Nizka hmotnost baliku dle posty

Od: Datum: 17.09.14 20:26 odpovědí: 18 změna: 18.09.14 18:06

ahoj asi blby nazev tematu,ale nevedel sem co jine nepsat. Objednal sem si balicek z autodilu a e- shop zrovna nemel 100% kladnych komentarua,le byl levny riskl sem. rychlost vpohode coz tam vseci nadavali,ale ted mi dosel mejl,ze balicek byl predan k preprave a ma 1,5 kg a ja tam mam veci co vazi dohromady asi 10 kg. nejtezsi vec stoji 3500,- tis a bojim se balik prevzit. je mozne,ze by posta uvedla blbou vahu? ja myslim,ze to je vylouceno a radej asi balik neprevezmu co rikate? jak se pak budu hadat o penize s nezeriozne vypadajici firmou na heurece ma hodnoceni 91%

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 20:31

Zkuste na ně fintu. Balíček nevyzvedávejte a napište jim email. že jste ho rozbalil a není tam vše objednané. Jak to budou řešit?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.09.14 20:34

Ringo, Ringo. Za a) jednalo by se o podvod a za b) když balík nevyzvedne, nemůže ho přece rozbalit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.09.14 22:09

Nejednalo by se o podvod, ale o lhaní.

Balík by nerozbaloval... to je logické. Četla jste vůbec mou odpověď?

Datum: 17.09.14 20:33

Většina větších eshopů podává balíky online, což znamená že si štítek tisknou sami a balíky na poště jen předají. Balíky nijak neváží a tak tam uvedou hmotnost podle oka, nebo jaká je právě napadne. Mě došly jednou 10 ks SD karet s hmotností 15 kg. A 91% není nijak nízké hodnocení

doplněno 17.09.14 20:36:

Dnes jsem si objednal přes net 40" TV a podle informací pošty má jen 10 kg :-D

Ohodnoceno: 2x

Od: stihl
Datum: 17.09.14 20:57

http://obchody.heureka.cz/prodejdilu-cz/diskuse/

jinak já poslal letos asi 40 balíků a 100% mělo přesnou váhu a prostě nevěřím,že by pošta každy balík nepřevažovala vím,že asi E-shop doveze 50-100 balíku denně,ale i tak tam by se vařily neskutečné peníze. A navíc i blbec pozná rozdíl mezi kilogramem a 10 kg. Uvidím no,ale jsme znepokojený potřebuju ty díly mít a nestihnu to objednat už jinde.

Datum: 17.09.14 21:01

A jakým způsobem je posíláte? Přinesete je na přepážku, kde je pracovnice hodí na váhu a nalepí štítek s podacím číslem? Nebo jste smluvní zákazník a podací číslo si na balík nalepíte doma sám? Jestli mi nevěříte, vizte obrázek, je to balík obsahující 40" LCD televizi

doplněno 17.09.14 21:09:

Váží 8 kg, rozdíl 4 kg. Ale jak jsem psal výše, případ s SD kartami, tam byl rozdíl více jak 10 kg. Každopádně si balíček potěžkat můžete, já jen, že ne všechny balíčky pošta váží. Vy totiž neprovádíte online podání, to je ten rozdíl a proto všechny vaše odesílané balíky mají správnou hmotnost.

Datum: 17.09.14 21:04

Jo já nejsu firma,takže normálně i vš váží pracovníci,ale chtěl sme říct,že odchylka tam nikdy nebyla ani překlep.

Mezi nám kolik ta TV váží? zase neváží 40 kg máme doma 37 palců a ejstli to má 20 kg,tak to je moc ne?

Datum: 17.09.14 21:08

Tak mam spravne mysleni. LCD i 46 palcu ma jen 15 kg,takze ta Vase uplne bez problemu pouze 11

Datum: 17.09.14 22:11

No to je blbost. Pošta vždy musí udat přesnou váhu zásilku už kvůli reklamaci! Natož kvůli poštovnému. Přemýšlejte.

Datum: 17.09.14 20:35

Je pravděpodobné, že se v mejlu překlepla administrativní pracovnice firmy, která vám zprávu zasílala. Počkejte, až dojde balík, na poště si ho nechte ukázat a podle váhy se rozhodnete, zda jej převzít či nikoliv. Nevidím v tom problém.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.09.14 20:50

Myslíte,že můžu pošťačce říct jestli ho můžu zkusit vzít do ruky a potěškat? ono vpodstatě mám podle mě rávo před ní rozbalit a hned reklamovat ne? Ono tam byla řemenice 7 kg a pak řemen a 4 filtry což odpovída těm 1,5 kg přesně jakoby tam nebyla ta řemenice. nemyslím si,že by se pošta nechávala šidit tím,že někdo posílá 10x víc těžké balíky,kde by se okrádali o tisíce korun měsíčně,prtože sám posílám balíků dost a vím jaké jsou brutální rozdíly v cenách kvůli váze.

Datum: 17.09.14 20:54

Jasně že si balík můžete potěžkat. Pošta tyhle online balíky opravdu nepřevažuje, to mám odpozorované. Odesílatel takový balík jen přinese na přepážku a hned odchází.

Datum: 17.09.14 21:19

Na poště nemusíte balík potěžkávat, oni vám ho tam na požádání převáží. Pokud byste jej tam chtěl hned rozbalit, je to možné, ale až po zaplacení a převtetí balíku. Pracovnice pošty vám pak případně může dosvědčit, co v balíku bylo/nebylo.

Datum: 17.09.14 21:24

Mam z toho nervy v pr... vetsinou platim prevodem tady sem radej priplatil dobirku a asi dobre. No kazdopadne sem napsal i do toho shopu,takze snad se vyjadri a az mi to dovezou uvidime. ja poznam jestli to ma vic jak 2 kg melo by to mit odhadem tak 8,5 kg. tak diky za reakce.

Datum: 17.09.14 22:15

Pracovnice pošty mají zákaz cokoli dosvědčovat a být přítomny při rozbalování balíků. Pouze pokud jsou problémové /roztrhaný obal, vykradené/, sepíše se reklamace, převáží se a je to.

Datum: 17.09.14 23:24
Zdravím, tak třeba je balík bez té jedné nejtěžší věci, prostě ji neměli na skladě a balík odeslali bez ní, až balík otevřete, bude v něm faktura a také napsán název veci a ze nebyla na skladě, ze vám ji pošlou v dalším balíku az bude k dispozici, pokud budete mít zájem. Tedy tohle se mi uz párkrát stalo.

Datum: 17.09.14 23:35

To tezko mam fakturu na vse! a Dle komentaru na ten obchod postupuji v techto pripadech takto,ze proste odeslou neuplnou zasilku s ponizenou fakturou a nebo nabidnou adekvatni nahradu. tak sem to delal v praci taky.

No zitra su zvedavy,ale myslim,ze to tam proste nejaky debil nedal a ja bych se nedohadal kdybych to zaplatil.

nastesti ten rozdil vahy je podstatny,ale byt to treba 7 kg proti 5,tak to uz nepoznam

Od: xixi*
Datum: 18.09.14 18:06

Nebylo by nejlepší vzít telefon a zavolat na nějakou linku toho eshopu a zeptat se co je v balíku a co ne? Podle čísla objednávky to musí najít. Otázka pár minut a máte jasno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.