Odborné praxe pro mladé do 30 let

Od: odpovědí: 3 změna:

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s programem Odborné praxe pro mladé do 30 let? ( dotacni.info/...

řemýšlím, že bych se přihlásila, ale pořád se nemůžu rozhodnout, protože o tom skoro nic nevím. Psala jsem i na ÚP, ale nic mi pořádně neřekli. Navíc mě spíš zajímají osobní zkušenosti. Např. jestli musíte projít pohovorem, jak to celé probíhá a tak.

Díky za odpovědi.

3 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar iz

ÚP Vám k tomu nic moc neřekne, protože jde o nabídku pro zaměstnavatele. Osobní zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že půjde o zaměstnání, bych pohovor očekávala.

 


1x

Mám osobní zkušenost.

Tento projekt slibuje mladým do 30 let praxi 1 rok, takže má poté získat větší šanci k získání zaměstnání + bude mít nárok na podporu, který doposud neměl. Moje zkušenost je ovšem taková, že ačkoliv ve skutečnosti byl projekt s mým zaměstnavatelem uzavřen (tedy ta dohoda mezi oběma stranami), na 1 rok = 12 měsíců, zaměstnavatel se mnou smlouvu uzavřel ale až o měsíc později, takže mám odpracováno "pouze" 11 měsíců a nevzniká mi tak na podporu nárok, takže jediné, co mi tento projekt dal, byla mzda po dobu 11 měsíců a bohaté zkušenosti.

 


0x
avatar jakoola

Zkušenost mám , i když z druhé strany ( jako zaměstnavatel:) ). Myslím si , že je to dobrá příležitost získat praxi.

Kolegyně říkala ,že prošla vstupním pohovorem a následně motivačním kurzem , kde je učili jak se připravit na pohovor, jak napsat životopis ,jak bezchybně projít pohovorem atd. Vůbec se toho nebojte, každopádně je to dobrá příležitost nějak začít. Na ÚP si zajděte osobně , raději do krajského města - Konkrétně na tento program mají vyčleněného pracovníka,který Vám podá ucelené informace. V místních pobočkách o tom moc neví(není to v jejich kompetenci).My jsme takto získali šikovnou konstruktérku , která u nás (doufám) zůstane natrvalo. Tak hodně štěstí.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]