Jde o cukrovku?

Od: Datum: 16.09.14 08:41 odpovědí: 8 změna: 17.09.14 06:31

Dobrý den,

ráda bych se zeptala...mám hodně ráda sladké, pokud týden sladké omezím, dostaví se pak potřeba, něco jako absťák, chvěji se, klepou se mi ruce a jsem oslabená. Mám potřebu si hned dát kousek čokolády, abych se vrátila do normálního stavu. Mohou příznaky znamenat cukrovku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.14 08:49

Kupte si glukometr, dá se koupit od cca 400 korun. Pár dní měřte hladinu cukru v krvi. Podle výsledku pak k lékaři. Cukrovka se přes internet nediagnostikuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 16.09.14 09:05

Pokud já vynechám na týden sladké, tak pak mám podobné příznaky. Cukrovku nemám. Abych se tomuto stavu vyhnul, dám si denně kousek něčeho sladkého, třeba kousek koláče, pár kostiček čokolády atd.

Pokud se bojíte, že máte cukrovku, zajděte si k obvodnímu lékaři. Vyšetří vás a buď to bude ok a nebo vás pošle dál k diabetologovi. Po internetu můžeme jen hádat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.09.14 09:53
avatar

Cukrovka má i jiné příznaky. Například může být příčonou špatného hojení; pozorujete něco takového? Ale diagnostikovat ji opravdu může jen lékař při osobním vyšetření. Diabetolok, obvoďák může "pojmout podezření".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luluuu
Datum: 16.09.14 10:15

Nene, takové příznaky nemám..zajdu každopádně k obvodnímu. Děkuji za rady

Datum: 16.09.14 11:03
avatar

Tělo je prostě zvyklé vyrábět velké množství inzulinu a pokud se skokově příjem cukru omezí, může ještě chvíli jet "setrvačností" a tak potom nějakou dobu můžete pociťovat příznaky hypoglykemie. Doporučuji to se sladkým nepřehánět a postupně jej omezovat - jinak začnete časem trpět klasickými problémy, které jsou průvodními při trvalém silném překyselení organizmu. Rozpadlé zuby a slabé kosti budou tím nejmenším. Týraná slinivka běžící stále na plný výkon potom taky může začít kolabovat a píchat si do konce života inzulín, řešit špatné oči, otoky, to opravdu není nic příjemného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.14 22:53
avatar
To samé má kuřák nebo alkoholik, když nedostane to, co potřebuje. Cukr je taky droga,, prostě jste závislá. Cukr ovlivňuje hladiny hormonu, které pak jsou rozkolisane. Pokud se budete stravovat zdravě, budou i hladiny hormonu vyrovnané.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 17.09.14 00:28
avatar

To určitě cukrovka není ale pouze,,absťák,,po nedostatku cukru. Cukrovka se projevuje např. : větším pocením,hlavně v noci ,větší žížní a zvýšeným příjmem tekutin,Častějším močením,zvýšenou únavou...pokuď chcete mít klid,nechejte si párkrát nalačno změřit hladinu cukru u svého obvodního lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 06:31

to je opačný a velmi nebezpečný stav- hypoglikemie,kdy je v krvi málo cukru / kolem 3 mool/ a může to být začátek cukrovky.Je opravdu vhodné si dojít k diabetologovi a poradit se s ním.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.