Splacení osobního bankrotu

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den

chci se zeptat blíží se mi 5 let od započetí splácení insolvence,ve které jsem splatil více než 30%. Jakým způsobem dojde k ukončení? Musím já nebo můj ins. správce podat nějakou žádost o ukončení a odpuštění zbytku dluhů? Jak dlouho to bude trvat? Je potřeba to podat dopředu třeba měsícc dva? Vzhledem k " nerychlosti" našich soudů bych nerad pokračoval ve splácení bůhví jak dlouho než soud rozhodne...

děkuji

3 odpovědi na otázku

0x

Vy si platíte insolvenčního správce. Ten je povinnen všechny tyto úkony provést. Obraťte se na něj.

To není pravda. Žádost si musí podal dlužník sám, insolvenční správce není povinen toto zařizovat. Doporučení je podat si žádost o 2-3 měsíce dříve nebo se dotázat přímo na soudu, jaká je jeho momentální vytíženost.

Insolvenční správce mi sdělil před chvílí, že společně s posledním přehledem o plnění oddlužení mi pošle žádost o osvobození od placení pohledávek a současně bude zaslán dopis zaměstnavateli o ukončení srážk ze mzdy...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]