Investování do fondů

Od: Datum: 06.09.14 07:15 odpovědí: 4 změna: 07.09.14 13:09

Dobrý den,

chtěla bych se poradit. Co je podle vás výhodnější? Stavební spoření nebo investování do fondů? Bankovním poradcem mi bylo nabídnuto investování do dluhopisového fondu - spíše menší riziko a do smíšeného fondu - dynamičtější, ale větší riziko. Měsíčně bych posílala zhruba těch 500 až 600 Kč do fondu, kde by se tato častka rozdělila do obou fondů. U stavebka je vstupní poplatek a pak každý rok za vedení účtu chtějí také poplatek, navíc při ukončení se platí daň z naspořených peněz..Naproti tomu do fondu nemusím posílat peníze pravidelně (což se může hodit, kdybych byla bez práce), dle poradce platím při posílání peněz do fondu poplatek 1% nebo 2% (dle fondu) z poslané částky - což při částce 600 Kč zase tolik měsíčně není a při výběru peněz po min. 2 letech z nich už nic neplatím... U stavebka je zase státní podpora, ale mění podmínky.. Tak nevím, co z dlouhodobějšího hlediska je výhodnější? A ještě bych se zeptala, zda jsou peníze ve fondech pojištěny? U stavebka jsou.

Předem děkuji všem, kteří mi pomohou a poskytnou rady či informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dejv95*
Datum: 06.09.14 09:34
Tak určitě je lepší investice do fondů, je tam sice symbolické riziko, ale v podstatě není. Jedná se o kolektivní investování, tak to pak se o to ani nestaráte.Nemusíte vůbec nic vědět o finančním trhnu. Já bych šel do toho investování, se stavebkem jsou potíže, když pak budete chtít peníze vybrat. Nebál bych se ani dynamičtějšího fondu. Ty rizika skoro nejsou. Makléři si to nemohou dovolit. :)) A peníze jsou pojištěny ve fondu pojistných vkladů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 09:37
avatar
Nekoumejte, zalozte si spořící účet u air nebo equa bank a sporte. U této částky se opravdu nevyplatí investovat do fondů, sežerou vám to poplatky. To samé platí u stavebka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 06.09.14 09:51
avatar

Mám pocit že dobrý spořicí účet je u Sberbank (Dříve Volksbank)

doplněno 06.09.14 09:56:

Uf, teď jsem na to koukal a žádná sláva, snad u vyšších úspor. Jedna banka větší lichvář než druhá!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 13:09
avatar

Ptáte se na hodně otázek nejdnou, takže odpovím pravděpodobně pouze na část z nic.

Poradil bych vám jednoduše, sjednejte si stavební spoření a pokud můžete dávat více než 1700,- Kč měsíčně dejte je do podílových fondů.

Nicméně píšete, že chcete dávat 500- 600 kč, takže otázka je spíše ještě, za jak dlouho počítáte, že budete chtít mít peníze k dispozici( resp. za jak dlouho budete mít kapitál, který potřebujete)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.