Městská Policie spolupráce s PČR či nikoliv?

Od: Datum: 12.09.14 14:31 odpovědí: 2 změna: 12.09.14 17:13

Dobrý den, potřebuji poradit. Zajímá mě, zda je možné, když městská policie zadrží pachatele podezřelé z trestné činnosti, kdy se jedná o více osob a událost si převezme PČR na místě, aby je PČR požádala o převoz NIKOLIV PŘEDVEDENÍ a to bez policisty i když si celou záležitost převzali. Zajímá mě z právního hlediska, zda se může jednat o porušení zákona ze strany MP a nebo se jedná o spolupráci s PČR a ničeho se nedopouští.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.14 14:49
avatar

Tak se podíváme, co je v zákonu o policii:

§14 Policie při plnění svých úkolů spolupracuje s ozbrojenými silami, bezpečnostními sbory a dalšími orgány veřejné správy, jakož i s právnickými a fyzickými osobami.

§18 Policista je v rozsahu potřebném pro splnění konkrétního úkolu policie oprávněn požadovat od orgánů a osob uvedených v § 14 věcnou a osobní pomoc a tak dále.

Takže pokud policisté požádají strážníky MP o věcnou či osobní pomoc, např. aby jim převezli podezřelého (pokud to z nějakého důvodu nemůžou udělat sami), je to podle mě legální a v pořádku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: obcan*
Datum: 12.09.14 15:01

děkuji

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.