1xAUKRO_system nakupovani, prihazovani atd

Od: Datum: 18.09.14 19:41 odpovědí: 27 změna: 19.09.14 23:03
avatar

Dobry vecer, muzete mi nekdo prosim vysvetlit system AUKRA? Mela jsem za to, ze to funguje jako klasicky eshop, ale chyba, je to uplne jinak :) Dekuji M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.14 19:42
avatar

Ano jako klasický e-shop pro většinu poláků funguje :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 19:44
avatar

Ano, funguje to úplně jinak.

Vybereš si zboží, přihodíš maximum co jsi ochotná dát a uvidíš. Když tě někdo přehodí máš smůlu, ale taky se může stát, že vyhraješ aukci a budeš na polovině tvý maximální částky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.14 19:51
avatar

Takze nejdrive registrace. Musi se davat cislo uctu, nebo se zalozi novy ucet u Aukra? Neco jak Paypal?A dal..prihodim, fajn, mozna vyhraju, ale pak si nakup rozmyslim, je to mozne, nebo je to zavazne, stejne jako u drazby? Nebo jsou dalsi zadrhele a rozdily u Aukra proti klasickeho eshopu? Nechci se registrovat dsriv, nezli pochopim system *nevi*

A dal..zbozi je nove, nebo je to zbozi, co si lide nakoupili a z jakehokoliv duvodu ho ted prodavaji? Narazila jsem napr. na saty, ale za 1,-Kc? a nove?...

Datum: 18.09.14 19:58
avatar

Číslo účtu není potřeba, nebo alespoň když jsem si já dělal účet tak potřeba nebylo. Jen klasická adresa, na kterou ti přijde dopis s kódem.

Příhoz je závaznej, jako u dražby, vždyť ona to vlastně dražba je. Když si to rozmyslíš, záleží na prodávajícím jak to bude.

Zboží je nové i použité. Obchodníci prodávají třeba své nové zboží, taktéž když ti něco bude doma překážet a budeš to chtít prodat, dáš to na Aukro jako použitý, klidně od koruny a někdy se nestačíš divit, kam se cena vyšplhá.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.09.14 20:01
avatar

Číslo účtu nemusíš nikde nikomu dávat. Pokud přihodíš, je to závazné. Vyjímečně pokud ještě neskončila aukce můžeš napsat prodejci a požádat ho o zrušení příhozu. Není to ale jeho povinnost. Všude je napsáno zda je zboží nové nebo použité. Případně se lze zeptat prodejce před příhozem. Ty šaty vyletí na ceně neboj. Někde je i Kup teď. To znamená že je pevná cena a hned po příhozu je zboží tvoje,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.09.14 20:27

Pokud je cena kup teď, tak je to jako eshop, jinak jsou to aukce s přihazováním. Kdo dá víc na konci aukce vyhraje. Když je minimální příhoz 2,-Kč a aukce začíná na 10,-Kč, tak první příhoz je 10,-Kč, druhý musí dát minimálně 12,-Kč, ale je možné, že ten před ním dal třeba už rovnou 100,-Kč, takže druhému se bude ukazovat jen to, že jeho příhoz není nejvyšší a že další možný minimální příhoz je 16,-kč a tak buďto dá rovnou víc jak ten první např. 150,- takže aktuální cena bude 102,-Kč (buďto to za tu cenu vyhraje) a nebo bude někdo další přihazovat dál a nevyhraje to, dokud nedá minimálně 152,- nebo je zas někdo nepřehodí. Je to lepší ukázat než takhle vysvětlovat. Asi je to špatně pochopitelné.

doplněno 18.09.14 20:29:

Ideální je, zařídit si volno na konec aukce (je tam napsaný), potom si počkat na poslední dvě minuty a pár minut před koncem přihodit svou maximální částku. Někdy se to ale vyšplhá i na víc, než za co se to prodává nové v obchodě, takže kolikrát ani nemá cenu přihazovat a třeba počkat na jinou aukci.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.09.14 10:18
avatar

To Repkin-osobně, pokud je pro mne něco hooodně žádoucí včetně sumy ,tak přihodím až asi tak dvě sekundy před koncem!S tím,že nejprve průzkumný příhoz jaká je nejvyšší cena !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 12:19

Souhlas, dělám to tak taky ;) akorát ten průzkum předem nedělám :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddd
Datum: 19.09.14 08:44

Hlavně pozor na zmetky na aukru.Plno blbů přihazuje až v posledních vteřinách,aby už nikdo nemohl přihodit,takže s tím počítat.Oblíbená taktika S tím se asi nedá nic dělat a takže asi dělat to samé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 09:35

Proč blbů? kdyb to byl blb, tak tam naháže tisíce hned na začátku aukce, jako jiní blbové, kteří si to za stovky mohou koupit normálně v obchodě za rohem. Řekl bych, že je to taktika lidí, kteří většinou vyhrajou. Je to holt aukce v jiném stylu, než jí známe z televize, kdy vyhrává nejvyšší nabídka bez ohledu na čas.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ddd
Datum: 19.09.14 09:42

Blb je to proto,že je to nefér podraz na ostatní,kteří s tím nepočítají.Ale to holt každý nepochopí.Lidi zmrší vše

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 09:44
avatar

Tak to je zatím letos nejvtipnější odpověď. Celé Aukro je postavené na tom, že přihodíte v poslední vteřině. A pokud přihodíte málo, stejně nevyhrajete. Pokud je něco dovoleno, není člověk blb proto, že to používá, ale blbem je ten kdo to neumí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ddd
Datum: 19.09.14 09:58

Nemá cenu se hádat.Ořezaný člověk tyhle metody schvaluje,slušní neschvalují.Bohužel ořezanců bude vždy dost a slušní lidé budou na to doplácet

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 10:15
avatar

Trošku se mýlýte,asi jste ten ořezaný!

To tazetel není jednodušší si přečíst pravidla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 14:14
avatar

Cože? *smich* Mazeeeec to si jako fakt myslíte, jo?

Aukru jde především o to, aby se prodalo za co nejvyšší cenu (tedy největší provize), a samozřejmě se přihazuje v posledních vteřinách, stejně jako na všech aukčních serverech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 10:16

Pokud je člověk dospelý a svéprávný, tak s tím počítat musí. U junior účtu bych to pochopil. Jinak si to prostě člověk má hlídat. Jinak jak již bylo řečeno, je to aukce, která je tak postavená. Pokud se Vám to nelíbí, nakupujte kup teď a nebo v eshopech ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.09.14 09:43

Ale to je princip přhazování, ne? Cena letí nahoru na konci. Ne aby nikdo nemohl přihodit, ale aby vyhráál! Už jste dražil na ebay?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jentak
Datum: 19.09.14 10:25

Jestli se nepletu, tak byly snahy, a myslím, že úspěšné, ukončit přihazování 1-2min po posledním příhozu. Vyšlo se tím vstříc lidem s pomalejším připojením a zamezilo se tomuhle přihazování na poslední chvíli. No a prodejce opravdu dostává nejvyšší příhoz a ne příhoz "na poslední chvíli".

doplněno 19.09.14 10:40:

Napíšu srozumitelněji: ukončit přihazování 1-2min po posledním příhozu. Tedy doba aukce se prodlouží o 1-2min došlo-li k příhozu v posledním okamžiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 10:33

Nějak jsem Vás nepochopil. 1) jsem to ještě neviděl, že by aukce skončila dříve, než před koncem aukce, to by pak konec aukce neměl smysl 2) vyhrává vždycky nejvyšší příhoz, to jestli byl dán jako první nebo poslední nehraje roli.

doplněno 19.09.14 12:22:

Když je to poslední příhoz, tak nevidím důvod, proč by se mělo prodlužovat o jakýkoliv čas, tak to potom ten co si nepočkal a přihodil jako první, tak přihodí na poslední chvíli a zas se to prodlouží, a nebo to vyhraje a zas to není fér, jelikož je jednou stanovený konec aukce a dál bych to neřešil. Tohle by se mi osobně nelíbilo. Jako bych šel před zavíračkou do krámu pro rohlík, vzal ten poslední, když už by zamykali tak bych vycházel, přišel by tam někdo jiný, že chce rohlík, tak by mi ho prodavač vytrhnul z ruky a dal ho jemu. Každopádně já jsem se s tím nesetkal. Naštěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 14:17
avatar

Takhle to má nastavené třeba Mimiaukce.cz, a i když jsem leccos nakoupila i na aukru, mimibazar i sedí víc právě z toho důvodu, že vyhraje skutečně ten, kdo je ochoten dát nejvyšší cenu. Pokud se přihodí v čase jedné minuty do konce, ča se automaticky nastaví zpětně na dvě minuty.

Na aukru mě třeba někdo může v poslední vteřině přehodit, i když bych klidně byla ochotná dát za předmět víc peněz, než onen výherce. S pomalejším připojením chápu, že to pro někoho může být na houby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 19.09.14 14:24
avatar

Takhle to má na svých aukcích Datart:

3.7. Prodloužení aukce: Vlastní aukce je nyní prodlužována o další tři minuty, pokud dojde k příhozu v její poslední minutě. K ukončení aukce tedy dojde v momentě, kdy zájemci přestanou přihazovat a zůstane jediná aktivní nabídka bez odpovědi, nebo pokud zájemce využije možnost funkcionality "Kup teď", nebo když dražená částka dosáhne částky odpovídající nabídce "Kup teď (aukci vyhraje zájemce, který se první dotkne této částky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddd
Datum: 19.09.14 17:06

No konečně rozumné slovo.Člověk jen žasne,co je mezi náma spousta ořezaných lidí,co to nedokáží pochopit.Holt je to doma rodiče neučili.Učili je jen urvi co můžeš,ostatní je vedlejší.Doba je holt taková mizerná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 18:31
avatar

On Vás někdo nutí nakupovat na aukru? Můžete snad využít i "Kup teď", když se Vám nelíbí systém přihazování. Tento systém má aukro už léta, takže výkřiky o mizerné době a nevychovaných lidech jsou úsměvné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.09.14 19:52
avatar

Vy jste fakt asi jak píšete "ořezaný" když nedokážete pochopit princip aukce-vždy až do ukončení se může přihazovat a kdo přihodí poslední,je to jeho jako v aukční síniTam je to úplně stejné akorát s tím,že dokud se přihazuje tak aukce trvá,přestane-li se přihazovat,aukce končí ale až do posledního odklepnutí si může kdokoliv přihodit,zrovna jako aukro jen s tím že je přesně staniven konec!Pkd toto nechápete tak jste jak píšete!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 19.09.14 22:34
avatar

No zrovna příklad s aukční síní není nejlepší :-D Tam je to právě spíš podobné tomu Datartu nebo miniaukcím od martiny.

Konec aukce se posunuje tak dlouho, dokud je někdo ochoten přihazovat.

To nic nemění na tom, že je ddd takový jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.09.14 22:52
avatar
Omlouuvam se vsem zucastnenym , ale asi nejak nechapu pojem MUJ MAXIMALNI PRIHOZ. Pro mne je to ta nejvyssi castka, kterou jsem ochoten vydat. Takze kdyz me nekdo prehodi o korunu, tak me nenastve, protoze na me uz je to moc. A tim padem nemusim mit nervy vteriny pred koncem auce. Uz nekolik zajimavych aukci jsem takhle vyhral...
doplněno 19.09.14 23:07: Nechapu, ja proste mam SVOJE OSOBNI MAXIMUM, a pres to nejede vlak. Prece nebudu licitovat sam se sebou...
doplněno 19.09.14 23:34: @pepr chapu Vasi odpoved, jen proste nechapu ty lidicky, co nemaji predem jasno, za kolik jeste jsou ochotni...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 19.09.14 23:03
avatar

Právě proto, že je to o korunu (nebo pár dalších). Že jsem vlastně klidně mohl o korunu (nebo o10kč) dát víc. Když to bude o stovku, tak to už je moc, ale o pár korun, to zamrzí, naštve případně nase...

doplněno 19.09.14 23:23:

Vy máte Hope Svoje osobní maximum a jiní to mají, tak jak jsem popsal já. Lidi jsou různé

Mimochodem já mezi nimi nejsem, nemám na Aukru účet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.