Zatajit, říct, nebo to vůbec nezkoušet?

Od: Datum: 06.10.14 22:15 odpovědí: 4 změna: 06.10.14 22:40
avatar

Zdravím..

Mám problém... Zamilovala jsem se do kluka, kterýmu je 18. no mně bude v prosinci 15. Nejde o to, jestli by mě chtěl nebo ne, v tom ten problém neni. Jde o to, že se bojím, co na to řeknou rodiče, že on už je dospělej.

Napadly mě tři možnosti, z čehož jsem jednu hned zavrhla:

buďto se na něj vykašlat... To je ta co jsem zavrhla, protože co jsem poznala jeho, tak jsem pochopila, proč si s klukama v mym věku nerozumím - jsou na mě moc dětinští.. s ním je to něco jinýho. i kamarádky říkají, že já bych potřebovala tak o 2-3 roky staršího kluka...

Pak je tu možnost, která se mi nezamlouvá, ale něco do sebe má, a to, že bych ho úplně zatloukla, jakože bych pořád byla s kamarádkou, a naši by o něm vůbec nevěděli... je to špatný, ale vyhnu se tim možnosti, že mi ho mamka zakáže.

A poslední je tu možnost, že to mamce řeknu, ta to proventiluje tátovi, a babička se to dozví v průběhu následujícího desetiletí, protože tu by kleplo.

--

Asi mi tu všichni hned budete radit, ať to rodičum řeknu, že neni správný lhát... ale zkuste se vžít do mojí situace, já nechci zažít to, že by mamka řekla: "Ne, tak s nim se stýkat nebudeš." Sakra, to bych utekla z domova.. :/

Díky za nějaký kloudný rady nebo povzbuzení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 22:24
avatar

Ahoj, myslím, že bys zatloukat tak úplně neměla. Protože kdybyste spolu byli déle, tak se to stejně časem provalí a rodiče by byli naštvaní o to víc, že nevěděli. To by mohl být teprve průšvih...

Jde hodně o to, jaký vztah s rodiči máš doteď? Věří ti? Proč myslíš, že by ti ho zakázali? Ruku na srdce, nadšení nebudou, ale to tak má hodně rodičů, i kdyby sis našla třeba i stejně starého kluka. U staršího ale první, co je napadne, bude, co po tobě asi tak bude chtít, že v 18 mu nebude stačit vodit se za ruku. Časem jistě ne a je to přirozené. Je ale třeba předem vědět, co si od toho slibujte v nejblížších měsících, jak dlouho je ochoten čekat na jednotlivé posuny ve vašem vztahu?

Jestli si myslíš, že to má budoucnost, máš možnost představit ho své rodině a nechat je, ať ho poznají. Třeba sami poznají, že je to zodpovědný kluk. A taky snad věří i tobě, že hned nebudeš vyvádět kdo ví co. ;) A klidně je zpracuj postupně - třeba nejprve mamku, ta pak pomůže s taťkou. A babičky a tetičky se to klidně mohou dozvědět později, až to bude vážnější.

Hlavně neříkej takové věci, jako je útěk z domova. To fakt není cesta a takové "řešení" shodí tvou důvěryhodnost a rozumnost. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.14 22:25

Já snad myslím, že mít kluka není nic nenormálního, ikdyž ti třeba bude teprve 15. (osobně si teda myslím, že na kluky máš spoustu času, ale i tak). A pokuď to není nějakej pošuk, tak si myslím, že ani rodičům to vadit nebude. Nevím, co máš za rodiče, ale zakázat někomu stýkat se s někým mi přijde jako hovadina a znovu říkám, pokud to je normální a inteligentni člověk, tak nevidím problém, proč by ti ho rodiče zakazovali ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 22:28

Lež má krátký nohy, já bych doporučoval tu třetí variantu, ale ideální by bylo všechno pozdržet do těch 15. narozenin. Nezapomínej, že 15 Ti ještě není a Tvůj potenciální přítel by kvůli pár dnům mohl mít velké problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.14 22:40
avatar
Tak já jsem taky pokaždé neběžela hned za rodičema s tím, že mám kluka. Stejně je to nejdřív takové oťukávání a budete se nějakou dobu jen více kamarádit než cokoliv jiného - takže bych to zevšeobecnila tak, že se scházím s kamarády.
Nechala bych tomu alespoň půl roku, ono to tak akorát vyjde na ty tvé patnáctiny. Není dobré lhát..lepší je polopravda - co oči nevidí..
Nechci sýčkovat, ale třeba brzy zjistíš, že to není ono a za půl roku už ani nebude co oznamovat nebo bude nějaký úplně jiný objev..
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.