Poznám že mojí zásilku kontrolovali celníci?

Od: Datum: 17.09.14 15:35 odpovědí: 4 změna: 20.09.14 13:11

Zdravím.

Objednal jsem si mobil z číny,konkrétně z dx.com

Už od soboty se balík válí v ČR,v úterý o půl třetí odpoledne mi volal nějakej pán,jestli mi došel balík,tak jsem odpověděl že nevím,že jsem v práci a nadiktoval mu znovu adresu. Zásilku sleduji přes českou poštu a dnes se tam "objevilo" Příprava zásilky k celnímu řízení.

A potom
Uložení zásilky na vyměňovací poště.

Myslíte že budu platit poštovné a clo? nebo co se to vlastně platí,když balík zadrží?

Na dx.com sice píšou že se clo a poštovné neplatí,ale nevím co je na tom pravdy :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 15:42

na dx.com můžou psát, co chtějí. To je celníkům fakt jedno :)

Poštovné navíc platit nebudete, ale pokud to půjde před celníky budete muset doložit fakturu a nějaký výpis z účtu nebo paypalu, aby si ověřili cenu. Pak budete platit za zastupování před celníky (pokud si nevyřídíte sám osobně), což se zvedlo z původní 100 na xxx (už si nepamatuju, asi 150(?)) a celníci pak rozhodnou, co budete platit.

Nyní čekáte na dopis od celníků, kde po vás budou chtít výše uvedené doklady. Na něj budete reagovat mailem v předepsané formě a pak už to půjde vcelku rychle. Zboží vám přijde na dobírku, kde dobírka je cena zastupování + clo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.09.14 16:02

Já jen dolním, že clo nejspíš platit nebudete, jen DPH a to zastupování.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.09.14 12:44
Tak kolik si naúčtovali?
doplněno 20.09.14 14:09: Ja jsem kupoval dva tel současně a zaplatil jsem si dopravu DHL za 15 dolarů. Za prvé, mel jsem je za tři dny doma a za druhé, celní řízení vyřídili za me, takže me je nezadrzovala česká pošta. Od Číňana jsem si je nechal deklarovat jako ebook za deset USD, takže pod rentgenem to rozeznat nejde, tudíž nic dalšího jsem neplatil. Oba tel stály deset tis i s tou dopravou. Byt tam ještě DPH, stalo by to minimálně dvojku navíc... Připadá mi, ze česká pošta zadržuje zásilky schválně, včera mi přišel dres, ale v ČR uz byl tři dny!
Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.09.14 13:11

Včera mi teprve přišel osmi stránkovej dopis od celníků :D na kterej stačí odpovědět mailem,ale borec na youtube psal že mu naúčtovali 600Kč.

doplněno 20.09.14 23:51:

No příště už budu chytřejší a tu dopravu si taky připlatím,ono to vyjde levněji :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.