Inkontinenční kalhotky v ústavní ps.léčebně

Od: Datum: 05.09.14 14:31 odpovědí: 2 změna: 05.09.14 15:47
Manžel má únik moči,je v psych.léčebně,100km daleko,při přijetí po mě požadovali abych jim přivezla ink.kalhotky,obvodní dr.mi řekla že mu je nemůže napsat na poukaz až přijde domů ať přijdu že je to povinnost léčebny mu je objednat.Tak jak je to vlastně?Vzala jsem mu jen asi 4ks.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.14 15:41
avatar

V některé léčebně je požadují,jinde dávají svoje vlastní. Myslím ale, že povinností léčebny to není, nemocný či jeho blízcí si je musí zajistit u OL a do léčebny vzít.

S napsáním problém nemám. Skoro 90 letou babičku nikam netahám, obvodní doktorka zná její problémy z papírů a tak je napsala bez řečí. Každé 2 měsíce si zavolám a napíše mi další příděl.

Pokud OL manžela léčí delší dobu, jeho problémy jistě zná a jen se vymlouvá. Na co čekat, až se pán vrátí? Měla by mu je napsat a vy následovně poslat do léčebny pro manžela.

Je ještě jedna možnost: Než se to vyřeší a přestanou ty žabomyší války mezi lékařkou a léčebnou, kupte při návštěvě manžela v kterékoliv lékárně balík kalhotek za hotové a dejte mu je. Bývá tam14 kusů, pánovi to na chvíli vydrží. Je fakt, že je to nákladnější, ten balík stojí asi 400korun, ale zase bude pán mít pokoj a nebude se muset s nikým handrkovat, zda nárok má či nemá.

Dřív platilo všude stejné pravidlo. Dneska si každý dělá, co chce a snaží se lidem za jejich celoživotní pojištění dát co nejmíň, nejlépe nic. Bohužel. Jaga.

doplněno 05.09.14 15:48:

Navíc plenkové kalhotky nikdo nenosí jen tak pro parádu, ale opravdu z nutnosti. Pokud si někdo o ně požádá, jistě je potřebuje. To by si měla OL uvědomit. Asi čím déle študovala, tím je z ní větší husa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 15:47

To je spíše otázka pro zdravotní pojišťovnu Vašeho manžela, určitě bych se tam zeptala. Vycházím-li z metodiky VZP pro rok 2014, uvádí se v ní:

SKUPINA 02 – POMŮCKY PRO INKONTINENTNÍ

ZP pro inkontinentní pojištěnce předepisuje smluvní lékař Pojišťovny odbornosti PRL, URL, GYN, NEU nebo GER na Poukaz (odbornost souvisí s konkrétním typem ZP, viz Úhradový katalog VZP – ZP). Nárok na předpis vzniká při splnění indikací od 3 let věku pojištěnce pouze při prokázané patologické inkontinenci. Odborný lékař je povinen písemně informovat praktického lékaře, v jehož péči je inkontinentní pojištěnec, o provedeném vyšetření a jeho výsledcích, v případě preskripce pomůcek i o ZP a jejich množství, které pojištěnci předepsal (kódy ZP, viz aktuální Úhradový katalog). Pojištěncům v ústavní péči (hospitalizace) a v odborných léčebnách Pojišťovna tyto pomůcky nehradí (viz zákon 48/1997 Sb. a Metodika pro pořizování a předávání dokladů VZP ČR, doklad VZP 13/2009 – Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku). Uvedené ZP mohou být předepsány na Poukaz nejvýše na dobu 3 měsíců (tzv. maximální preskripce). Tato maximální preskripce je možná pouze u pacientů se stabilizovanou inkontinencí, u kterých je předpoklad účelného využití celého množství předepsaných ZP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.