Výše podpory v nezaměstnanosti

Od: Datum: 19.09.14 07:57 odpovědí: 1 změna: 19.09.14 11:15

Dobrý den.Pracoval jsem jako zaměstnanec. Ted jsem momenálně na nemocence kterou beru ve výši 8000kč Zaměsnanec mne propustil ve zkušební době.Dle vyjádření doktora budu ještě do konce roku na nemocence.V srpnu 2015 bych mohl jít do předčasného duchodu. Výdělek jsem měl u zaměstnavatele 11800kč čistého.Práci nemužu sehnat.Mužu ještě vybrat zbytek podpory v nezaměstnanosti v délce 8 měsícu. Jakou výši podpory bych pobíral? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 11:15
avatar

Zaregistrovat se na ÚP můžete až po skončení nemoci, v době nemoci se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání.

Na podporu budete mít nárok po zbytek podpůrčí doby.

Podpora bude první měsíc činit 50 %, poté až do konce podpůrčí doby 45 % průměrného čistého výdělku z posledního zaměstnání. (Výdělek z předchozího zaměstnání se do výše podpory nepromítne.)

––––––– Odkazy (zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti):

Kdo se nemůže stát uchazečem o zaměstnání (§ 25, odst. 2 písm. a)

Nárok na podporu po zbytek podpůrčí doby (§ 48)

Z čeho se stanoví podpora v nezaměstnanosti (§ 50, odst. 1)

Výše podpory v nezaměstnanosti (§ 50, odst. 3)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.