Odpojení teplé vody

Od: Datum: 04.09.14 20:41 odpovědí: 6 změna: 09.09.14 17:33

Dobrý den, babička bydlí v domě, který patří společenství nájemníků. Dnes měly domovní schůzy a na ní se dozvěděla, že jim zvednou fond oprav a budou platit mnohem více nebo jim odpojí teplou vodu.Babička platí vždy včas a vše a přesto jí hrozí, že jí odpojí vodu. v domě je několik vlastníků kteří platí a asi 2 vlastníci, kteří mají bytů několik a pronajímají je.Nájemníci údajně vlastníkům platí, ale vlastníci neplatí společenství vlastníků bytů.Proto je panelový dům ve špatném stavu a nemohou si půjčit na opravu protože mají dluhy.Navíc hrozí že když společenství zkrachuje rozpočítají se náklady cca. 100 000 kč. mezi vlastníky.Dá se proti tomu nějak bránit, aby babička nebyla bez vody a nemusela platit takové peníze přesto, že má vše v pořádku. Velmi děkuji za pomocSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.14 21:35

Zdravím.Takových případů bylo vysíláno v TV už několik.Lidé nešťastní a bezradní.Jedině se poradit s právníkem jak na vlastníky bytů.Škoda,že se babička nemůže vystěhovat jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.09.14 00:11

Žádný fond oprav neexistuje, v zákonu to nenajdete. Je třeba si načíst Prohlášení vlastníka, co tam o platbách mají. Kdo jim to zvedne? To si odhlasovali? Postup byl v ZoVB, nyní i nový OZ. A je to ptákovina, voda se hradí ze záloh na služby. Závěr je jediný, mají neschopný výbor, dluhy mají z dlužníků vyrubat! Nepíšete, zda ti pronajímající byty mají většinu, pak mají ostatní smůlu.
A ostatní drží hubu? Pak je řešení byt prodat a najít jiný, kde vládne pořádek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.14 16:57

asi takhle dřív v domě bydlely slušný lidi všichni platily a vzaly si půjčku na fásádu, okna,... ale teď je tam 5 platičů a asi deset bytů mají koupeny 2 soukromé osoby které je pronajímají ti co v nich bydlí jim platí ale oni neplatí společenství a proto nemají na splácení.a stím prodejem, byt je v takové lokalitě že se tam byty prodávají za 30 000 kč i když je ve velmi pěkném stavvu aby je někdo koupil.A na jiný nemáme ani my ani babička.Kromě toho je tam neustále hluk a ani policie nepomáhá a babička už taky potřebuje klid. Jde mi hlavně o to jestli mají právo jí vodu zavřít kvůly ostatním i když ma vše zaplacené

doplněno 05.09.14 16:58:

a ti pronajímatelé bydlí někde jinde a oni neví kde a v domě se neukazují.

Od: pravnik
Datum: 08.09.14 15:42

Není zcela jasné, komu dům resp. byty v něm patří - společenství nájemníků, nebo vlastníkům jednotlivých bytů? Každopádně s majiteli bytů - neplatiči je třeba se soudit - více na www.portalsvj.cz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 17:16
Panelový dům patří společenství ale byty mají koupené osoby bohužel nikdo nemá peníze na advokáta takže by mě zajimalo jestli to můžou udělat stou vodou babička má žádost do domova důchodců ale chci mít nějaké informace kdyby byl problém než se to vyřídí díky
Datum: 09.09.14 17:33
avatar

Fond oprav sice byl zrušen,ale pořád existuje fond,do nějž se u bytů v osobním vlastnictví vkládají prostředky na opravy.Pokud takové společenství hospodaří špatně,samozřejmě při poruše nemá prostředky na opravy a nepomůže Panbúh ani čert.Nezbude,než vybrat peníze od nájemníků.Proto je potřeba ten "fond oprav" udržovat na akční úrovni.Pokud pak na domě budete chtít udělat větší investice,a vzít si investiční úvěr,banka se nejprve ptá,kolik máte na tomto fondě uloženo.

Vždy se tedy ptejte,kdo z majitelů bytů je zvolen do hospodářského vedení a jak s vaším majetkem hospodaří.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.