Soudit se s pojišťovnou -připojištění zdraví

Od: Datum: 11.09.14 08:18 odpovědí: 5 změna: 11.09.14 10:19

Dobrý den všem,

mám dotaz, jestli má v našem státě cenu soudit se s gigantem (pojišťovnou) o 40tis? Jedná se o částku, kterou pojišťovna odmítla vyplatit manželce v rámci denního odškodnění nemoci. Manželka jako zaměstnankyně pošty má X různých pojistek ( povinně ..ale to nechci komentovat ) a tak měla také pojistku pro případ rizikového těhotenství. K tomu skutečně došlo, byla i v nemocnici na hospitalizaci. Pak zůstala na rizikovém těhotenství téměř celé těhotenství. Pojišťovna denní odškodné vyplatila v délce trvání cca 1.5 měsíce a pak napsala, že si dle jejich konzultace s jejich lékařem nemyslí, že je nadále tak nemocná, aby musela být doma a platit přestala - ke dni ukončení neschopenky nám pojišťovna "dluží" 40 tis ) Tak by mě zajímalo, jestli má cenu se soudit? Kolik mne cca bude stát právník a výdaje, když spor vyhrajeme a kolik v případě, že neuspějeme?

Díky moc za rady či zkušenosti

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 08:28
avatar

Cena právníků se dá jen těžce odhadnout. Záleží na mnoha okolnostech. Především pak na délce sporu a počtu jednání před soudem. Já bych to řešil tak, že bych se poptal po dobrém právníkovi v okolí a jeho bych se na schůzce zeptal jak to vidí. Jestli mám šanci a kolik by mě stál při zastupování. Ale mohl byste to zvládnout teoreticky i sám. Jenže by to chtělo kde co prostudovat a na to obyčejný člověk jako jsme my často nemá ani hlavu, ani čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzaa74
Datum: 11.09.14 08:49

S dotazem na právníka jsem počítal, ale než na mne bafne sumu, chtěl jsem se optat tady..třeba někdo řešil podobný problém..

Datum: 11.09.14 08:53
avatar

To fakt bude kus od kusu. Máte právníka, který vezme za stání 10 000 a další 500.

Podle mě bude nejdůležitější získat z nemocnice papír s vyjádřením ošetřujícího lékaře o tom, že hospitalizace byla bezpodmínečně nutná. Ne že tam byla na pozorování nebo kvůli vyšetření, ale že plodu nebo matce něco hrozilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza74
Datum: 11.09.14 10:16

Tu nemocnici oni uznali, ale následné ležení doma už neberou..prostě hajzlové..plať pjistky, ale jak něco chceš, tak ti nic nedáme...lepší dávat peníze do kasičky než pojišťovnám :(

Datum: 11.09.14 10:19
avatar

Tak pokud doktor uznal za vhodné, aby byla vaše žena doma na neschopence, tak si myslím, že je to neprůstřelné. Jinak by mohli i žalovat doktora za vzniklou škodu. To bych se soudu nebál.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.