Výpovědní hlůta-jak rychle pryč

Od: Datum: 10.09.14 18:26 odpovědí: 4 změna: 10.09.14 21:56
avatar

Nejde nějak obejít 2měs.výpovědní lhůtu?ať můžu nastoupit rychle do lepší,perspektivnější práce.Mám slíbeno,že počkají,ale nechci o ni přijít,čím dřív tím líp.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 18:36
avatar

Jediná šance je navrhnout současnému zaměstnavateli dohodu o rozvázání pracovního poměru podle § 49 zákoníku práce. Pracovní poměr skončí dnem uvedeným v dohodě. Podmínkou ovšem je, že se se zaměstnavatelem dohodnete, tedy že on bude s Vaším návrhem souhlasit. Nutit ho nemůžete.

Všechny ostatní pokusy ukončit násilím pracovní poměr jsou amatérské a zoufalé (např. nepřijít už nikdy, omarodit a už nepřijít, napadnout zaměstnavatele klackem a nechat se vyhodit "na hodinu"...) a mají svoje nezanedbatelné úskalí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zztop*
Datum: 10.09.14 18:38

Asi takhle nikdo vás v práci ani nikde jinde (kromě vězení) nedrží. Odejít klidně můžete pokud se třeba smíříte s paragrafem (nevím číslo), ale prostě budete to mít v zápočťáku napsané. Další možností jak ukončit okamžitě pracovní poměr (to si pamatuju ze školy) je smrt pracovníka, protože zombie ještě nikdo nenaučil chodit makat. A nebo dohodou pokud s tím bude stávající zaměstnavatel souhlasit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 18:42
avatar

hm,takže jedině dohoda,což je v téhle beznadějné firmě asi marné...

Datum: 10.09.14 21:56

Zkuste dohodu, jinak seriozně až za 2 měsíce. Věřte tomu, že při přijetí zaměstnance se hledí i na to, jakým způsobem se rozloučil se svým dřívějším zaměstnavatelem. Pak je otázka, zda tu práci opravdu získáte, jak dalece jim máte věřit. Nevím, o jakou profesi se jedná, ale zkusila bych docházet ve svém volnu na čumindu, abych se po přijetí vyhnula rozkoukávání a dala tak najevo iniciativu a zájem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.