Syndrom ruka,noha,pusa a nákaza jiných

Od: Datum: 10.09.14 07:06 odpovědí: 5 změna: 11.09.14 00:27

Dobrý den , podruhé v životě ( a vždy v dospělosti ) se u mě objevil syndrom ruka, noha, pusa. Po minulé první zkušenosti to přešlo tak nějak samo do 14 dní ( brala jsem B komplex ). Nemám horečky a během toho funguji zcela normálně a proto by mě zajímalo , jak je tato nemoc nakažlivá? Platí ,že druhý to může ode mě chytit jen když má třeba sníženou imunitu?. Nebo je to tak,že třeba dotekem, pusou atd to může chytit každý?

Blbé je,že nejsou žádné příznaky ,že to přijde, takže já se pohybuji mezi lidmi úplně normálně.

Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 07:54

Je to mimořádně nakažlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.09.14 08:13
avatar

Dobrý den, nikdy jsem o takovém syndromu neslyšel a vyhledávat informace nechci. Můžete nám (nepoučeným) zde stručně nebo raději podrobně celou záležitost popsat? Zdravím!

doplněno 10.09.14 08:50:

dericcaster - děkuji Vám za vysvětlení. Opravdu jsem to neznal - patrně novodobá choroba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 08:40

Jedná se o virové onemocnění. Vyskytuje se hlavně u dětí. Kromě klasický chřipkových příznaků, se projevuje též vyrážkou okolo úst, na dlaních a chodidlech - proto ten název "Syndrom ruka-noha-ústa". Šíří se kapénkově a dotykem a bývá snadno nakažlivá. Léčí se symptomaticky leky na teplotu, mastmi a někdy i léky proti bolesti - občas totiž vyrážka může docela bolet. Onemocnění většinou během týdne, či dvou samo odezní.

Takže viz původní otázka, ano onemocnění je někdy velmi snadno nakažlivé, ohroženou skupinou jsou však spíše děti, nicméně mohou onemocnět i dospělí. B-komplex je dobrá volba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.14 09:45
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 00:27
avatar

Proč na to brát zrovna B-komplex? Obecně se přece ví, že každý z nás v sobě pořád nosíme plno různých virů a bakterií, ale teprve ve chvíli, kdy je organizmus oslabený, mikroorganizmy se začnou velmi rychle množit, ochromený imunitní systém jejich nástup nezvládne a nemoc propukne naplno. Při propuknutí jakékoliv nemoci je proto důležité nesnižovat medikamenty vysokou teplotu - imunitní systém se pokouší nákazu "usmažit", pokud se mu v tom brání, může dojít k ještě větším problémům - to se typicky děje třeba při symptomatické léčbě klíšťové encefalitidy - v nemocnici nemocnému sníží medikamenty vysokou teplotu, viry se začnou tím rychleji množit a dojde k nevratnému poškození mozku.

Ale zpět k této nemoci. Doporučil bych snížit kyselost vnitřního prostředí organizmu. Protože se nemoc vyskytuje i ve střevech, jezte pravidelně nevařený česnek - třeba si ho "naškrabte" nožem do polévky. Působí dobře proti nechtěným mikroorganizmům. Taky nezatěžujte trávení a celé tělo čímkoliv těžce odbouratelným - jezte zdravě. Žádný cukr a umělá sladidla, ostrá jídla, omezit mléko a mléčné výrobky. Dodat více zelené listové zeleniny. Zjistěte si, které potraviny působí v organizmu hodně kysele a těm se vyhýbejte, spíše se zaměřte na potraviny působící neutrálně a zásaditě než nemoc přejde.

Třeba tady stručný seznam: http://cz.remeda.co.uk/ph-tabulka.php Já osobně hlavně při nemoci doporučuji jáhly - univerzální obilnina s asi nejlepšími vlastnostmi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.