Příspěvek na bydlení

Od: odpovědí: 19 změna:

Dobrý den

Řeším jistý problém s bydlením a jeho financováním.
Rodiče vlastní byt - státní. Já se ženou jsme se z našeho domu na vesnici přestěhovali do tohoto bytu ve městě - hlavně kvůli práci a dojíždění.
Nahlásili jsme se do bytu (ještě nemám změněné trvalé bydliště, ale jakmile to půjde přehlásíme se trvale).

Problém je že rodiče ačkoliv bydlí jinde mají stále hlášeno trvalé bydliště ve městě. V tom bytě kde jsme teď místo nich.
Otázka je jak mám zažádat o příspěvek na bydlení? Je jasné že budou chtít započítat i rodiče, neboť jsou stále trvale přihlášeni. Na druhou stranu nejsem majitel bytu, což jsou rodiče, takže nevím zda by nepřišly o vlastnictví bytu pokud by ono trvalé bydliště změnili.
Lze rodiče přehlásit na nynější adresu kde bydlí, aniž by jim byl odebrán byt a nás vyhodily?
Nevím zda by zůstali majiteli i kdyby měli hlášený trvalý pobyt jinde.
Problém totiž tkví v tom že pokud bych do požadavku započítali i rodiče, nedostaneme nic :(
Děkuji moc za radu
Michal.M

19 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar kimba

Obávám se, že vaše žádost o příspěvek na bydlení bude zamítnuta, protože k tomuto bytu nemáte nájemní smlouvu, která je jednou z podmínek pro poskytnutí příspěvku.

 


2x
avatar iz

Státní byt vlastní stát/obec, nikoliv Vaši rodiče. Pro nárok na příspěvek na bydlení musí žadatel doložit nájemní smlouvu uzavřenou na své jméno a mít v bytě hlášen i trvalý pobyt.

Já bych na Vašem místě o příspěvek na bydlení ani nežádala, jenom byste upozornil na skutečnost, že ve státním bytě bydlí někdo jiný, než s kým obec uzavřela nájemní smlouvu.

Obec pak bude moci rodičům dát výpověď a Vy si budete muset najít jiné bydlení.

––––– Stát Vás "pod krkem nedrží". Vy chcete pobírat příspěvek na bydlení k bytu, který nejste oprávněn obývat... Pokud rodiče žijí jinde, měli byt vrátit obci.

Nájemník není oprávněn nakládat s majetkem státu/obce a nemůže nájem převést na jinou osobu.

–––– Příspěvek na bydlení k tomuto bytu by mohli získat Vaši rodiče. Ale neradím Vám se o to pokoušet. Byl by to podvod. Navíc byste musel vráti příspěvek, na který jste neměl nárok.

doplněno 12.09.14 01:52:

––––– Stát/Obec tu smlouvu uzavřel s Vámi (jste ve smlouvě uvedeni jako nájemníci), nebo jste ve smlouvě uvedeni jako členové domácnosti nájemníka (nájemci jsou rodiče)? O příspěvek na bydlení může žádat ten, kdo je v nájemní smlouvě uveden jako nájemce. Z formulace dotazu odhaduji, že to jsou Vaši rodiče, kteří už v bytě nebydlí ...

Pokud se nájemce z obecního bytu odstěhuje, má byt vrátit obci (nemůže byt převést na dalšího člena domácnosti).


Omyl. stát o tom ze v tomto bytě bydlíme ví. Jsme psaní ve smlouvě.

Stát /obec/ o tom ví, že v bytě bydlíte, ale neví, že vaši rodiče již bydlí jinde.


Ukažte mi prosím zákon, který zakazuje vlastnit byt a bydlet na chalupě?

 


0x
avatar coklit
Máte v popisu několik nejasností.. Byt je státní, tak ho rodiče nemohou vlastnit. Vlastní ho obec? Tam hledejte podmínky. U nás třeba neumožňovali přechod nájmu, protože na byty byl pořadník. V podmínkách také bylo, že nesmíte vlastnit jinou nemovitost. Kdyby tedy někdo v našem městě rodiče udal, že v bytě nebydlí, byt by jim byl odebrán. Každá obec to má jinak..
A co se stalo s domem? Ten je/byl váš? Také by mohl ovlivnit oprávněnost žádosti o příspěvek na bydlení..

Dům kde jsme bydleli není zkolaudovaný jako dům ale jako hospodářské stavení a neovlivňuje tedy vůbec příspěvek.

Byt je státní, vlastní ho město, ale otec s matkou jsou vedeni jako právoplatní uživatelé, my jsme se nyní připsali na bytovém úřadu jako další obyvatelé bytu. Nemáme zde ještě trvalé bydliště. Pokud bych jej měl a žádal o dotaci na bydlení, zřejmě bych musel udat i rodiče ačkoliv zde již delší dobu nebydlí. Snažím se tedy vyřešit to aby jsme dostali dotaci na kterou by jsme měli mít nárok, ale vůbec nevím jestli to půjde. Jde mi o to aby je nepočítali do společné domácnosti, když tu nebydlí.


Tenhle stát je opravdu na L.e.j.n.o - s prominutím. Nejdříve jsme nedostali příspěvek kvůli kolaudaci, na kteroužto bych musel dům opravit a přizpůsobit. Jenže bez peněz to nejde. Vydělat se tolik nedá, a půjčku vám nedají když ručíte jen hospodářskou budovou. Co z toho že je to dům se vším všudy.

Teď zase nic nedostanem, zřejmě proto že není byt psán pouze a jen na nás. Když se rodiče odhlásí tak nejspíše město byt bude chtít zpět, a pronajme jej někomu jinému, no a my potáhnem zpět na vesnici. Manželka nebude moci dojíždět a ztratí zaměstnání. Na vesnici žádné nenajde, a dojíždět na směny se z takové díry nedá.

Takže stát nás drží pod krkem, přitom nás vesele kope do zadele a dává nám najevo, že jsme mu totálně ukradení.

Devět let pracuji na jednom místě, platím daně, nemám dluhy vůči státu, nikdy jsem nebyl trestaný, a mimo příspěvku na dítě jsme nic nepobírali už leta. Na bydlení v podstatě nikdy. A i přez to že jsem slušný občan, pracuji a platím, jsem v podstatě na všem již leta šizen.

V této zemi už asi opravdu neexistuje spravedlnost. Pomoc lidem a rodinám je dávno v ...a zbytek si domyslete.

Tenhle stát je na L.e.j.n.o i díky takovým jako jsi ty. Nesnáším tohle fňukání a čekání, že se o mě někdo postará.

Pokuď vlastníš nemovitost, kterou finančně neutáhneš a také tam nechceš bydlet, protože tam není práce, tak co ti brání tu nemovitost prodat?

Za utržené peníze si kup byt ve městě a máš po problému. A pokuď dům nemá hodnotu ani bytu ve městě, tak máš aspoň nezadbatelnou část peněz pro nákup přes hypotéku.

doplněno 10.09.14 22:29:

A ještě ohledně daní. Pokuď chceš žádat o příspěvek na bydlení, tak tvůj příjem je natolik malý, že žádné daně neplatíš. Vlastně možná dokonce díky daňovému bonusu ještě dostáváš.

Normální je nepobírat dávky.

mimo příspěvku na dítě jsme nic nepobírali už leta. Na bydlení v podstatě nikdy. A i přez to že jsem slušný občan, pracuji a platím, jsem v podstatě na všem již leta šizen.

A teď si představ, že většina lidí nepobírá nic. Pouze jen platí a přispívají do systému. Pokuď jsi na tom skutečně po finační stránce tak špatně, tak bych začal sám u sebe. Třeba prodejem nemovitosti a přestěhování za lepší prací. Ale je jasné, že jednodušší je hledat chybu jinde.

 


0x
avatar ruze

Příspěvek na bydlení zřejmě nedostanete a nechápu,když oba jak píšete pracujete by jste ho měli vůbec žádat?


Stačí mit tři děti který také radcum jako vy budou v budoucnu vydelatat na důchod. Za to jsme biti?

 

Nejste za nic byti. Příspěvek na bydlení má jasně daná pravidla, za kterých jej lze přiznat. Napřed jste o příspěvek žádali k objektu, který nebyl zkolaudován k bydlení, nyní chcete žádat o příspěvek k bytu, k němuž nemáte nájemní smlouvu na své jméno, a z něhož se nájemce odstěhoval ...

Viz: Příspěvek na bydlení

Pokud nesplňujete podmínky (z toho nelze obviňovat stát) pro přiznání příspěvku na bydlení, nemůže Vám jej úřad přiznat.

My máme v rodině dost dětí i vnoučat,nám žádné cizí děti na důchod vydělávat nemusí.Vždyjsme se snažlili sami a že byly i hodně krušné roky,ale nestáli jsme s nataženou dlaní a nečekali na příspěvky.Muž měl svého času práci + brigádu a já pracuji 30 let na směny,takže na nás rozhodně nikdo doplácet nebude.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]