Neoprávnené podnikání - pila v zástavbě

Od: odpovědí: 24 změna:
Mám souseda, který neustále dováží metrové dřevo , to na svém pozemku zpracuje a dále odváží. To se déje už nékolik měsíců (cirkularka, motororové pily, náklaďáky, traktory ) a to nékolikrát v týdnu. Na Obecnim úřadé jsme nepochodili (na svém pozemku si může délat , co chce) . Poraďte kam se obrátit, aby mu tuto činnost zakázali. Děkuji
24 odpovědí na otázku

 

 


3x

Podejte stížnost na Krajskou hygienu, motorové pily mají hlučnost okolo 100 dB, norma hluku v noční době je max. 40 dB, v denní 50 dB, silniční, železniční, letecká má výjimky. Pokud soused zpracovává dřevo pro svoji potřebu v přiměřené době nic s tím nenaděláte, to jsou sekačky, křovinořezy, pily a.p. pokud to má na kšefty jak soukromá osoba, neb podnikatel bude mít problém. Evropská Směrnice 49/2002 ES nařizuje, hluk může trvat max. 20% času ve všech denních neb ročních obdobích, zvláštní ochranu ve večerním období, zvláštní ochranu o víkendů a svátcích. Obraťte se na Obecní úřad písemně nechť Vám sdělí zda se jedná o obytnou zonu, komerční, neb průmyslovou, pakliže se jedná o obytnou podejte písemně mimosoudní dohodu na souseda z důvodů omezování osobnostních práv, zdravotních problémů, nemožnost řádně užívat majetek, nucené omezení vlastnického práva a psychickou újmu, v kapitalismu je vše převedeno na krejcary, tak uveďte zpětně patřičnou vyšší sumu a v případě nedohody pohrozte soudním sporem. Jinak od 1500 Kč lze zakoupit obyčejný hlukoměr s tolerancí 1-2 dB, na hrubé posouzení to postačí, dle možnosti pořizujte foto záznamy s daty, pro další řešení s laxnímy úřady.


 

 


2x
avatar iz

Jste-li si jistý, že Váš soused podniká bez živnostenského oprávnění, zkuste se obrátit na živnosťák.

Má-li však soused má vše v pořádku a dodržuje-li noční klid, těžko dosáhnete nějaké změny.

doplněno 15.09.14 22:31:

A myslíte, že jede, Ringo? Ale ze živnosťáku by se na to podívat mohli ...

Nemyslím si ivzez, že mi může hrčet cirkula pod oknem 6-22 hodin.

doplněno 15.09.14 22:54:

No to dosud kolega neuvedl, ale asi to tak myslí.


Živnost určité nemá,tak to zkusím. Doufám, že tam nedopadnu jako u našeho pana starosty ;). Dík

Nevím, co znamená Ringo?

 


1x
avatar ringo

A mluvil jste s ním? Řekl mu, že vás to ruší? Na obci vám odpověděli špatně. Může si dělat co chce, ale nesmí obtěžovat okolí nad míru obvyklou místním poměrům.


Samozřejmé jsme sním mluvili, nékolikrát jsme ho upozorňovali, že se nevyspíme mezi službami, déláme s manželem na 12, akorát dochází k verbálnímu napadání a jeho činnost se stupňuje. Na zahradé se nadá být, holka s malým klukem se odstéhovala. A na úradu nám poradili , ať to řešíme soudní cestou

 


1x
avatar jenyk

Proč by mu to měl někdo zakázat?

 


1x

Jen uvažuji. Soused dováží metrovici a dále prý zpracovává. Co může dělat s metrovicí? Snad rozřezat na špalky a nasekat. Nebo se mýlím? Jestliže pracuje sám a to i kdyby 8 hodin denně, tak cirkulárka nebo motorovka pojede asi 2 hodiny a zbytek 6 hodin bude štípat a nakládat. A jestliže přijede za týden jeden náklaďák a jeden traktor, tak v tom nevidím problém. Víc není schopný zpracovat.

Závist je sviňa.


Jenže to není jeden nákladák týdné, tak 2-3tatrovky a nedélá sám, vždy sežene néjakyho maníka,co mu za 30 kč na hodinu maká

Kde se najde člověk, který seká a řeže dříví za 30kč na hodinu?

Já bych to nechtěl dělat ani za 300Kč na hodinu. To není práce, to je dřina.

mě napadá kontrola míry hluku z hygieny -- zda soused splňuje dané decibely v obytné zóně. Je to dáno zákonem

 


0x

No a co vám vadí?

doplněno 15.09.14 23:11:

Ale on mu chce zakázat podnikání, závist? Pokud je hluk v normě, nadělá nic.


Samozřejmé ten kravál. Kdybych si chtéla koupit barák u pily, tak si ho tam koupím.jeho kšefty jsou mi ukradený ty délá 15 let, co tu bydlím, ale nikdy ne v takovém méřítku.

 


0x
avatar ringo

Asi mu vadí hluk. Nicméně si dovolím parafrázovat klasika.

Veškeré udávání toliko pro hovado dobré jest!


A co byste dělal. Předem dékuji

Máme od vás málo informací. Jak to probíhá, kolik toho je, jak často vyrušuje a s jakou intenzitou atd.

 


0x

Rozhodně si nemyslím, že je normální, aby si "maník" v rodinné zástavbě zřídil podnik - pilu :D

Jak jste došel na to, že se jedná o rodinnou zástavbu? Předpokládám, že je to obyčejný soused na vesnici, kde nejsou domky nalepeny na sobě.

Předpokládám běžnou, rodinnou zástavbu na vesnici. Co cca 5m další nový domek, zahrada...


Ano jedná se o rodiný domek na vesnici, vše se odehrává cca 10 metru od baráku. Samozřejmé neřeže nonstop od 6-22, ale béhem dne jizapíná nékolikrát, a když se přidá motorovka? A na závér dne nakládáme , na plechovou korbu auta nebo do kontejneru opravdu chuťovka. Když je to 6x v týdnu opravdu je to o nervy., když 60 hodin v kuse nespíte.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]