Dárek či nikoli?

Od: odpovědí: 7 změna:

Zdravím všechny,

rád bych si nechal poradit. Žiji momentálně v Brně a poznal jsem se s jednou slečnou přes internet, která žije v Praze. Máme k sobě dost sympatií, dost si píšeme i jsme se 2x viděli. Ta první schůzka byla strašně fajn, byli jsme spolu celé odpoledne donesl jsem i té slečně dárek povykládali jsme si dost věcí o sobě a dost se poznali. Při druhé schůzce měla akorát ten den narozeniny, dal jsem jí opět dárek a byli jsme spolu celé odpoledne a strašně jsme si to opět užili, dokázal bych si představit jí jako partnerku, dle mého úsudku i ona mne jako partnera. Nicméně mám pocit z obou, jako-by nechtěl nikdo nic uspěchat.

Vídáme se pouze prozatím o víkendech. Nicméně tento víkend nás čekají další společné dny. Rád bych té slečně dovezl nějaký dárek, který by jí potěšil, když se týden nevidíme, a po kterém by jsi myslela, že mi na ní opravdu záleží. Proto bych si rád nechal poradit, zda-li je to vhodné, či nikoli, aby si slečna nemyslela, že si ji chci nějak kupovat. Proto bych chtěl požádat i o radu co by bylo vhodné. Předpokládám, že ta 3 schůzka bude taková, že bychom se mohli ještě více sblížit a případně plánovat společnou budoucnost.

Děkuji

7 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar babkazov

Malou sldkostínic nezkazíte a nevypadá to jako dárek ;) Jednou jsem takhle dostala hezký oblázek s komentářem: Myslel jsem na tebe, když jsem ho uviděl. Musel jsem ti ho přinést. Potěšil mě ze všech nejvíce. Většina žen nechce dary, chce pozornosti. Klidně malou čokoládku s obrázkem.

 


2x
avatar naufrago

Dala bych maximálně drobnost - čokoládu nebo podobně. A když nic nepřinesete, vůbec by to nemělo vadit. Takhle zpočátku je to ošidné, může si myslet, že si ji chcete koupit, může si myslet, že bude něco dostávat pořád. Jste dva rovnocenní partneři, myslím, že zájem jste dal najevo dostatečně (dá se i bez dárků, v postatě stačí to, že ji chcete vidět). Mně osobně by to bylo trapné pořád něco přijímat a nedávat, ale já jsem v tomhle jiná


Já z toho mám také takový pocit, že jí je trapné něco dostávat a nic nedávat, tak se ta slečna mi to snaží kompenzovat tím, že za mě například zaplatí drink nebo kafe, podle toho na co je chuť, ale to zase je blbé mne, že nezaplatím já jako chlap. Takže to stejně zaplatím já a jde vidět na ní jak se mile začervená a je z toho taková nesvá. Jasně jsme pořád ještě ve fázi poznávání, ale tím že se vidíme o víkendech, bych se jí rád pokaždé připoměl nějakou pozorností, že na ní myslim, a že mi na ní záleži.

 


2x
avatar ben

Dobrý den, pokud jsem to nepřehlédl, tak slečna ještě od Vás nedostala kytičku. Volil bych tu kytičku a k tomu nějaké hezké povídání. Pokud se budete pohybovat po Praze, tak volte tu kytičku menší, ať se s pugétem nemusí slečna celý den tahat. Pokud Vás pozve do bytu (a Vy to možná očekáváte), tak může být kytice i větší. Zdravím!

doplněno 12.09.14 10:23:

No, tak já bych slečně na schůzku flašku nepřinesl, ale tu kytičku ano. Jestli má záporný vztah k rostlinstvu kvůli někomu jinému, není přeci Vaše chyba - slečna by mohla rozeznat, jestli to s ní myslíte jinak nebo ne. No, tak ji kupte nějakou zlatou maličkost.

doplněno 12.09.14 10:35:

Budiž. Tak kupte další dárek dle výsledků Vaší komunikace, resp. podle toho, co má ráda.

doplněno 12.09.14 10:50:

Ale, ano. Něco hezkého, co potěší a třeba to není tak drahé. A klidně nechte tu slečnu za sebe alespoň jednou někde zaplatit útratu - dnes je jiná doba, je rovnoprávnost a když to chce udělat, tak jí v tom nebraňte, ať nemá zase dojem, že Vám něco dluží. Ale, vždyť je to snad i o dohodě.


Děkuju za radu, problém je právě v tom, že slečna k těm kytkám má záporný vztah, kvůli tomu, že jí dobýval neustále chlap, který jí posílal denně květiny a na ní hnusně dorážel a ona neměla zájem.

Na první schůzce jsem o tom nevěděl, a dal jsem jí balíček z vonných svíček, protože jsem věděl dle předcházející komunikace, že je má ráda. K tomu také láhev dobrého vína. Na druhé schůzce kdy měla narozeniny zase něco jiného, ale květina to nebyla, je to právě trošku složitější.

doplněno 12.09.14 10:28:

To, že jsem jí donesl láhev dobrého vína při první schůzce, nebylo samozřejmě jen tak. Věděl jsem už dlouho dopředu před první schůzkou, že má ráda víno, jelikož jsme spolu komunikovali už dlouho před první schůzkou.

doplněno 12.09.14 10:40:

To jsem chtěl tedy slyšet, že přeci jen jí nějakou malou pozornornost mám dát. Nemusí to tedy být nic horentního aby si nemyslela že si jí chci koupit.

 


1x
avatar anzionka

A co té slečně darovat polibek, na třetí schůzce to snad nebude zas až tak troufalé, pokud je stydlivka tak na tvář, pokud ne tak prostě klasická pusa. Nic to nestojí a poteší jí to tisíckrát víc než jakákoliv jiná věc. *pusa*

PS: Moje rada je relevantní, jenom pokud jste se ještě "nepusinkovali" samozřejmě. *hi*


Pusu jsme si dali na konci druhé schůzky, kdy jsem se slečny zeptal, jestli jí mohu políbit :) neodmítla, ale byla to jen taková krátká pusa, cejtil jsem zní, že je opatrná. Je fakt, že přivitání na naší další schůzce, nějakým pěkným dlouhým polibkem, by určitě na škodu nebyl :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]