Mudr. odmítá napsat dítěti omluvenku do školy

Od: Datum: 07.10.14 09:39 odpovědí: 21 změna: 08.10.14 10:35

Bohužel pozdě jsme zjistili, že naše pediatrička (chodíme k ní teprve rok) je naprosto známá tím, že nechává děti zbytečně dlouho doma- a je to jeden z důvodů, proč od ní odchází. (A také je známá svou neodborností, kterou jsme již i my odkryli a již aktivně koukáme po jiné doktorce). Dcera je doma již 4.týden a viděli ji další tři doktoři a řekli, že je již v pořádku.

Odmítla nám napsat omluvenku do školy, že dcera musí být ještě doma. My ji ovšem v pondělí již do školy pošleme, dcera sama říká, že se cítí už zdravá, jen malinko pokuckává. Jak to řešit? Má si učitel doktorce zavolat, že dcera byla ty týdny u ní léčena?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 07.10.14 09:58

A co vám brání napsat omluvenku sami? Já to tak dělám už 9 let, omluvenku jí doktorka nepíše

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 10:02

Často bývá ve školním řadu uvedeno, kolik dní může maximálně omluvit rodič z důvodu nemoci. Nebo nepsané pravidlo od třídního či vedení školy. Na SŠ jsem kdysi měla nějak 3 dny a pak omluvenka od lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamik
Datum: 07.10.14 10:45

Přesně tak! Tři dny od rodiče lze omluvit, zbytek by byly hodiny neomluvené.

Datum: 07.10.14 12:26
avatar

Pokud chce učitel omluvenku od lékaře, ať si jí zaplatí ;) někteří lékaři totiž za toto oprávněně požadují honorář a myslím si, že oprávněně. Omluvenky můžou psát rodiče a lékař to nemá nikde stanovené, ten píše pouze lékařskou zprávu a učitelovi je do zdravotního stavu žáka v době jeho nepřítomnosti ve škole velké prd. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.14 11:44

Škole do toho nic není, nemá právo zjišťovat, jen omluvenku dostane. Též to přece lékaři nemůůže nařídit. Podívejte se do zákona zda je tam povinnost vystavit, či na žádost, i školský zákon. Myslím, že to tam není, lékař to nemá hrazené, uhraďte jí ten výkon. Omlouváte VY, jako zákonný zástupce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 11:44
avatar

jen malinko pokuckava... tedy neni uplne zdrava.

A lekarka ma snad titul z mediciny a tak tvrdit neco o neodbornosti neni mozna na miste. Proste nechce mlady organismus zatizit. S temi tremi doktory to nechapu- To jste obesly tri dalsi doktory aby se potrvdila vase domnenka o zdravi vaseho ditete?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.14 19:08
avatar

Odkud jste? jen,že bych Vás seznámil s jedním ivalidním člověkem který díky oné odbornosti OL a současně i podnikového lékaře málem zůstal paraplegik!Tento "lékař" léčil štíplý obratel paralenem a natahovánímpři svičení na žebříku!Jen díky souhře náhod či štěstí?mu zůstalo "zdraví" jen trochu ,bez ochrnutí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: memomoreno
Datum: 07.10.14 12:23

Dítě by mělo jít do školy POUZE tehdy, pokud je dokonale zdravé. Nejhorší případy jsou, pokud dítě dostane antibiotika, za tři dny se cítí skvěle a hurá do školy. Tam tyhle "nakřuslé" bakterie přeskáčí na jiné děti, které antibiotika neberou... Takhle se vytváří rezistence na antibiotika. Nechápu na podkladu čeho si dovolujete VY poměřovat odbornost zmíněné pediatričky. To jste to jako laik vyčetla z karet nebo Vám k tomu přitakala sousedka z prasačáku? Není zřejmé, jaké "fofr" informace mají zmínění lékaři. Moje rada? Nepleťte se doktorce do "řemesla" a nesnažte se mermomocí nadělat víc škody než užitku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.14 15:24
avatar

Člověk se nemá plést lékaři do řemesla ale lékař může téměř všechno. Prosím Vás co je dneska odbornost ..skutečně si myslíte že odborník je člověk s tituly? Dříve si člověk zvolil řemeslo které ho bavilo , byl k tomu motivován už od mala například ze strany rodičů. Dnes člověk dělá řemeslo pro peníze . Naši rodiče si určitě vzpomenou jak se říkávalo že člověk studuje medicínu aby pomáhal lidem ... to už dnes neplatí, mnoho lékařů odchází do zahraničí za lepším výdělkem případně přechází do politiky které vůbec nerozumí..Lékařství (stejně jako práva) je dnes jen obyčejný byznys podporovaný státem..

Podle Vás by mělo dítě do školy chodit dokonale zdravé ale dokonalost je jen slovo...provede-li lékař důkladné vyšetření komukoliv z nás, vždycky bude nějaký nález a finačně motivovaný lékař pak vidí kšeft a ze zdravého člověka učiní pacienta někdy až nadosmrti. Ano nejhorší případ je pro samotné dítě když dostane antibiotika ... za týden a něco se z toho dostane a za dva měsíce omarodí zas , účinnost antibiotika je čím dál slabší, předepisují se jiné a dražší léky, očkuje se a jde to tak stále dokola ... tak se dělá lékařský byznys .

Jediný odborník na zdraví je samo naše tělo ... mnoho lidí to bohužel ještě nepochopilo , odborníci to zase naopak vědí moc dobře avšak zavádí postupy a mechanismy tak aby lidé uvěřili že lékařská věda dokáže více .

Nemusím mít žádný titul před jménem na to abych pochopil jak celý tento systém tady funguje .. stačí se řídit vlastním zdravím selským rozumem .

Ohodnoceno: 4x
 
Od: memomoreno
Datum: 07.10.14 15:43

Člověk se nemá plést lékaři do řemesla ale lékař může téměř všechno. Prosím Vás co je dneska odbornost ..skutečně si myslíte že odborník je člověk s tituly?

K Vaší otázce. Pokud budu lékaře potřebovat, rozhodně vyhledám člověka s titulem MUDr, patřičné erudice a nepůjdu za babkou kořenářkou někde na větrnou hůrku. A netvrďte mně, že vy uděláte něco jiného, pokud budete mít smrt na kahánku. Zbytek toho co píšete, jsou tendenční polopravdy se kterými je přesto možné za jistých velmi specifických okolností souhlasit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 18:42
avatar

To nikdo netvrdí abyste šel za nějakou babkou kořenářkou... Každý člověk by se měl přece ke svému tělu chovat tak , aby nemusel toho člověka s titulem MUDr. či babku kořenářku někdy v budoucnu navštěvovat. Chci hlavně říci to že si dnešní společnost příliš nechává diktovat co brát , co jíst , kolik litrů vody denně vypít , na co se nechat očkovat a podobně. Necháváme si mnohé líbit a myslím že se to v tomto směru ani po té takzvané revoluci nezměnilo. Dokonce si myslím že je tu i ještě jakýsi přežitek z koncentračních táborů jako by se na lidech testovalo co vydrží a manipuluje se s lidskou myslí i zdravím . Jednohou příjde zpráva že odborníci zjistili jak máslo škodí cévám tak máme jíst margarín ... později se zas příjde na to že margarín škodí. Stejně tak je to s vínem , s vodou , a ale i jinýma potravinama. Totéž se dá říct i o lécích a vakcínách.

Když se podíváte do starých lékařských knih . při mnohých nemocech se léčilo přirozenou podporou funkce látkové výměny . Podporovali se vlastní léčebné mechanismy které má každý človék. Dnes se vše léčí léky které naopak tyto mechanismy v těle brzdí , Léčba se naopak prodlužuje a průběch nemocí se v budoucnu zhoršuje.

Odbornost v medicíně prostě není v tom co se člověk něco naučí z knih ale ve skutečném pochopení vzniku příčin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 07.10.14 12:34
avatar
Zdravím. Nebudu se vyjadrovat k tomu zda poslat ditko nedolecene do skoly. Ale k omluvenkam : zrovna minuly tyden jsem chtěla po lekarce aby synovi zapsala omluvenku do zakovske knížky. Byla jsem odmitnuta s tim ze dítě omlouvaji rodice. Byt by se jednalo o dlouhodobou nemoc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 12:46

Jiný kraj, jiný mrav. U nás je dáno, přímo ve školním řádu: škola může požadovat, pokud to považuje za nezbytné, doložení nepřítomnosti žáka z důvodu nemoci ošetřujícím lékařem žáka, resp. praktickým lékařem pro děti a dorost, a to jako součást omluvenky vystavené zákonným zástupcem nezletilého žáka, a to pouze v případě, že nepřítomnost žáka ve škole přesáhne tři dny školního vyučování.

Praxe je taková, že škola požaduje vždy, když nepřítomnost přesáhne 3 dny.

Lékař nemusí, rodiče nesmějí... A v tomhle právním chaosu mám vysvětlovat dětem co se může a nesmí? *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.14 13:06

To není mravem, u některých věcí to nechává školský zákon na školním řádu, zrovna to omlouvání. Když tam něco vedení školy vrazí, nějakou povinnost pro rodiče, tak by si měli ověřit, zda je to vůůbec možné splnit. Jinak ať se hádá s lékaři, s min. zdravotnictví, PSP, potvrzení uhradí. Třeba potvrzení o úrazu pro pojišťovnu> 200 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamik
Datum: 07.10.14 16:01

Dcera bude doma již pátým týdnem. Z toho dva týdny je už podle dalších tří lékařů zdravá. Zkuste troškumi věřit. Pro nevěřící Tomáše: zmíněná autoritatviní "zvěrolékařka" naše dítě poslala na RTG. Ten zápal plic nepotrvdil, naopak ta vyšetřující lékařka ve zprávě uvedla, že "neindikuje kotrolní RTG"..že není třeba, žádný zápal plic neprokázán. Hned druhý den(!) nás pro zvýšenou sedimentaci (která se však ukázala jako zcela a naprosto běžná záležitost+že bude trvat ještě i týden) nás "zvěrolékařka" poslala na další RTG! také nám sdělila, že si v nemocnici dceru jistě už i nechají! Na dětské poliklinice se na RTG snímek z minulého dne z jiné nemocnice dívali 3 doktoři, dva z nich dceru lékařsky "prohlédli"a řekli, že naše "zvěrolékařka" je velmi aktivní doktorka (myšleno negativně) a že dcera je zdravá a další RTG ani další léky nejsou třeba. Takže máme téměř úplně zdravou dceru, která má být DALŠÍCH 14dní doma. Že je paní doktorka "zvěrolékařka", jakože svou práci moc neumí, jsem si před pár dny ověřila na "znamylekar.cz". U nás ve vesnici dává jen diagnozy angina a zápal plic a na vše ATB. A je fakt, že když jsem k ní jednou s dcerou přišla v 10ráno, chlubila se, že dnes už měla 20 angín! 10 let jsme chodili k bezproblémové pediatričce, bohužel jsme se stěhovali-takže srovnání mám. Sice jsem nikdy nekladla důraz na vybavení ordinace a čekárny "zvěrolékařky" a brala to jako vesnický kolorit, ale dnes už chápu, proč má vybavení z padesátých let minulého století, včetně psacího stroje= odpovídá to její odborným znalostem.

Dnes napsala (naší podle jiných doktorů zdravé dceři!) již šestou krabičku opět nejsilnějších ATB. Samozřejmě je brát nebudeme, nejsme blázni.Honem honem k jiné pediatričce, na horší snad už nemůžeme kápnout :(

Mě vůbec nevadí nechat dceru doma, pokud je to nutné. Pokud ovšem překročí za rok určité dny "omluvenými hodinami", tak musí opakovat ročník. Vzhledem k tomu, jak dlouho je již dcera doma (nechali jsme ji sami předtím ještě 3dny), tak už se ji krátí počet povolených dní a to školní rok ještě pořádně nezačal.

Každpopádně: DĚKUJI všem za reakce.

Od: memomoreno
Datum: 07.10.14 16:20

Pokud vaše dcera pokuckává po tolika atb, potom každopádně zdravá není a zkusit jiného doktora, proč ne (po tolika atb, bych tak učinil už dávno). ATB se podávají nejčastěji širokospektrá - okamžitě na příjmu, pokud je pacient ve špatném zdrav. stavu a následně cílená jakmile se precizuje bakteriální původce. To jsou 2 balení antibiotik maximálně. Předepisovat šestou krabičku ATB - a dcera stále "kucká" je mimo realitu. Něco je špatně ale to my tady od PC za lékaře nevyřešíme..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 21:31
avatar

Pryč od ní. Díky doktorce typu "dnes jsme měli dvacet angín" mám od častého braní ATB silně pocuchanou imunitu. Jasně: tehdá se to ještě tak nevědělo. Ale ony jsou typy, co to raději nevidí ani dneska :-/ Hlavně ať má ta nová doktorka možnost udělat CRP test hned v ordinaci, tak se dilema nad angínami řeší nejrychleji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.10.14 21:35

Tohle my velmi připomíná jednu naší doktorku. Mohla by jste my pro zajímavost napsat odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamik
Datum: 08.10.14 08:41

Jsem z Horky nad Moravou, doktorka je zdejší. Jméno rovnou psát nebudu, ale jistě lze na internetu dohledat. Pořád musím vydýchávat, že takový neodborníci mohou dělat pediatrii. Jak hledám novou pediatričku i pomocí "znamylekar.cz", koukám, jak je opravdu nelehké najít vynikající. A hlavně kolik jich je "průměrných". Ta naše je nevyhovující i proto, že k rodičům přistupuje abych tak řekla autoritativně: "bude po mém a váš názor mě nezajímá". Je to hodně nepříjemné nemít na výběr. Sice asi o této své vlastnosti ví, ale stejně ji neumí dostatečně krotit.

Od: buss
Datum: 08.10.14 09:47

Otočte to jinak, vy neposlechnete její rady, děcko na to doplatí. Pak budete vrčet, že doktorka nebyla důsledná, budete se soudit. Dnes i jim jde o hubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imuno
Datum: 08.10.14 10:35

Předepisovat jedno atb za druhým a po sobě je trošku i z laického pohledu hodně. Taky měla mudr obdobný problém s našim synem,po dobrání atb opět zvýšená sedimentace, zase by to bylo na opakované atb, opět špatné výsledky ze stěru, tak nás poslala na imuno, ale ne zpět do kolektivu dětí. Tam jse vše vysvětlilo. Mudr na imuno udělala jiná vyšetření a jiné léky nasadila. Byl doma ještě další týden. Jsem ráda, že nás poslala hned na další vyšetření, které logicky mělo následovat, když atb nezabírají. Takže někdy to chce aby pediatr poslal ke správnému lékaři dále na posouzení, co s tím, ne jenom rtg. Je důležité aby byla spolupráce mezi mudr a logicky navazovala. Něco zmůže pediatr, něco někdy musí imunolog.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.