Povlak na zubu, tecka na zubu/kaz?

Od: odpovědí: 4 změna:
Dobry den,
Je mi 17 let, nemám zubaře asi 3 roky a mé zuby jsou dost odporne, na vršku zubu( u dásňe) mám takový povlak, který nejde dát pryč... Navíc si múžete v§imnout takoVé tečky na špičáku, mohl by to byt kaz? Navíc mají takovou žlitou barvu..
Problém je v tom, že žádného nemůžu sehnat...
Zuby si myji 2x denné, ale nic s tím neudělám... Piju pouze čistpu vodu, nekouřím, nepiju alkphol/kavu...
Nevite co s tim?

Povlak na zubu, tecka na zubu/kaz?
Povlak na zubu, tecka na zubu/kaz? #2
Povlak na zubu, tecka na zubu/kaz? #3
4 odpovědi na otázku

 

 


0x

Vypadá to na zubní kámen. Odstranit se dá třeba laserem.

doplněno 14.09.14 21:11:

Zubní kaz má černou barvu.

 


0x
avatar babajaga

V 17 letech si se zuby dost zahráváš. To Tě nikdo nepoučil, ža by Ti měly vydržet celý život? A podle toho o ně pečovat?

Dvakrát do roka bys měl jít na preventivní zubní prohlídku. Je zdarma. A zuby si důkladně čistit, ráno i večer. Zubní kámen lze odstranit, ale není to levná záležitost. Já ve svých 60 pravidelně chodím na prohlídky a doktorka se divila, že jsem nikdy zubní kámen neměla. Když se ptala, zda kouřím a piju černou kávu a já odpověděla 2 x, že NE, řekla, že je to tím. Prý je lidí bez zubního kamene málo. Zubní kámen způsobuje častější kazy, někdy i zápach z úst.

Ta tečka na špičáku mi připadá opravdu jako začínající kaz. Zajdi k zubaři a nech si zuby prohlédnout, lékař Ti řekne, jak bude léčba pokračovat.

Jenom jedno: chtěl bys být zubař a hrabat se někomu v zanedbané hubě? Asi ne, viď? Proto si koukej dát zuby do pořádku, aby Ti vydržely, co možná nejdéle. Jinak se může klidně stát, že ve třiceti se budeš na děvčata usmívat umělými klapačkami. Jaga.

 


0x

Na to existuje jediná rada - zubař ;)

Píšeš, že žádného nemůžeš sehnat. Je to sice dneska horší, ale nevěřím, že to nejde. Internet očividně používat umíš, tak hledej, ptej se.

Spíš v tom bude něco jiného - pokud se zubaře bojíš, tak jsi nejspíš neměls toho pravého. Mě strachu z vrtačky zbavila až třetí změna zubního lékaře. Každopádně je ale potřeba počítat s tím, že cokoliv je horší než nejít nikam.

A taky ti poradím poohlédnout se po dentální hygieně. Tam ti sice nebudou vrtat, ale řeknou aspoň co je kaz, nebo jenom zanedbaný plak a naučí jak si správně pečovat o zuby.

 


0x

Tady máš seznam zubařů, kteří momentálně přijímamí nové pacienty do své péče. domino.dent.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]