Archivace ucetnictvi

Od: Datum: 16.09.14 18:23 odpovědí: 2 změna: 17.09.14 05:07

Dobry den prosim je zde nekdo kdo by mi mohl s jistotou odpovedet? Moje otazka zni: Je dano zakonem ze se musi ucetnictvi uchovavat i v pairove podobe? Myslim uctenky, faktury a vse potrebne? Nebo staci pouze elektronicka podoba? Pripadne podle jakeho zakona. Dekuji za Vase odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 16.09.14 19:44

Elektronická forma pro uchovávání je ekvivalentní s papírovou podobou. Více viz § 31-33 zákona o účetnictví č. 563/91 Sb.

Takže lze uchovávat v el. podobě. Musíte však zajistit čitelnost po celou dobu archivace. Ta je stanovena různými zákony podle obsahu archivovaného záznamu - zákon o DPH, celní zákon, zákon o soc. zabezpečení, zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lmgify
Datum: 17.09.14 05:07

Nejlépe asi §33, odst.3 (pro pochopení je dobré si také přečíst odstavce 1 a 2). Že by vám berňák "zpochybnil"?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.