Konkurz na reditele ZŠ

Od: Datum: 03.09.14 22:11 odpovědí: 5 změna: 04.09.14 15:58

Musí obec oznámit vyhlášení konkurzu kromě Úřední desky i jinde,třeba v okresních nebo učitelských novinách?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 23:04

Ahoj. Ano, a některé MěÚ mají i své int. stránky. Tak i tam. U nás to tak onehdá udělali.

doplněno 04.09.14 00:47:

Tohle jsou věci, které se na malých obcích lehce roznesou. Jsme v čechách. Tady se všechno hned vykecá. V krajském a vyšších městech by to mohlo třeba chvíli procházet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalabus
Datum: 03.09.14 23:43

A co když to vyvěsili jen na Úřední desce a nikam jinam to nedali,dopustili se přestupku?

Od: lmgify
Datum: 04.09.14 01:11

Obec je podle zakona povinna vyvesit uredni listiny jen na uredni desce po dobu nejmene 14 dni. Jestli dela neco navic, je to jen z jejich dobre vule. Samozrejme jestli zverejnuje vsechny informace i na svych webovych strankach a tohle oznameni placla jen na uredni desku a stahli to hned za 14 dni, ze tam byla snaha, aby se to nikdo nedozvedel.

V takovem pripade napiste clanek o podivnem vyberovem rizeni vcetne uvedeni jmen hlavnich hracu a jake jsou mezi nimi vazby a nabidnete ho nekolika mistnim a regionalnim novinam. Kdyz to cele sepisete, tak tim spise se o to nejaky redaktor zacne zajimat, nez jen kdyby mel nastvany telefonat nebo email, kde je jen uvedeno "v obci XY se podvadelo pri konkurzu na noveho reditele obecni skoly" a on musel vsechno zjistovat.

Jestli obci prikazuje nejaky jiny zakon, aby informace o konkurzu na pozice v obecni skole inzerovali i nekde jinde, to bohuzel nevim.

doplněno 04.09.14 01:28:

Na té úřední desce se musí zveřejňovat obecně závazné vyhlášky a nařízeni po dobu nejméně 15 dni (zákon). Také ale platí povinnost zveřejnovat obsah desky "způsobem umožnujícím dálkový přístup" (zákon). Co přesně se považuje za dálkový přístup, jsem nenašel.

Obec musí zveřejnovat na desce i rozhodnutí z titulu na obec přenesených správním povinností, takže jestli vykonává funkci školského úřadu nebo kdo má na starost konkurzy na ředitele škol a tyto úřady musí na nástěnkách zveřejnovat konkurzy, tak to také musí být na nástěnce obce.

doplněno 04.09.14 01:37:

Přečtěte si paragraf o konkurzech na ředitele školských zařízeni. Zřizovatel podle §3 vůbec nemusí konkurz vyhlašovat a smlouva se tím automaticky prodlužuje o dalších 6 let.

Tak jsem dohledal, že podle Vyhlášky o konkurzních řízeních musí zřizovatel oznámit konání konkurzu na úřední desce. Je obec zřizovatelem školy nebo byla na ni přenesena státní správa?

doplněno 04.09.14 01:40:

Oprava: ne "... podle §3 ...", ale "... podle odst.3 ...".

Znovu zdůrazňuje, že jestli někde budete hledat oznámení o pořádání konkurzu, musíte to hledat na úřední desce (webových stránkách) zřizovatele školy (krajský úřad?).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss®
Datum: 04.09.14 12:10

A proč by se to zveřejňovalo v nějakém plátku? Obec na to má úřední desku, pokud to dá jinde, jejich dobrá vůle. Provede to vyhláškou. Mrkněte do školského zákona. A je konkurs povinný?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 15:58

Ahoj. Nyní, asi 6 let už jsou konkurzy na ředitele povinnné. Co je otázka, zda je to ještě konkurz, když se do něj přihlásí pouze jeden uchazeč? A třeba i ten samý, co na zařízení řediteloval dosud.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.