Lékařská komise a dovolená?

Od: ® odpovědí: 5 změna:
avatar hankas

Dobrý den.

Jeden můj známý, jel k lékařské komisi a chtěl propustku,ale paní účetní mu řekla, že na to si musí vzít dovolenou.

Je to tak správně? Já myslím,že ne.

5 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar iz

Paní účetní nemá co rozhodovat. Správné to samozřejmě není. Zaměstnanec má v případě návštěvy lékaře nárok na omluvené volno, za určitých okolností jde o volno s náhradou mzdy, v jiných případech bez náhrady mzdy ale v obou případech na nezbytně nutnou dobu. (Není automatický nárok na omluvení celého dne.)

Záleží na tom, jestli bylo možné návštěvu uskutečnit mimo pracovní dobu, jestli jde o lékaře nejblíže zaměstnancovu bydlišti (ev. nejblíže zaměstnání).

doplněno 12.09.14 18:12:

Ať Váš známý odkáže paní účetní na přílohu k NV č. 5/.... ► Okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci (potvrzení od komise doufám má).


Lékařskou komisi si nemůžeme vybrat,ale je nám určena. Většinou je ve větších městech,kam se musí dojet.

Den a hodinu si my vybrat také nemůžeme. Je to komise, neni to obvoďák,nebo zubař,kde si vybrat mohu. Takže mu měla být zaplacena aspoň polovina mzdy a polovina omluvena. Pokud nevyšel nějaký nový zákon,ale o tom nic nevím. Děkuji.

Když to víte na co se tedy ptáte?


Já to nevím,jen si to myslím

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]