SMS jízdenka- pásmo B

Od: ® odpovědí: 4 změna:
Dobrý večer,chápu dobře, že když si přes sms koupím sms jízdenku a pojedu metrem, nemohou přestoupit z Můstku ( trasa A ) na trasu B?Přijde mi to divné, proč by člověk nemohl cestovat po metru, jak chce.Zaráží mě tento text : Neplatí v pásmu 0, B a ve vnějších tarifních pásmech. Neplatí ve vlacích ČD a na přívozech.
4 odpovědi na otázku

 

 


2x

Může(te). Pásmo B není trasa B.

doplněno 12.09.14 23:34: Pásmo B vzniklo rozdělením dojezdového pásma 0 (na příměstských autobusových linkách a ve vlacích) z důvodu zvýšení ceny základní jízdenky z 20 Kč na 26 Kč (ze třípásmové jízdenky na čtyřpásmovou) a pro vyrovnání rozdílu razantnějšího zdražení jízdného v Praze a méně výrazných cenových úprav v jejím okolí. Území Prahy je tak nově rozděleno na 4 tarifní pásma (P s dvojnásobnou hodnotou, 0 a B). Pásmo B je tzv. "hraniční pásmo" v rozmezí cca 5 km od hranic Prahy směrem do centra. Pro cesty pouze po Praze vás nemusí toto nové pásmo zajímat (základní jízdenka je čtyřpásmová za 26 Kč). Při cestách přes hranice Prahy však musíte s jedním pásmem navíc počítat při výpočtu ceny jednorázové jízdenky. Pokud cestujete přes hranice Prahy pravidelně a vlastníte doplňkové časové kupony, opět se Vás pásmo B netýká. V předplatném se pásma B a 0 počítají jako jedno pásmo a cestující si na doplňkové kupony zapíše pásmo 0. Tyto kupony pak samozřejmě umožňují i projetí pásma B. Obdobně máte-li doplňkový kupon pro vnější pásma kombinovaný s pražskou "tramvajenkou", pak je pásmo B předplaceno právě v tramvajence pro Prahu.

 


2x
avatar h0nz490
koukni na tarifni pasma B tarif neni metro B

 


Moc děkuji :)

 


0x

Když se tady bavíte o sms jízdenkách, platí, prosím, stále forma sms: DPT24 a DPT32 nebo se něco změnilo?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]