SMS jízdenka- pásmo B

Od: Datum: 12.09.14 23:21 odpovědí: 4 změna: 13.09.14 09:59
Dobrý večer,chápu dobře, že když si přes sms koupím sms jízdenku a pojedu metrem, nemohou přestoupit z Můstku ( trasa A ) na trasu B?Přijde mi to divné, proč by člověk nemohl cestovat po metru, jak chce.Zaráží mě tento text : Neplatí v pásmu 0, B a ve vnějších tarifních pásmech. Neplatí ve vlacích ČD a na přívozech.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 12.09.14 23:27

Může(te). Pásmo B není trasa B.

doplněno 12.09.14 23:34: Pásmo B vzniklo rozdělením dojezdového pásma 0 (na příměstských autobusových linkách a ve vlacích) z důvodu zvýšení ceny základní jízdenky z 20 Kč na 26 Kč (ze třípásmové jízdenky na čtyřpásmovou) a pro vyrovnání rozdílu razantnějšího zdražení jízdného v Praze a méně výrazných cenových úprav v jejím okolí. Území Prahy je tak nově rozděleno na 4 tarifní pásma (P s dvojnásobnou hodnotou, 0 a B). Pásmo B je tzv. "hraniční pásmo" v rozmezí cca 5 km od hranic Prahy směrem do centra. Pro cesty pouze po Praze vás nemusí toto nové pásmo zajímat (základní jízdenka je čtyřpásmová za 26 Kč). Při cestách přes hranice Prahy však musíte s jedním pásmem navíc počítat při výpočtu ceny jednorázové jízdenky. Pokud cestujete přes hranice Prahy pravidelně a vlastníte doplňkové časové kupony, opět se Vás pásmo B netýká. V předplatném se pásma B a 0 počítají jako jedno pásmo a cestující si na doplňkové kupony zapíše pásmo 0. Tyto kupony pak samozřejmě umožňují i projetí pásma B. Obdobně máte-li doplňkový kupon pro vnější pásma kombinovaný s pražskou "tramvajenkou", pak je pásmo B předplaceno právě v tramvajence pro Prahu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.14 23:34
avatar
koukni na tarifni pasma B tarif neni metro B
Ohodnoceno: 2x
 
Od: vl®
Datum: 13.09.14 08:26

Moc děkuji :)

Od: ivik®
Datum: 13.09.14 09:59
avatar

Když se tady bavíte o sms jízdenkách, platí, prosím, stále forma sms: DPT24 a DPT32 nebo se něco změnilo?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.