Cela v kriminále

Od: Datum: 19.09.14 15:38 odpovědí: 26 změna: 15.11.14 19:54

Proč se v kriminále nesmí přes den ležet v posteli?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 15:55

Copak někdo leží přes den v posteli, pokud není nemocný? Kromě toho, kriminál není (neměl by být) rekreace.

Ohodnoceno: 0x

Od: vklus
Datum: 19.09.14 15:57

Bavíme se o českých kriminálech? Pokud ano tak to v našich rekreace je.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.09.14 17:16

Ja ano. Kdyz mam cas, a ten cas se snazim mit, tak si klidne pres den do te postele lehnu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.14 21:54

Já ležím po noční v posteli přes den celkem běžně...

Datum: 19.09.14 16:04

To kvůli proleženinám.

Ohodnoceno: 10x

Datum: 19.09.14 16:55

Přeplněná vězení - jak smutné, ale Váš příspěvek mě pobavil :-D

Od: bigmac
Datum: 19.09.14 16:20

Sice se mě to netýká :D ale taky by mě zajímalo, proč bych nemohl ležet v posteli :D To mi zní jako buzerace. Pokud zná někdo reálný důvod, taky se rád dozvím něco nového.

Datum: 19.09.14 16:28

Sice rozumím tomu, co chcete slyšet, ale na druhou stranu jak bylo řečeno, není to rekreace, udělat dluhy, krást nebo vraždit a pak si dělat co chce? Proto se to jmenuje odnětí svobody, já bych ještě přitvrdil. To by teprve byl pravej kriminál. Bohužel to nezáleží na mě.

Ohodnoceno: 3x

Od: bigmac
Datum: 23.09.14 23:12

Vy si zase odnětí svobody pletete s torturou. Ještěže to na vás není, vrátili bychom se totiž do středověku.

Datum: 30.09.14 19:59

"...vrátili bychom se totiž do středověku"

Myslím, že by to nebylo na škodu. Aspoň v některých případech.

Datum: 19.09.14 16:39

A na vojně /pokud jste ji absolvoval/ jste mohl přes den ležet v posteli? Určitě ne.

V krimu je člověk za trest, nemůže se tedy třeba po obědě natáhnout a dát si šlofíka. To už pak není basa, ale welness. Pokud člověk je na svobodě, ani tehdy se nemůže kdykoliv válet v posteli. Chodí do školy, do učení, do práce...

Já bych to naopak zostřila. Pořádnou fyzickou práci přes den, aby vězni uhradili své potřeby /strava, teplo, praní, kroužky...*ee*/, zalehnout po večerce a ráno pěkně po budíčku makat.

A Vy se ptáte na ležení! To je snad vtip.

V base jsem nikdy nebyla, ale z vyprávění mi to nepřipadá, že jsou tam lidé nějak zvlášť potrestáni. Přitvrdila bych.

V případě manželů Stodolových, heparin. vraha Zelenky, pedofila Slováka Nováka či v současné době vraha malé Elišky - těm bych ukrátila trápení nafurt. Takové zrůdy si tam žijí vcelku dobře a zadarmo. Nemusí nakupovat, vařit, prát, platit SIPO, vše dostanou až pod nos. Jediné, co je jim odepřeno, je svoboda.

Bereme si v mnoha věcech příklad z Émeriky. Před pár dny tam popravili ženu, která zabila 9 letou holčičku. Myslím, že pravdy a lásky už od roku 1989 bylo dost a není nikde vidět. Vrátila bych trest smrti pro nejtěžší zločince. *cert* Jaga.

A kdybyste mohl celý den ležet, pak by se o Vás neříkalo ON SEDÍ, ale ON LEŽÍ. Musí si odležet 3 roky! *haha*

Ohodnoceno: 8x

Datum: 19.09.14 17:00

Souhlasím s Vámi. Přitvrdit. Jejich volba, kde jsou. Pracující taky nechodí po svačině ležet.

Datum: 19.09.14 17:02

Na vojně se přes den běžně laželo na kavalci. Dozorčí dal včas vědět kdyby někdo šel.

Datum: 19.09.14 17:11

Voják a kriminálník, vojákovi bych dala postel s kvalitní matrací, a z kriminálu bych dala všechny postele pryč, ať spí na podlaze.

Od: wamp®
Datum: 19.09.14 20:03

Jaguško : *smich* *haha* *palec*

Datum: 21.09.14 12:41

Jaguško, přesně tak já bych zašla ještě dál, nucené práce, mrskání karabáčem. A u vrahů bych zavedla trest smrti, žádný humální ale přesně tak jak vraždili oni.

Od: richardiii
Datum: 19.09.14 21:13

Ve věznicích výkonu trestu a vazebních věznicích se nesmí ležet přes den z důvodu zákazu zákonem o výkonu vazby nebo zákonem o výkonu trestu. Tak jako lidem zakazuje např trestní zákon páchat trestné činny, tak tento zákon zakazuje lidem ve výkonu trestu nebo výkonu vazby ležet na posteli od budíčku, což je 6:00 až do večerky 21:00.

Od: tomaskrupa*
Datum: 20.09.14 08:51

Protože tam nejsou od toho aby leželi ale pykali si trest ..

Od: cocot
Datum: 21.09.14 10:06

Přes den se nesmí spát zejména proto, že by to u vězňů vedlo k rozvoji neurotických problému (zejména depresí), což by způsobovalo další problémy vykonavatelům spravedlnosti (sebevraždy, sebepoškozování apod...).

Od: anndr*
Datum: 21.10.14 17:42

Ono je ležení přes den sice zakázáno, ale kdo byl někdy v krimu, tak ví, že v praxi to vypadá jinak...

Datum: 21.10.14 17:52

Omyl. Přes den smí osoba ve výkonu vazby nebo výkonu trestu ležet na ZASTLANÉ POSTELI, zda-li je to tak správně raději komentovat nebudu.

Od: skoromukl
Datum: 03.11.14 19:08

Byli snad odsouzeni jen k trestu odněntí svobody, tj. nemohou svobodně pobývat kde chtějí. Ve výkonu trestu se to ale moc neřeší...

Od: vklus
Datum: 03.11.14 19:33

Stejně co se jim stane, když neposlechnou a budou ležet? Samotka? Někomu se může líbit. Zakážou mu koníčky? Bude ležet o to víc. Práci na něj? A kdo a jak ho k ní donutí.

Datum: 03.11.14 21:52

mohu vsechny ubezpecit,ze drtiva vetsina odsouzenych by pracovala rada(splaceni dluhu,resp.jejich dalsi nenarustani),nejake kapesne-tim nezatezovani rodiny,ktera je uz takhle dost narusena atd...jenze problem je v prebujelosti vezenske sluzby-prace ve vezeni je drazsi nez zamesznani civilistu-ona samotna prace je hodnocena mene nez ofiko min.mzda,jenze uz jen dva dozorci stoji vic nez je zdravo...jsme proste v cechach a staci se podivat na stranky ministerstva kde jsou vycisleny "naklady"...nemluve o tom ze na cca.20 000 internovanych lidi v CR připada temer dvojnasobek dozorcu(o kancelarskych nemluve(-takze vezni az zas tak moc stat z tech asi 4 miliard rocne( a to bylo k roku asi 2004) na vezenstvi nestoji ale x desitek tisic zbytecnych bacharu jsou vic jak 50% nakladu na vezenstvi,pak provoz veznic a az pak nekde jsou vezni...Ale hlavne,myslim,ze vsichni tak nejak tusime jaky je stav justice v CR,ze...? A dovede si predstavit jaky je pak zahul na psychiku jedince ,ktery se dostane do vazby napr.na zaklade tvrzeni nekoho kdo i udanim odklani podezreni sebe samotneho...? Neni to moc prima,a verte ze vim o cem mluvim...A na druhou stranu,spousta co by tam mela byt jsou vysmati kdesi...

Od: kockomilka
Datum: 03.11.14 22:00

Já nevím, ale vždycky jsem to brala tak, že v tom kriminále se mají polepšit a po návratu už nedělat to za co je zavřeli, tudíž živit se prací, no a tak je potřeba aby byli zvyklí ráno vstát, pak bdít a večer jít spát.

Vrátit se do pracovního režimu je problém i normálně (když z něj někdo z jakéhokoli důvodu vypadne, teda asi kromě mateřské, protože děti se budí brzy).

Od: ugo
Datum: 15.11.14 19:54

Zaráží mě, kolik lidí by bylo skoro nejradši, aby kriminály vypadaly jako nacistické koncentrační tábory.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.