Nová kolegyně - mám ji zaučit

Od: odpovědí: 17 změna:

Dobrý den,

je mi 20 let. Pracuji na jednom úřadě v Liberci jako taková administrativní výpomoc. V úterý k nám má přijít nová mladá slečna (v mém věku) taktéž na výpomoc - a bude se mnou v kanceláři. Prý ji mám vše naučit, aby mi mohla pomoct s čím budu potřebovat a aby pro ni byl začátek a zapracování co nejjednodušíí.

Jenže...

Já mám trochu jiný problém. Ve skutečnosti jsem docela hodně nezkušený, co se týče mezilidských vztahů a komunikace s lidmi. V práci jsem byl doteď v kanceláři sám a vyhovovalo mi to (pracuji tam již 3 měsíce). Teď tam budu se slečnou, která mě pravděpodobně bude po celou dobu přitahovat a znervózňovat (zkrátka se nebudu moci soustředit na práci). Přítelkyni jsem nikdy neměl a nemám s tím žádnou zkušenost, proto se bojím, že ta slečna bude hezká... to by byl celkem problém, protože se docela stydím - a navíc ji mam zaučit...

Ještě nevím jak to všechno zvládnu... poraďte mi něco! Díky

17 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar ringo

Neboj, přijde Douchová.


To doufám, hehehe :))

 


2x
avatar babajaga

Myslím, že stahuješ kalhoty, ale brod je ještě hodně daleko. *smich*

To jsi tak nevyhraněný, že padneš na každou pěknou holku? Průvodčí ve vlaku, pokladní v marketu, servírku v restauraci? V tom případě by ses měl učit slušnému chování. Ta slečna, která přijde, bude prostě Tvoje spolupracovnice, nic víc. Ty ji budeš zaučovat v práci, odpovídat na její dotazy. Nic víc. Tak z čeho máš strach?

Slečna může být klidně jako Douchová, jak už tady rádci psali, nebo jí může být k padesátce. A i když bude pěkná a mladá, v práci je pro Tebe pořád jenom kolegyně. Když si půjdete po práci sednout na kávu, už je to vaše věc. Tak co řešíš?

A i když slečna možná bude hezká, třeba to nebude právě Tvůj typ a zamlouvat se Ti nebude. Tak nejanči dopředu, nemáš se čeho bát, slečny většinou nekoušou. Klidně se jí nech představit a zaučuj ji. Chovej se k ní slušně, nepodlézavě, ale ani ne s nějakou převahou /že jsi tam o 4 měsíce déle/.

Nikdo po Tobě nechce, abys s ní navázal vztah. Tak se toho neboj a dělej, co máš. Třeba se Tě bojí taky a nakonec z vás budou dobří kolegové. Jaga.

 


1x

Pořád si opakujte - co je v domě, není pro mne ! Pokud začnete být velmi nervózní, jděte to rozchodit na chodbu. To zvládnete, jsou horší věci v životě.


Takže se v nejhorším prostě vemu a bezeslov vyletím na chodbu... zajímavé řešení.

Bože, v jakém nejhorším? Co proboha čekáte, že se stane?

 

 


1x

Výpomoc a zaučovat? To vypadá na výměnu... No co, odpovídat na co se bude ptát, žádná vlastní angažovanost. Pokud by stála za to, využít příležitosti...

doplněno 13.09.14 22:17:

Fajn, ozvi se tu po roce, OK?

Dobrý den, souhlasím s kolegou - Vy ji zaučíte a potom Vás na konci zkušební doby vyhodí.

Potom tam bude zaučovat zase ta nová slečna někoho dalšího a tak nějak dokola. Zdravím!

P.S. Třeba budete mít štěstí a ta slečna bude zrovna ta nejhezčí holka z Ošklivince.

doplněno 13.09.14 22:18:

Berte to tedy zcela normálně a bavte se s ní jako s ostatníma. Mluvit asi umíte a ona bude vystrašená ještě víc, protože to tam pro ní bude vše nové. Hlavně jí ukažte, kde je dámské WC.


Zdravím,

kdepak - já už mám po zkušební době. Začíná mi čtvrtý měsíc pracovního poměru. Mám smlouvu na rok... tohle opravdu nehrozí, oni si mě tam nemohou vynachválit, protože jako jediný umím pořádně s počítači.

 


1x
avatar 2kedar

Hlavně nic moc neřeš a nelámej přes koleno... !

Ono to časem vyplyne samo. *srdce*

A pokud ne, pak to stejně postrádá smysl.

Nevím, proč si děláš starosti ještě před tím, než vzniknou.? *sok*


Protože si vše dopředu připravuji a o všem přemýšlím dopředu. Nerad jsem na něco nepřipravený. Právě proto.

 


1x
avatar inzinyrka

Docela mě zaujal směr Vašeho uvažování. Jako by ta slečna, která k vám do práce má nastoupit, byla automaticky Vámi považována za objekt, který přišel kvůli Vám. Objekt, o kterém dopředu víte, že Vás bude přitahovat a znervózňovat, jako by Vám vůbec něco mělo být do toho, jak bude slečna vypadat. Proč si myslíte, že to můžet takhle brát, takhle posuzovat? Jí do Vás pravděpodobně nic není, nezajímá ji, jak bude vypadat domorodec v kanceláři, proč se Vy staráte o totéž u ní? Vy už dopředu víte, že se nebudete moci soustředit na práci? Copak se nedokážete na ženu (byť mladou a možná hezkou) dívat jako na kolegyni? Neuvědomujete si, jak je Váš postoj nepříjemný? Jak tady už někdo moudrý řekl, co je v domě, není pro mě, jinak mohou být opravdu potíže. Neobtěžujte novou kolegyni svými náznaky toho, že Vás znervózňuje už jenom to, že je mladá žena. Ji to nezajímá, chce se naučit práci.

 


0x

Zdravím,
nebudu "sýčkovat" o chránění si tebou nabitého "know-how" jako moji předřečníci. I když tuhle radu bych ti dal taky - opatrně, abys nezaučil a pak nebyl "odejit".
Nicméně zaměřím se spíš na tu otázku zaučování. V každém případě nebuď ze slečny nervozní. Seš pověřen zaučováním, takže seš vedoucí. A jako správný vedoucí musíš nejdřív, než začneš zaučovat, zjistit, co už dotyčná zaučovaná slečna ovládá a umí. Protože jen tak ji můžeš zaučit pořádně. Sice se říká "co je v domě, není pro mně", ale taky "pod svícnem je největší tma". Takže se k tomu postav zodpovědně a neponech nic náhodě. Říká se "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" Takže prověřovat a cvičit. Při zvlášť náročném procvičování bych si dovolil doporučit nezapomenout zamknout kancelář. Vyrušení při cvičení může mít negativní následky pro koncentrování se na cvičení.
Cvičení v žádném případě neodbývej - práce není kočka, ta počká ;)
Takže hlavu vzhůru a do boje - ženský nekoušou (teda většinou). Držím palce a věřím, že to zvládneš *palec*
*uf*

 


0x
avatar dabel

pokud bude hezká doporučuju vyvinout aktivitu a zaučovat i po pracovní době

 


0x
avatar mike007

Můžete se zaškolovat vzájemně - ty jí v kanceláři a ona tebe v posteli ;)

Chlapi, vy asi nemáte dcery. Já teda taky ne, ale kdysi jsem byla mladá a hezká a nastoupila jsem poprvé do práce. Mlsné pohledy mužů a jejich kolikrát nepokryté narážky jsem vnímala jako velmi nepříjemné, odporné. Jako by měli pocit, že jsem tam jenom pro ně, aby měli koho uvádět do rozpaků a na kom si cvičit svůj vulgární ostrovtip. Mužní a přitažliví mi tedy nepřipadali ani náhodou. Časem jsem se otrkala, ale proč by tímhle měly dívky procházet? Dnes se už umějí takovému jednání postavit, já jsem to holt před lety neuměla.

 


0x
avatar figurek

Přečtěte si ještě jednou, co jste sem vlastně napsal i vaše doplňky dole. Je v nich totiž trochu víc, než se zdá.

Já v nich vidím i to, co jste do nich nenapsal. Skoro bych řekl, že vašemu šéfíkovi se nechce dělat a proto svoji práci háže na vás. Dělat budete vy, ale vaši práci si vykáže on. Druhá možnost je, že jí vůbec nerozumí. Výsledek je stejný. Dělat budete vy, ale vaši práci si vykáže on. jj, tak to chodí. I to může být ten hlavní důvod, proč jste to vy, kdo má nastupující slečnu zaškolovat.

Jinak co se týká slečny, buďte v klidu. Věc berte profesionálně. Žádné ručičky šmátralky, žádné lichotky, žádné galantnosti, žádné pozvánky na kafíčko. Nic takového. Buďte si jistý, že nastupující slečna bude nervózní ještě víc než vy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]