Jet ze zahraničí na Vánoce domů?

Od: Datum: 20.11.12 20:11 odpovědí: 11 změna: 21.11.12 11:15

Ahoj,

potřebovala bych pohled někoho zvenčí na můj problémek, který mi zaměstnává mysl. Žiju asi měsíc v zahraničí a strašně bych chtěla jet na Vánoce domů..miluju VÁnoce, můj nejoblíbenější čas v roce. Nechci se na tohle téma radit s našima, protože chci, aby to bylo překvapení.. Jako, že nepřijedu a pak 22.12 stojím přede dveřma.. Prvních 14 dní co jsem tu byla a bylo mi strašně smutno a strašně jsem se k tomu upnula.. Jenže teď už jsem na tom lépe, cesta trvá 19 hodin autobusem a navíc naši přijedou 11.ledna za mnou na 4 dny.. Tak furt řeším jestli to není jen můj rozmar jet domů.. Teď si myslím, že bych to přežila, ale budu sama v celým domě a jistě mi bude smutno..vydržet či podlehnout a jet domů? Zase až do května to je má jediná možnost jak se domů podívat...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zdenka005
Datum: 20.11.12 20:19

Ahoj,

já bych domů jela. Přece jen, Vánoce jsou jen jednou v roce a strávit je se svými nejbližšími rozhodně není rozmar. A normálně jim to řekni, že přijedeš, žádné překvápko. Ono totiž, když si budou myslet, že nedojedeš, tak do toho 22.12., než budeš stát přede dveřmi (jak píšeš) budou žít v tom, že Vánoce budou trávit bez Tebe a budou smutní.

Přeji hezký večer a příjemné Vánoce, ať už je budeš trávit kdekoliv.

Zdeňka

Datum: 20.11.12 20:24

Na vanoce prijde ta atmosfera , kdy uvidite v domech rozsvicene svetla , venku nikdo a vam to zacne teprv poradne dochazet , ze jste na vanoce sama samotinka uplne daleko a bude vam z toho na nic a zkazite si uplne vanoce. Rodina ma byt pohromade o vanocich a uplne si to uzijte na plne sily! ;)

Datum: 20.11.12 20:24

Ahoj. Pokud tu možnost máte, domů k rodičům jeďte. na Vánoce má být rodina pohromadě a rodiče to jistě hodně potěší. Souhlasím s názorem, že byste to rodičům měla říci předem, aby si třeba neudělali jiné plány apod. a nic se nepokazilo. Uvidíte, budou mít radost a o tovíce se budou na Vánoce těšit. Komu by se po domově, kde se mají lidé rádi, nestýskalo? Užijte si to a neváhejte!

Od: ladaadal*
Datum: 20.11.12 20:26

Nevidím důvod, proč by to měl být rozmar. Jestli máš možnost ohledně práce i financí, tak na nic nečekej, rodiče budou jistě rádi. Možná to pro ně bude nejhezčí dárek pod stromeček.

Od: askmenow*
Datum: 20.11.12 21:43

Já bych na tvém místě, pokud by to bylo jen trochu časově a finančně možné, domů jela určitě.

Jen, pokud to nebudeš vašim říkat, pozor, aby nakonec nenastaly nějaké zmatky. Nevím, jak obvykle slavíéváte Vánoce a kolik se vás doma schází, pokud víc, tak to bude fajn, ale pokud rodiče zůstanou poprvé na svátky sami, zvaž, jestli nehrozí, že např. vypustí přípravu výzdoby a cukroví, nebo se doknce rozhodnou neslavit doma.

A určitě počítej s tím, že možná nedostaneš dárečky, když budeš nečekaná ;)

doplněno 20.11.12 22:00:

pt: Myslím, že vylekání nehrozí, když si představím naše i rodiče všech kamarádů, byli by šťastní. A pokud má tazatelka doma sestru, je jasné, že Vánoce budou probíhat, tak proč se nepřidat.

Od: vitalija
Datum: 20.11.12 21:50

Slavíme svátks v poklidu a vždy stejně.. Ségra je doma, takže bude vše korigovat, aby to vyšlo a mohla bych být překvapení ;))

Od: pt®
Datum: 20.11.12 21:51

Pokud jste s rodiči již na něčem domluveni, plány bych neměnila. Rodiče za Vámi přijedou 11. ledna, tak se brzy uvidíte. Když byla dcera, jako Auper v Rakousku, taky tam strávila Vánoce, je pravda, že jsme se za ní byli podívat už v říjnu a pak jsme se viděli až další rok v březnu, bylo to v roce 1991, kdy opravdu neměla možnost sejít se s někým z domova, jelikož takových děvčat rodinách u dětí bylo tenkrát málo. Dělejte, jak myslíte, ale jste už velká holka a každá zkušenost v životě nás něco naučí. - pt

doplněno 20.11.12 21:52:

Sice chcete být pro rodiče překvapením, ale také je můžete vylekat, že se něco přihodilo.

Datum: 20.11.12 23:08

Vánoce doma jsi zažila mockrát, tak proč nezkusit jinou atmosféru? A s rodiči se stejně uvidíš o dva týdny později. Užij si ciziny :)

Datum: 21.11.12 10:26

Jestli se rozhodnete, že přijedete, řekněte to rodičům včas. Taková překvápka nejsou fajn. Navíc, když jim to řeknete, budou mít radost mnohem déle, než mrtvici mezi dveřmi. A maminka starost, jestli pro vás má všecko, abyste se cítila dobře. Bude mít spoustu výčitek, že to není dokonalé. :) Já jsem raději, když mi mladí řeknou včas, že přijedou. Moc se vždycky těším a připravím se na to. Když mě překvapí, tak se vyděsím, že něco nemám. A to mi úplně radost pokazí.

Datum: 21.11.12 10:39

Nesnáším překvapení, rozhodně bych to rodičům řekla, že se chystám domů. Ale zvažte dobře zda to má smysl, cestovat sem a zase tam když rodiče v lednu přijedou. Pokud víte, že domů chcete tak jeďte.

Od: ron*
Datum: 21.11.12 11:15

Jeďte domů, na vánoce nemá být nikdo sám. Ale rodičům to řekněte. Mohlo by se stát, že by pro Vás neměli připravený dárek.

A to by je samozřejmě moc mrzelo.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.