Jsem asexuál?

Od: Datum: 11.09.14 18:26 odpovědí: 13 změna: 10.04.15 17:55

Ačkoliv nemůžu nepřipustit,že by mně myšlenky na sex nedráždily moji mysl,spíš tyto představy beru jako sci-fi.Nemůžu totiž se představit sám sebe v těchto situácích v reálné skutečnosti.Něco na způsob kresleného vtipu z dikobrazu:"šel bych do lesa,ale nechce se mi"-tak pozměněno na:šel bych do sexu,ale nechce se mi.Holt sex je mi něco jako tabu.Kdybych měl šahat na ženskou,tak mi to přijde něco jako nepatřičného,neslušného apod.Když se mě v minulosti lidi ptali,jak to mám se ženskými,tak jsem odpovídal,že jsem asexuál přestože jsem o tom nebyl 100%přesvědčen,ale šlo mi o to abych nebyl podezříván,že jsem gay.Ale nakonec asi asexuál budu,ne?Jo,abych nezapomněl je mi 43.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 18:33
avatar

http://cs.wikipedia.org/wiki/Asexualita Po přečtení tohoto článku se možná trochu zorientujete a zjistíte, kdo vlastně jste.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ferenc*
Datum: 11.09.14 20:09

Podle tohoto článku jsem dobrovolný sexuální abstinent nikoliv asexuál.Asexuál postrádá jakoukoli sexuální touhu,což u mně neplatí.

Od: mmmm
Datum: 13.11.14 02:14

Chci jenom upozornit na to, že podle anglických stránek aven (asexual visibility and education network) je důležité si uvědomit, že asexuál není sexuálně přitahován jinými lidmi (tzn. když kolem projde krásná holka, nezačne hned myslet na sex), přitom ale může masturbovat (a dokonce u toho mít i sexuální fantazie, důležité je, že ve skutečnosti by do toho nešel), prostě ten ta potřeba sexu a ta náklonnost k lidem jsou jaksi "rozpojené". Taky je spousta kategorií, čemu oni říkají "šedí asexuálové", kteří třeba zatouží mít sex s někým jenom poté, co s ním třeba chodí několik let atd. nebo kteří prostě mají pocit, "že si na to stačí sami". A pokud Vám nevadí, že jste jaký jste, není důvod chodit za doktorem ani za psychiatrem. Když se podíváte na anglické stránky, tak tam už to začíná být jaksi "normální" nebo aspoň běžnější než u nás a komentují o asexualitě i v novinách a i doktoři, že to není problém není to třeba léčit atd. Jestli umíte dobře anglicky, mrkněte na http://www.asexuality.org/home/ a otevřete si tam "about asexuality". Je tam spoustu informací i zkušeností a příběhů. Doufám, že se to, co jsem napsala, dá pochopit, a že to třeba pomůže...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 20:15
avatar
Já říkám dětem : nejdřív to jídlo ochutnejte a až pak řekněte že ho nebudete - že vám nechutná...
Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 11.09.14 22:38
avatar

Dobrý den, vzhledem k otázkám, které zde pravidelně vkládáte (na v podstatě stejné téma), bych řekl, že by Vám prospěla ta návštěva sexuologa. Neodkládejte to. Zdravím!

doplněno 11.09.14 23:23:

eulalie - on má tazatel vůbec se saháním problém. Na ženu by nesáhl, ale stydí se sáhnout i na sebe.

https://www.poradte.cz/spolec…ablety-na-snizeni-libida.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 23:05
avatar

A není to jedno, co nakonec jste? Jestli vám to tak vyhovuje, tak každému může být úplně jedno, jestli vám vadí na žensku sahat, nebo nikoliv. Moc to řešíte. To je asi tak, zřejmě nejsem milovnice krokodýlů, protože bych na ně ruku nesáhla ani za milion dolarů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferenc*
Datum: 12.09.14 06:00

Vlastně ono by mně to bylo celkem jedno.Ale čas od času mně přepadavájí podivné stavy,které já nazývám nesmyslná blouznění a sotva odeznějí,jsem rád,že jsem jim nepodlehnul.A taky jsem si všimnul ,že jsou postupně horší a horší.Nicméně o návazaní vztahu nestojím.Spíš mně vádí existence těchto stavů,než to že jsem sám.Asi by snad bylo lepší, kdybych častěji masturboval,přestože mně to nějak zvlážt nebaví.Dneska jsem celkově v pohodě ,ale vím že to zase na mně to blouznění přijde.Ale byl bych rád kdyby už ne.O ženskou nestojím,protože jsem uzavřenej samotář.Navíc jsem pán z Nemanic,to je taky důležitý.

Datum: 11.09.14 23:23
avatar

ferenc, z toho co píšete, bych řekla, že nejste asexuál, u vás to bude nějaký psychický blok - jestli to chcete řešit, obraťte se na psychiatra, jestli vám to nevadí, nechte to tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 00:33
avatar

To je ale divný přístup. Ber to tak, že než člověk něco zkusí, vše se mu může zdát nepatřičné, divné. Ale od toho je zkoušení nepoznaného. To je také jedním ze smyslů života. K čemu bude, když beze změny budeš dál žít jako doteď a potom se prostě necháš zpopelnit? Já mám takový pocit, že prostě žiješ jen proto, že musíš, ale nemáš žádné sny a nejdeš za žádným cílem.

Pokud někdo dlouhodobě žije jako kůl v plotě a nikoho dalšího se roky nedotknul, tak může dotknutí se nepatřičně působit. Ale právě proto by ses měl přemoct a zkusit to. Není nutné to hned nějak hrotit, prostě si najdi nějakou ženskou která je sama třeba na seznamce, občas si někam vyjděte. Držte se třeba jen ze začátku za ruce a sám poznáš, jestli Ti to vadí nebo Ti blízkost druhého člověka bude v praxi příjemná a třeba se odhodláš i k něčemu dalšímu. Nezkusíš, nevíš. A díky tomu se zbytečně ochuzuješ.

Možná nebude na škodu si trochu zafilozofovat :) Zamysli se, co má v životě smysl. Žít pořád sám ze dne na den, nic za sebou nenechat, nic si nezkusit, nic neužít a potom umřít? Nebo vyměřený čas využít líp, zkusit toho co nejvíc, třeba i to, co se zdá ze začátku jako blbost a pokusit se dát životu nějaký smysl?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 13.09.14 19:50
avatar

Heledte,nejste nahodou z nejake silne katolicke rodiny?

Ze se vam do sexu nechce, sebeuspokojovani taky ne.

Necpali vam rodice do hlavy,ze je to neprijatelne?

Protoze asexualni ci frigidni (pokud tento vyraz jde i na muze) rozhodne nejste.

Netajite nam nejake rozhodne okolnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferenc*
Datum: 13.09.14 21:01

Je to paradox,ale pocházím z ateistické rodiny.O sexu se u nás nemluvilo.O utajovaných okolnostech nic nevím.

Od: radeta
Datum: 10.04.15 17:55

Dobrý den, popis vaší situace mě zaujal, vůbec se tím netrapte, takových lidí znám spoustu, řadím se také k nim, mám ovšem jiné důvody, žila jsem aktivní sexuální život ale zdrtili mě dva žitovní partneři, jeden inženýr, druhý vyučený, ovšem psychopat, oba se zachovali naprosto stejně : slibovali věrnost a lásku, podrazlili mě neskutečně a v konečném důsledku mě oba nakazili přenosnýma breberkama od partnerek, co střídají partnery, chodili do bordelů a vyléčili mě ze sexu úplně. Dnes nic neřeším, žádné nesmysly typu: jestli jsem sexy, jestli už nejsem stará, jestli partner se nedívá po jiné, jestli jsem nepřibrala, kde je a co právě dělá, jestli mi nezahýbá. Mám totální klid a muži a ženy mě nevrušují. Věnuji se svým záležitostem a jsem spokojená jak nikdy v životě. Na všem místě bych snad jen řešila "ty stavy", o kterých píšete a které se zhoršují. Chce to dobrého, ale opravdu dobrého psychologa, který vás nebude nutit do vztahů ale bude řešit vaši konkrétní situaci a pomůže vám. Rozhodně byste se neměl léčit psychofarmaky a nutit se do věcí, které nechcete dělat.

Buďte v klidu, svůj život nemusíte za každou cenu zasvětit někomu jinému, abyste ho prožil hodnotně a spokojeně. Možná by pro vás byla vhodná kamarádka se stejným pocitem, která nehledá napnění a životní cíl v sexu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.14 08:22

Jestli to vyhovuje, žádný problém, každý je jinačí, někdo je super samec, někdo mini samec a jsou i výjimky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.