovo anglicky, se tam dostane a Evropanem tim systemem neprojde, kdyz dela vsechno podle pravidel?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 20.09.14 13:55

Holka jestli umíš nějaký jazyk a myslíš že se uživíš, tak utíkej... a neotáčej se. Co já bych za to dal být mladší a moci utéct.

Datum: 20.09.14 16:38

Naprosto nejhorsi je, kdyz do zahranici utikaji lide, kteri nedokazali uspet ani v CR. Tem muzu naprosto zarucit, ze neuspeji vubec nikde. Skonci jako uklizecky nebo podrztaskove a budou radi, kdyz jim po zaplaceni najmu zbyde dost na jidlo a dopravu.

Ano, je spousta zemi, kde maji ambiciozni a talentovani lide mnohem vetsi sanci dosahnout uspechu nez v CR, ale musi byt na vsechno pripraveni uz pred odjezdem. Kdo doufa, ze s petikilem v kapse prileti do NY, Londyna nebo Sydney, dalsi den dostane praci a po vikendu ho/ji povysi na managera, tak si natluce cumak.

Datum: 20.09.14 19:20

Piši ještě jednou,,,,,měli jsme kolegu tady v čechách byl otekář a chemickou průmku.Stále pořád něco měl,samá nespokojenost.Dělal hezké fotky Chtěl pořád soukromničit.Tak utekl .Byl v USA,Kanadě, no všude. Sedával před kostelem a žil způsobem,co mu kdo dal.Neplatil si nic.Nakonec ho v Kostarice vyhostili zpět domů.Udajně tak dostal nějaký doklad ohledně malířské práce,myslím jako štukatér. Jak se tady vrátil koukal co tady je za potravinový výběr.Jak jsem se dozvěděla,že přijel,,vyhledal mne a neměl ani na tramvaj. Hrůza to oblečení,,,měl takovou tašku na koečkách a v tom vše. veškeré doklady a pod. Ubytoval se v noclehárně i s polívkou,ale ještě nadádal za 30kč.Za denTašku nosil všude.Také si sedl před kostel ,pak na charitu a pod.Jednou jak jsem ho pozvala na obědtak sále potřebovl peníze,tak jsem mu něco málo dala.Jak se tady vrátil dostal infarkt, baypasy , nevím jak to bylo/ péče hrazeno./Pak dostal 2x lázně,,poté dostal myslím trombozu a ještě mi poslal fotku celou fialovou nohu a nadávaljak se má zle.Tak to jsem se už naštvala a napsala mu že tady nemá nic odděláno a léčku a lázně zadarmoPak se přestěhoval do prahy po podnájmech kde chodil také jen na noc.No hrůza,,,jak ON dopadl..Takže nemá ani důchod,,já muřekla pořádně na rozum a přetala jsem s ním komunikovat,tak nevím jak to s ním vypadá.Jen tady píši,jak také lidé dopadnou.A jsou lidi také co tam pracují,ale na staré roky se stěhují zpět domů...Mohl klidně třeba vyučovat anglčtinu tady ...

Datum: 21.09.14 07:53

Nemyslím, že jeho problém byl pobyt v zahraničí. On je prostě člověk, který nedokáže dělat nikde a nikdy (žil v několika velice různých zemích a živil se žebráním). To je jeho největší problém. Hledat problémy, stěžovat si a nic nedělat. Pořád kouká, kde je tráva zelenější, přesune se tam a najde tam jiné problémy a zase se rozhlíží po zelenější trávě. Ten člověk nebude spokojený nikde.

Jako protiklad uvedu příklad jednoho mladého (30?) Čecha v Kanadě. Má vystudovaný jeden obor, který je v Kanadě dost žádaný. Má v něm dobrou pracovní zkušenost z mnoha zemí Evropy. Šel přes imigrační poctivě. Neprošel. I tomu imigračnímu úředníkovi to bylo divné a tak mu udělil body, na které neměl nárok a s jejichž pomocí dosáhl na ten minimální počet bodů pro kladné vyřízení žádosti o imigraci. V Kanadě na jeho vzdělání kašlali. Musel složit jejich zkoušky na akreditaci jako "profesionální inženýr". Asi po roce od příjezdu začal pracovat jako profesionální inženýr v tom jeho dobře placeném oboru. Velice slušné peníze. Po dalším roce začal vydělávat velké peníze. Další rok začal vydělávat strašný balík. Přestal pracovat 12 měsíců v roce. Dělá jen asi 8. Pak má 4 měsíce dovolenou. Pořád vydělává strašný peníze, o kterych se většině Kanaďanů ani nesní. Vše jako řadový zaměstnanec. A tohle je člověk, který se nemohl dostal přes jejich imigrační proces, protože podle toho procesu neměl znalosti a zkušenosti, které by Kanada potřebovala a neměl podle dosažených bodů předpoklady, aby se úspešně zařadil do kanadské společnosti. *zed* Ani nechci přemýšlet nad tím, kolik musí podmáznout Čínan, který skončí v Kanadě v prodejně se zeleninou nebo Ind za volantem sklápěčky, aby jim v těch testech vyšlo, že jsou ideální kandidáti pro imigraci, kteří budou přínosem pro Kanadu *ee* *sok* *zed*

Chtěl jsem tím příběhem říct, že Češi mohou být se svým vzděláním v zahraničí úspěšní, ale imigrační procesy jsou nastavené tak, že úspěch v nich je pro poctivého zájemce velice malý. Naproti tomu ten, kdo hledá kličky, podvádí, lže a je ochoten se do té země dostat za jakýchkoliv podmínek jakýmkoliv způsobem, se tam po zaplacení dostatečně vysokém poplatku imigračním konzultantům a právníkům nakonec i dostane.

Pohybovat se v rámci Evropy, kde Čech může libovolně kdekoliv legálně pracovat a žít, se s tím proto nedá vůbec porovnávat.

Datum: 20.09.14 20:05

Zkus si najít nějaký program pro VŠ studenty. Pokud chceš žit v nějaké evropské zemi, tak jdi na Erasmus, vyzkoušíš si to, najdeš si přátele, budeš znát místo, zlepšíš se v jazyce atd... Pak to budeš mít o dost lehčí. Pokud je to stát mimo EU, tak se obrať na nějakou angenturu, např. Student Agency a najdi si tam nějaký program, např. Work and Travel nebo něco jiného, je toho spousta :) Sám bych chtěl něco takového vyzkoušet, ale určitě bych se bál do toho jít úplně sám

Datum: 21.09.14 08:34

Záleží jen na Vás a na Vašem vnitřním patriotismu. V mnoha ohledech to vlastně vyplývá z výchovy rodičů.

Člověk si to ani nemusí uvědomovat. Časem to vyplyne samo. Dva příklady:

1. Bratranec: "Větroplach". Hned po převratu zdrhnul do USA, kde žil téměř 20.let, než se "vrátil"...

ono "vrátil" je v uvozovkách proto, že se nevrátil natrvalo do místa svého dětství, do místa kde má rodiče.

Nic k tomu místu necítí. Nic ho nikam netáhne. Momentálně pracuje v Holandsku a chce si na důchod pořídit

haciendu v Thajsku.

2. Moje mamka: Před dvaceti lety se z Ostravy odstěhovala do Ústí nad Labem...(za ségrou) což v globálním měřítku není v podstatě žádná dálka.

Ovšem neustále cítí potřebu se sem vracet a hlavně chodit po "jejich" Beskydech.

I ve svých pětasedmdesáti mě při výšlapu na Ondřejník dokáže zostudit tím, že je tam o dvacet minut dříve a

už tam mám načepované zvětralé pivo *smich* *palec*

Každý jsme jiný. Musíte si sama určit priority. Peníze.? Úspěch.? Domov.?

Já svůj domov opustím až v rakvi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.