Platce dane pri osvc jako vedlejsim

Od: Datum: 13.09.14 00:17 odpovědí: 4 změna: 13.09.14 09:09

dobry den chci se zeptat
jsem zamestnanec a chystam se postupem casu prejit na zivnostnika-autodoprava. Jeden ridic( zivnostnik) se chysta do duchodu presne jeste nevi kdy ale + - kolem prelomu roku. Mam v umyslu koupit od neho auto a pokracovat misto neho... muj plan je takovy ze zustanu u firmy co nejdyl to pujde.. a abych mohl naskocit za volant hned jak ukonci cinnost chtel bych v predstihu zalozit zivnost na autodopravu samozrejmne jako vedlejsi cinost ... behem doby nez se stane hlavni je mozne ze treba jednou dvakrat za mesic uz tuhle zivnost vyuziji. zargistrovat se na FU jako platce? ( v pripade ze bych vyjel na cesty jako zivnostnik mel bych pronajate auto za 1kc od jineho zivnostnika ) Dekuji moc.
ps: schuzku s danovym poradcem mam v planu ale chtel bych byt trosku v obraze


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 13.09.14 01:42

Ano musíte se zaregistrovat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romandoby
Datum: 13.09.14 09:09

takze musim byt platce dph od zacatku

Datum: 13.09.14 06:12

Tak zaregistrovat by jste se měl, atázka je, zda se to vyplatí při jedné či dvouch jízdách za měsíc, protože při příjmu více jak 5100kč budete muset platit siciálku a zdravotku stejně jak při hlavní činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romandoby
Datum: 13.09.14 09:06

tohle se mi nejak nezda nezlobte se neco uz jsem si precetl na internetu a treba clanek k letosnimu roku ohledne osvc vedlejsim jsem nalez tohle

Pro OSVČ na vedlejší činnost neplatí povinnost při placení zdravotního pojištění dodržet minimální vyměřovací základ. Zdravotní pojištění se doplatí dle skutečného zisku.

Dle § 8 zákona č. 592/1992 neplatí OSVČ na vedlejší činnost, ze které je plátcem zdravotního pojištění i stát (např. podnikající studenti, důchodci, ženy na rodičovské dovolené) v prvním roce samostatné výdělečně činnosti zálohy na zdravotním pojištění, pojistné doplatí jednorázově při odevzdání Přehledu o příjmech a výdajích. V následujících letech však již zálohy platí avšak v závislosti na dosaženém zisku, může být tedy nižší než minimální záloha při hlavní činnosti.

OSVČ, které si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají, a hlavní činností je pro ně zaměstnání neplatí během roku zálohy na zdravotním pojištění. V prvním ani v následujících letech. Zdravotní pojištění doplatí vždy jednorázově při odevzdání "Přehledu o příjmech a výdajích", zdravotní pojištění musí být zaplaceno do 8 dní.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.