Nakládání s účtem po smrti

Od: odpovědí: 4 změna:
Otec zemřel, měl účet ke kterému měla plnou moc a dispoziční právo i osoba, která není součástí dědického řízení. Tato osoba po smrti majitele účtu vybrala veškerou hotovost, ale částka kterou vybrala a byla zároven na účtu ke dni úmrti majitele jde do dědického řízeni a budu z ní plati odměnu notáři. Byl výběr protiprávní nebo jak se domoci těchto peněz které jsem zdědila a nemám je?
4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar jethro

Pokud má disponent nastavená práva tak, že může disponovat s účtem i po smrti majitele (což může být), tak ten samotný výběr nebyl protiprávní.

Do dědictví jde stav účtu v okamžiku úmrtí, takže ten, kdo ty peníze po smrti majitele vybral, bude při vypořádání notářem nebo soudem vyzván, aby ty peníze (nebo odpovídající část) dědicům vyplatil.

Souhlas s @jethro, napsal to přesně

 


1x
avatar iz

Osoba může být účastníkem řízení, nikoliv součástí...

 


0x
avatar tigra

Měla jsem to samé - takže máš nárok na polovinu celkové částky, která byla v moment úmrtí na účtu. Notář by měl vyzvat druhou osobu k navrácení peněz. Pokud myslíš, že dobrovolně peníze nevydá, tak na policii a nahlásit neoprávněný výběr. Pokud bys měla zájem o veškeré peníze, musela bys dokázat, že veškeré fin. prostředky na účet vložil tvůj otec (pozor, pokud ta osoba s ním žila ve spol. domácnosti, tak bys ještě musela dokázat, že peníze na účet vložené nebyly společné!).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]