Půlroční problém s kotníkem

Od: Datum: 10.09.14 22:26 odpovědí: 5 změna: 11.09.14 12:21

Dobrý den,

je mi 17 let a v květnu tohoto roku jsem na fotbale špatně kopnul do míče a vyhnul pravou nohu doprava tak, že se mi v ní něco stalo, resp. v kotníku. Nemohl jsem chodit a kotník z vnitřní strany byl markantně napuchlý. Po pár dnech jsem šel do nemocnice, a tam mi řekli že na sádru je pozdě, tak mi dali ortézu - prý jsem měl natržené vazy nebo tak něco. Taky jsem dostal berle ale nechodil s nima, chodil jsem normálně, noha měla být v klidu. Jenže jsem v klidu nebyl, semtam jsem někde zašel do obchodu nebo tak, když noha přestávala asi po 10 dnech bolet a dalo se sní fungovat. Po asi po 25 dnech jsem ortézu sundal a chodil normálně. Sem tam jsem si zakopal s míčem, ale pořád to bolelo tak, když jsem kopal, že mě to donutilo nekopat a raději být v klidu. Kotník je od začátku zranění pořád napuchlý, někdy míň, někdy víc. Je skoro dvakrát větší, než kotník na druhé noze. Na kontrolu jsem nešel.

Takže: kontík je od doby zranění stále napuchlý a při delší a větší námaze mi trochu znecitlivělí a nemůžu s ním pořádně hýbat, neovládám ho, ale ani nebolí.

Poradil byste mi někdo, co s tím mám dělat? Jít k lékaři, atd. Udělal jsem velkou chybu, velmi jsem to zanedbal, protože jsem si myslel, že se to spraví a za chvíli vrátí zpátky, jako všechny mé úrazy.

Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 00:30

Určitě lékař! Natržené vazy, neboli ruptura. Já mám v pravém kotníku už 3, vždy jsem poctivě léčila, sádra, nehybnost. Kotník je náchylný ke zvrtnutí a někdy i k otokům. A to jsem to opravdu nezanedbala. Jděte k lékaři, asi si vyslechnete své, ale ta noha přeci za to stojí.

Ohodnoceno: 0x

Od: apostate
Datum: 11.09.14 07:18

Dobře, děkuji.

Datum: 11.09.14 07:18

Asi od doktora uslyšíte větu: Komu není rady, tomu není pomoci. Bude mít pravdu! K lékaži jděte co nejdříve a vyposlechněte si řeči. Jestliže to necháte takhle, šlachy zůstanou zdeformované a budou všechnu velikou spoustu kůstek, které v kotníku jsou, držet v úplně blbé pozici. Navíc šlachy mohou záněty změnit svou pružnou strukturu a pak už s tím nikdo, nikdy, nic neudělá. Jen všecky kůstky sešroubovat. Všechny poruchy šlach se musí doléčit úplně do zdárného konce, jinak je problém na celý život.

Od: apostate
Datum: 11.09.14 07:20

Děkuji. Vím, že jsem to zanedbal, jak říkám, měl jsem úrazy a tak nějak odplavaly. Udělal jsem chybu, určitě jsem se poučil... Když vím, řed to pořád neustupuje po pár měsících...

Od: asd*
Datum: 11.09.14 12:21

Najdi opravdu dobrého ortopeda a uvidíš co se ještě dá zachránit. Tipuju že půjdeš pod kudlu a zkusí vazy nějak zrekonstruovat (mohly být i utržené). Toto se musí řešit hned a ne to nechat, klidně můžeš mít následky trvale a to naprosto zbytečně. Kvůli dobrému doktorovi neváhej jet přes půl republiky, hodí se specializace na sport. úrazy...

Pro příště se musíš správně rozhodnout co se dá rozchodit a kdy už jít k doktorovi - potrhaný vazy nerozchodíš a doktora to chce co nejdřív.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.