Omluvit se nebo čekat?

Od: Datum: 06.09.14 11:55 odpovědí: 7 změna: 06.09.14 17:49

Tak jsme včera měli takovou výměnu názoru s přítelem. Žiju s cizincem v zahraničí a příští týden nás má navštívit mamka a ségra. Naposledy tu byli v lednu 2013 a to jsem ještě s přítelem nebyla, tudíž se jedná o první setkání. Přijedou pouze na 3 dny a přítel si v práci nedokázal zařídit, aby měl aspoň jeden den volna. Mě to prostě mrzí, chápu, že to bude náročné, jazyková bariéra atd., ale prostě každý den bude do večera v práci a jeden den dokonce do půl desátý v práci. Naštvalo mi to, pak začali výčitky, že celý léto pracoval a už to jelo. Dovršila jsem to já, když jsem přiopilá v autobuse prohodila něco rasistického na naše spoluobčany a jeho se dotklo jak jsem pitomá a netaktní a urazil se. Po příchodu domů se snažil být normální, vysvětlit situaci, mně už to bylo jedno, řekla jsem ať se mě nedotýká a že s ním být nechci a spoustu dalších blbých keců. Celá noc byl horor, protože jsme spali a nespali, já ho odstrkovala, on chtěl být se mnou atd. Prostě jsem pitomá, jen mi to řekněte. Když nad tím přemýšlím jsem pořád naštvaná, chci čekat jestli se ozve a zároveň mu chci vyčíst milion věcí, na druhou stranu se chci omluvit a říct, že jsem to tak nemyslela. Nejlepší reakce, řešení? Poraďte...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 06.09.14 12:01
avatar

tak nejlepší reakce by byla od něho, pokud by s mohl vzít volno... Trávit čas s cizí rodinou bude trochu náročné...Jinak, když chcete být spolu, tak bych hádku už nevytahovala, nechte to být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 12:01
avatar

Omluvit se... z Vašeho vyprávěníse on snažil situaci řešit v klidu. Chcete mu vyčíst milion věcí - bacha na tohle míchání věcí! Problém začal jako to, že je v práci a nebude s vámi při návštěvě rodiny. Nemíchejte do toho jiné záležitosti, ty proberte zvlášť.

Je jasné, že Vás mrzí, že nebude mít čas. Ale pokud nemáte pocit, že se v práci "zašil" záměrně, prostě mu to práce opravdu nedovolí, co mu chcete vyčítat? Nevíme, o jaké jde zaměstnání a jaké tam má podmínky při braní volna, ani jak dlouho věděl o tomhle termínu návštěvy. Takže těžko říct, kolik vyvinul snahy.

Každopádně první krok byste k následnému chování měla zřejmě udělat Vy. Aspoň tedy podle mého. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.14 12:22

Omluvil bych se a v klidu si promluvil. Nechuť to řešit byla z Vaší strany, ne z té jeho. Dejte mu šanci ;)

doplněno 06.09.14 13:43:

hambucker: tak jsem to také myslel, jako že já být na jejím místě tak, že bych se omluvil a dal mu šanci na udobřenou, když se snaží, ale taky by se samozřejmě měla snažit, když to vzniklo z její hlavy. Znám to, když člověk říká, kdy si mám vzít volno, z druhé strany se ozve "je mi to jedno", tak si člověk to volno vezme a pak druhá strana řve proč sis nevzal volno jsem ti říkala, že máme to a to ... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 13:30

Ahoj. Nevím, jestli jsi si toho vůbec všimla? Ale, chovala jsi se jako totální blbka. Vůbec nechápu, že se tak někdo chovat může? Určitě si myslím, že se vypitý alkohol nedá použít jako omluvný činitel. Začni se chovat aspoň trochu normálně. Zatím ti to moc nejde.

Repkine, omlouvat by se měla rozhodně a zásadně ona. V tom případě by tu šanci měl dávat on ji. Měl? Spíš ještě mohl. Ahoj.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.09.14 17:29
avatar

Chcete mu vyčítat milion věcí? Tak proč s ním jste?

Jestliže jste se s rodinou neviděla tak dlouho, tak buďte ráda, že se užijete, že si popovídáte, co je u nás nového, ukážete místo-město, kde žijete. Tři dny utečou velmi rychle. Pokud přítel přijede večer pozdě domů, tak si myslím, že jedna hodina večer první den, druhý den jenom společenský pozdrav a jak se líbí a ten třetí den zřejmě přijde z práce dříve, tak tam zase může ta jedna hodina konverzace při společné večeři stačit. Zvláště, pokud matka a sestra budou potřebovat tlumočníka. Co by si s ním vlastně povídaly? Nebrala bych to jako velkou rodinnou sešlost. Na první kontakt by to mohlo stačit.

Příští setkání si naplánujete lépe, aby měl přítel dovolenou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.09.14 17:46
avatar

Omluvit byste se měla Vy, ale doporučila bych s tím počkat, dokud si vše nesrovnáte a nepřestanete "mít chuť mu vyčíst milión věcí" – to by mohlo dopadnout úplně jinak. Chápu, že Vás mrzí, že si přítel na Vaši rodinu neudělá více času, ale v dnešní době je důležité mít práci. Pokud by měl mít s volnem problémy, nestálo by to za to.

A do budoucna si dejte pozor na alkohol. Alkohol není omluva a pokud víte, že se pak nekontrolujete, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 17:49
avatar

Na výčitky zapomeňte, tím situaci zbytečně vyhrotíte ještě víc. Omluva z Vaší strany je na místě, ale napadla Vás i ta možnost, že už o ni nemusí vůbec stát? Komunikovat se dá vždy na lepší úrovni s partnerem a hlavně by neměla chybět tolerance a respekt k tomu druhému. Návštěva Vaší rodiny se týká především Vás a pokud je partner zaneprázdněný prací, vyjde to třeba příště. Když bude o setkání s Vaší rodinou stát, pak si to jistě dokáže zařídit, aby mu to časově lépe vyšlo...Vždyť nejde o život...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.