Homeopatika na ostruhu

Od: Datum: 06.10.14 18:34 odpovědí: 24 změna: 10.10.14 21:40
avatar

Mám delší dobu problémy s ostruhou na patě. Slyšela jsem o homeopatiku Hekla lava. Ale na netu jsou různé druhy a nevím, která je ta pravá. A hlavně, jestli to funguje. Nemá zde na poradně někdo zkušenost? Poraďte, děkuji moc za odpovědi. Vím, že se to léčí obstřiky, ultrazvukem, rázovou vlnou a ozařováním. Zatím se mi k lékaři nechce. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 21:00
avatar

Zda na vás homeopatikum zabere záleží na tom, jak dalece budete léčbě tímto přípravkem věřit. Proto byste napřed měla navštívit specialistu - homeopatika, který vás řádně psychologicky zpracuje, pumpne o nějaký peníz a naordinuje lék v ředění "přímo pro vás". Jenže v tom léku ale kromě cukru a vody nic není, lékárny raději uvádí "U přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti".

Být vámi, dám přednost klasické léčbě. Na doporučení ortopeda jsem absolvoval RTG ozářeni patní ostruhy (4sezení) a je po bolesti !

doplněno 06.10.14 21:04:

Jo, a jak vymysleli lék Hekla Lava díky kulhavým ovcím na sopce Hekla - to jsem se tedy srdečně zasmál ! http://svethomeopatie.cz/cs/6…e-sopky-hekla-a-patni-ostruha

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukanes
Datum: 07.10.14 18:52
Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 06.10.14 21:02

Homeopatikem to vyléčíte jen za předpokladu, že tomu budete věřit. Jinak je to čistá voda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.14 21:42

Ostruhu jsem měl také a dost jsem užil bolesti.Chodil jsem na ozařování ,homeopatikum Hekla lava jsem užíval taky.Nepociťoval jsem žádné kladné účinky,i když na homeopatika věřím a pomáhají mě např. na chřipku.Od bolesti ostruhy mě pomohla přímo do paty injekce u chirurga/před 8lety/ pak ještě za asi čtyři měsíce další a do dneška mám pokoj od ostruhy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 21:58

HOMEOPATII ROZHODNĚ VYZKOUŠEJTE!
Tady ti dva nademnou asi neví co to homeopatie je. Není to jen voda a cukr, neboj. A pokud si myslí, že na to musíš věřit, tak ať si to myslí. (homeopatie například funguje i u zvířat a těm asi těžko řekneš, věřte v to). Akortá prostě musíš zvolit tu Správnou s čímž ti pomůže jedině dobrý homeopat. Také musíš dodržovat zásady užívání, ale o tom ti odborník řekne více. Rozhodně bych to ovšem zkusila dříve, než nějaké injekce, které Vám sice mohou pomoci, ale potlačí Vám poze důsledky nemoc nevyléčí!
Mám s homeopatií zkušenosti a vždycky mi pomohla :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 07.10.14 06:04

Vím dobře, co homeopatie je a vím, že nemůže fungovat – 1 molekula účinné látky v moři. A žádná statistika nikdy neukázala, že to funguje jinak než placebo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.10.14 18:22
avatar

A jak tedy dokážete že nemůže fungovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 07.10.14 18:43

Například experimentálně. Žádný experiment nikdy neprokázal, že by to mělo výrazně vyšší účinnost než placebo. Je toho hromada materiálů. Takže to nepotvrdila ani logická dedukce (voda si vážně neuchovává informaci, kdyby jo, tak pijeme moč a ho*na) a hlavně to nepotvrdily ani testy. Ale lidé asi mají potřebovat věřit nesmyslům, přece jen nebudou dávat peníze těm ošklivým farmakofirmám, kterým jde jen o peníze. Radši si zaplatíme homeopata...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 19:42
avatar

Naopak. Homeopatika jsou prokázána účinností na zvířatech, která jak známo nechápou placebo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 07.10.14 19:52

Tím pádem žádám o nějaký zdroj, který potvrzuje, že to funguje. Jinak placebo je trochu hlubší záležitost, navíc, jestli zvíře vypadá zdravější závisí i na pozorovateli.

Takže stále je to nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.10.14 20:59

Již jsem vám psala, abyste mi vysvětlil, proč jsou některá homeopatika na lékařský předpis. A vy NIC. Já to vím, a vy nemusíte. Vašemi odpověďmi na toto téma jste ještě žádnému tazateli nepomohl, takže jakobyste nepsal nic. Pokuste se znovu přečíst otázku a pak se konkrétně vyjádřete, když už musíte.

doplněno 07.10.14 21:17:

qt - jak jste pomohl tazatelce? Ta se neptá na váš názor bez zkušeností, ta se ptá konkretně na Hekla lave. Nikdo vám váš názor nebere, ale nechte si jej na příští pro dotaz třeba pod názvem ... Věříte na homeopatika?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 07.10.14 21:10

Proč bych to měl nějak vysvětlovat. Je spousta věcí, které nedávají smysl. Stejně jako homeopatika na předpis, vůbec že homeopatika jsou na rovni normálním léčivům. V USA se stálé učí o 6000 let staré Zemi, a taky to není pravda. Tazateli jsem napsal svůj názor na léčbu, který je podložen nespočtem důkazů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 21:37

A kde jste vzal vodu? :D Píšete něco, o čem nemáte ani páru...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.14 23:18

vickey-Vy b.urane neurážej ,že nevíme o homeopatii nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 08:30

Homeopatika - akorát vyhozený peníze. Pokud chcete vyléčit ostruhu (tedy aby nebolela, protože zkostnatělá se už vyléčit nedá), zainvestujte do bot s vyjímatelnými stélkami a termoplastických vložek. Zpočátku je třeba v nich chodit co nejvíce, tedy i doma, postupně můžete i jiné boty. Neuvěřitelně se vám uleví už v horizontu 2 - 3 týdnů. Mne tímto podiatr zachránil, mám ostruhy na obou patách a téměř rok jsem skoro vůbec nemohla chodit pro bolesti. Nepomohl UZV, laser, rázová vlna, až ty boty. Dnes už zas vesele běhám v lodičkách na šteklích a jen když to přepísknu, ostruhy se ozvou, tak na chvíli vklouznu do tenisek s těmi vložkami a je zase dobře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 07.10.14 12:59

Vím o co jde, napište mi do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 14:05
avatar
Pravda je, že když to člověka vezme pořádně, tak klidně vyzkouší i ta homeopatika ( 80 kč není za trochu naděje zas tak moc ) jen kdyby aspoň něco zabralo. Teď rychle než zmrzne doporučuju vyzkoušet zábaly z bezových listů. Zabraly mi asi třetí den, kdy se bolest asi na dva dny ztratila úplně ale pak se znova vrátila. Díky bohu už ale o trochu menší. Teď když už je bez za zenitem se chystám na kostival. Naděje umírá poslední.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.10.14 14:52
avatar

Zdravím, "atramko", já na ty homeopatika prostě nevěřím, ale chápu, že člověk se od bolesti chytá každé naděje na úlevu. Já momentálně mám ty samé problémy, po deseti letech se zatím jedna ostruha opět ozvala. Mně pomáhá zatím ultrazvuk, ale musím ho absolvovat opakovaně, jinou zkušenost nemám. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 16:18
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukanes
Datum: 07.10.14 18:19

Dobrý den, mám s léčbou patní ostruhy Hekla lavou 9 CH skvělé zkušenosti, nejen osobní, ale i ze svého okolí. Doporučuji užívání 2-3x denně 5 granulí, vydržte cca 3 týdny, budete mít po problémech. Co se týče Hekla lavy jedná se o homeopaticky ředěný lávový popel ze sopky Hekla, která se nachází na jihu Islandu a je dodnes jedna z nejaktivnějších sopek na tomto ostrově. K homeopatickému využití lávového popela vedlo následující pozorování: Ovce, pasoucí se na stráních hory Hekla, dlouhodobě nechtěně požívaly sopečný popel a následně trpěly na závažné potíže postihující kosti a klouby, tvořily se jim bolestivé výrůstky na kostech.

Požití sopečného popela může způsobit kostní výrustky, zatímco homeopatický lék ze sopečného popela bude mít na tyto výrůstky léčivý efekt.

U islandských ovcí došlo po podání homeopatika Hekla lava k výraznému zlepšení.Tento poznatek následně vedl odborníky v homeopatii k jeho předepisování i u lidí, a to právě na patní ostruhu. Příznaky jsou totiž stejné jako ty, které u ovcí vyvolaly požití sopečného popela. Lze tedy vycházet ze základního principu homeopatie... podobné se léčí podobným...

www.svethomeopatie.cz

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 07.10.14 19:05

Souhlasím s Vámi, ale POZOR! Je nutné dodržovat pravidla užívání homeopatie, před každým užitím nesmíte před ani po alespoň 30 minut jíst ani pít, jinak bude účinek nulový. Věřím, že pokud chcete, aby vám tato alternativní medicína pomohla budete toto pravidlo dodržovat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 19:25
avatar

Matka,letos měla 74,si pomahla "vlastními homeopatiky".Půjčila si tátovo kladivo,přes prkénko utěrku a každý den večer chvíli přes prkénko naklepávala onu patu a po 14 dnech ok.Již je to asi 20 roků a doposud má od toho klid!Osobně jsem s tímto jezdil do krajské nem. na ozařování a zatím OK (10?roků)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.10.14 07:39
avatar

Děkuji včem, kteří přispěli svými zkušenostmi. Objednala jsem se k lékaři, tak pak uvidím, co bude dál. Ptala jsem se zde na konkrétní homeop. lék, jestli s ním má někdo zkušenost, ale mrzí mě, že se tu rozpoutala takováto debata na homeopatika. Já s tím nemám vůbec žádnou zkušenost, vždy jsem vše řešila převážně bylinkami, babskou radou a až potom s lékařem. Můj názor je, že když to někomu pomůže, tak je to jenom jeho věc, a nehanila bych to ostatním. Já také neradím nikomu, kdo třeba pije či kouří, aby toho nechal, že to je vyhazování peněz a k ničemu to není...je to přece každého jeho názor, jeho zdraví a jeho rozhodnutí. Chodím sem na poradnu čím dál méně, přestože jsem ji měla velmi ráda. Objevují se zde poslední dobou urážky, nesmyslné odpovědi a napádání druhých a to se mi nelíbí. A dost často se řeší blbosti. Děkuji všem dobrým rádcům...pár jich tu ještě je.

Od: pt®
Datum: 10.10.14 21:40
avatar

Mně ještě poradila doktorka, jíst průběžně kyselé kvašáky, kvašené okurky a zelí, ta kyselost v kvašácích a v zelí zabraňuje ztvrdnutí ostruhy, pak prý ostruha nebolí a nemusí se na ultrazvuk. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.