Odstoupení od smlouvy

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

popis problému:
kamarád se dohodl s kolegou z práce, že si od něj odkoupí poměrně drahé kolo (zánovní). Dohodli se, že bude bude kolo splácet - později mu kolega řekl, že mu má dát peníze, až bude mít celou sumu (bez splátek). Kamarád však peníze nějakou dobu neměl. Kolega na něj začal tlačit, aby peníze poslal, že je to již delší doba (několik měsíců) od předání kola. Kamarád si musel půjčit a peníze chtěl převést přes účet. Během toho mu však banka strhla nějakou splátku, se kterou byl v prodlení a tudíž neměl celou částku na zaplacení a peníze příkazem neodešli. Kolega již nechce čekat a proto napsal, že peníze chce do konce týdne, jinak podá žalobu. Mezi nimi proběhla vždy pouze ústní dohoda, nikdy nebyla sepsána žádná smlouva.
Otázka zní: Má možnost kolo vrátit kolegovi (stav kola se nezměnil - na kolo se projel dvakrát a kolo je ve stejném stavu v jakém ho přebíral) a odstoupit tak od dohody? Nebo mu nezbývá nic jiného než opravdu peníze zaplatit? Kupní smlouva lze sjednat i ústně, ale... Nemáte někdo zkušenost, případně není zde někdo v právu kovaný, který by mohl pomoci při řešení tohoto problému.

Děkuji s pozdravem Tomáš

2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar ringo
Od smlouvy může odstoupit prodejce. Ten důvod má /nesplácení/. Kupující důvod nemá, takže nemá nárok.

 


0x

Takové vztahy řeší OZ, načtěte s kamarádem Koupě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]