Odborné praxe pro mladé do 30 let

Od: Datum: 17.09.14 10:44 odpovědí: 3 změna: 17.09.14 20:06

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s programem Odborné praxe pro mladé do 30 let? ( http://www.dotacni.info/mzdove-prispevky-a-staze-2014-2020/odborne-praxe-pro-mlade-do-30-let/).

řemýšlím, že bych se přihlásila, ale pořád se nemůžu rozhodnout, protože o tom skoro nic nevím. Psala jsem i na ÚP, ale nic mi pořádně neřekli. Navíc mě spíš zajímají osobní zkušenosti. Např. jestli musíte projít pohovorem, jak to celé probíhá a tak.

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 14:23
avatar

ÚP Vám k tomu nic moc neřekne, protože jde o nabídku pro zaměstnavatele. Osobní zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že půjde o zaměstnání, bych pohovor očekávala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.14 14:38
avatar

Mám osobní zkušenost.

Tento projekt slibuje mladým do 30 let praxi 1 rok, takže má poté získat větší šanci k získání zaměstnání + bude mít nárok na podporu, který doposud neměl. Moje zkušenost je ovšem taková, že ačkoliv ve skutečnosti byl projekt s mým zaměstnavatelem uzavřen (tedy ta dohoda mezi oběma stranami), na 1 rok = 12 měsíců, zaměstnavatel se mnou smlouvu uzavřel ale až o měsíc později, takže mám odpracováno "pouze" 11 měsíců a nevzniká mi tak na podporu nárok, takže jediné, co mi tento projekt dal, byla mzda po dobu 11 měsíců a bohaté zkušenosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.14 20:06
avatar

Zkušenost mám , i když z druhé strany ( jako zaměstnavatel:) ). Myslím si , že je to dobrá příležitost získat praxi.

Kolegyně říkala ,že prošla vstupním pohovorem a následně motivačním kurzem , kde je učili jak se připravit na pohovor, jak napsat životopis ,jak bezchybně projít pohovorem atd. Vůbec se toho nebojte, každopádně je to dobrá příležitost nějak začít. Na ÚP si zajděte osobně , raději do krajského města - Konkrétně na tento program mají vyčleněného pracovníka,který Vám podá ucelené informace. V místních pobočkách o tom moc neví(není to v jejich kompetenci).My jsme takto získali šikovnou konstruktérku , která u nás (doufám) zůstane natrvalo. Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.