Na ustřiženou občanku na Mallorcu

Od: Datum: 19.09.14 20:53 odpovědí: 6 změna: 20.09.14 10:18

Je tu někdo, kdo letěl po sňatku s ustřiženou občankou a s tím papírkem na Mallorcu?

Bohužel nemůžu najít pas, takže na staré jméno letět nemůžu. Ale na internetu se dočítám, že mi ten papírek nemusí v zahraničí uznat.

Máte někdo zkušenost?

Případně udělají mi pas z pondělka na úterý na MÚ? Ale když jakoby nemám udělanou občanku, můžou vůbec na ní udělat pas?

Jaké navrhujete řešení?

Letíme ve středu ráno.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 20:56

Pohledal bych ten pas... moje tehdy letěla na pas se svobodným jménem a v pohodě...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.14 21:00

Já to vidím jako jediné možné řešení. Na občanku Vás tam nepustí a s ustřiženým rohem už tuplem ne. A nový pas Vám ze dne na den neudělají.

Od: elisa*
Datum: 19.09.14 21:14

No na občanku po EU by mě tam pustili, s ustřiženým rohem nevím...no pondělí asi strávím na úřadě...

Datum: 20.09.14 01:56
Takovych moc nebude , nebot ta obcanka je neplatna mimo CR to mi rikali jak pri zmene trvaleho bydliste , tak i pri svatbe. Takze hodne stesti ve schaneni rychlopasu.

Datum: 20.09.14 06:49

Zajděte v pondělí na příslušný okresní či obvodní úřad, vemte sebou 2 fotky, 2 fotky, tuším 1000,-Kč a mělo by se to stihnout udělat nový pas ! Raději tam ráno zavolejte... Osobně by nejlepši nouzové řešení bylo, tam jet na platný pas s předchozím jménem, nikdo to na vás nepozná, že jste změnil jméno. Furt lepší, jak ustřižený roh na OP !

Od: elisa*
Datum: 20.09.14 10:18
Jasně, pas platí 3 měsíce po svatbě, žádný problém! Jen kdyby doma ležel tam, kde jsem si myslela, že leží:(
Teď mám tedy jen tu občanku s ustřiženým rohem a papírek. Vím, že třeba do Rakouska není problém na to jet, takže platí i v zahraničí, ale jistější bude mít pas na staré jméno. Tak jen budu doufat, že mi ho v pondělí udělají a v uterý vydají, ačkoliv není ´uřední den...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.