Rozdíl akustická x klasická kytara?

Od: odpovědí: 2 změna:

Potřebuji poradit..jaký je hlavní rozdíl a proč by se nemělo hrát trsátkem na klasickou?:)

2 odpovědi na otázku

 

 


1x
Cituji: Klasika (španělka) - nylonové struny, plochý a široký krk, mechanika umístěná ve vyfrézovaných žlábcích v hlavě, oblý tvar těla. Akustika (folková/westernová kytara) - kovové struny, zaoblený a tenčí krk, mechanika podobná jako u elektrické kytary, tělo dle typu hranaté, či kulaté, popř s výřezem (Dreadnought, Jumbo, Cutaway).
ad 2/ - kvůli nylonovým strunám.

 


1x
avatar figurek

Možná že to nevíte, ale elektrofonické kytary metalistů a rockerů nejsou bez zesilovacího aparátu skoro vůbec slyšet. Je to proto, že nemají to dřevěné duté tělo, kterému se říká ozvučnice.

Proto si muzikanti vymysleli termín akustická kytara, aby bylo jasné o čem se mluví, když se někdo někoho zeptá : Hraješ na elektriku nebo na akustiku?

Akustická kytara je každá kytara, která má ozvučnici a nepotřebuje aparát. Takže akustická kytara je klasická kytara na kterou hrají koncertní mistři i staré dobré klasické trampské dřevo za pár stovek.

Neberte vážně experty, co tvrdí, že na klasiku by se nemělo hrát trsátkem. Trsátkem by se nemělo hrát na nylonové struny, protože se rychle poškodí. Samotné kytaře je to jedno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]