Lze změnit banku?

Od: odpovědí: 4 změna:

mám hypotéku u hypoteční banky,poplatek za vedení účtu 150kč,ale dům je v zástavě,asi nepůjde tudíž banku změnit.díky

4 odpovědi na otázku

 

 


2x

Zajdi do jiné banky,třeba Equabank - jsem s ni velice spokojen.Udělej si refinancování hypotéky a přejdi k ním.S radostí tě přijmou.

 


1x

Jestli je ta zástava kvůli hypotéce protože dům slouží jako zajištění úvěru, není to žádný problém, ba je to normální a lze jak píše @pckop banku změnit. Při refinancování se nejdřív (dva, tři, někdo čtyři měsíce před koncem fixace) oběhnou konkurenční banky, získají se předběžné nabídky, vybere se ta nevýhodnější nabídka, zajde se s ní do stávající banky s požadavkem jestli na to přistoupěji. Když nepřistoupěji řekne se jim "budu refinancovat", uzavře se smlouva s jinou bankou, ta bude mít zástavní právo jako druhá v pořadí po té stávající, v okamžiku konce fixace dojde dle nové smlouvy k čerpání úvěru a současně k splacení starého úvěru, následně se zástavní právo "staré" banky vymaže. (PS doporučuji fixnout na co nejdéle při slušném úroku, 2.5% za pár let těžko bude).

 


0x

Na konci fixační doby můžete refinancovat u jiné banky.

 


0x
avatar lego

Pri splneni vsech podminek i banka jde zmenit.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]