Alkohol a cigarety-spolužáci v 9. třídě

Od: Datum: 03.09.14 16:39 odpovědí: 8 změna: 04.09.14 11:35

je mi 14 let a chodím do 9. třídy. Jezdím do školy asi 5km autobusem z vesnice s mým nejlepším kamarádem, který chodí na stejnou školu do 8. třídy a spolužákem, kterého znám od 1. třídy, ale asi dva roky si s ním už nemám co říct. No a jelikož kamarád, se kterým běžně chodím na autobus ze školy má letos trošku jiný rozvrh než já, tak jsem si řekl že dnes půjdu s tím spolužákem. Už před školou, hned jak jsme zmizeli ze zraků učitelů už vytahoval cigarety (vím o něm už dlouho že kouří a ze školy není jediný) a začal mi nabízet. Já jsem ho odmítl s tím že nekouřím, což je pravda, ale už jsem to několikrát zkusil. No a jak jsme šli cestou na autobus tak jsme potkali v parku jednoho bývalého spolužáka co přestoupil na jinou školu. Přisedli jsme k němu a oni se začali bavit o jedné diskotéce na které společně byli a jak se tam opili (o tom vím taky že na takový akce chodí a často se tam opíjí, už jsem je několikrát viděl), poté si oba zapálili další cigaretu a znovu mi oba nabídli. Já jsem opět odmítl, nic na to neříkali. Potom jsme se začali bavit o LOLku (to je PC hra) a pochvíli jsem pokračoval se spolužákem v cestě na autobus a on si samozřejmě zapálil další cigaretu. Jaký je váš názor na mé "kamarády" a na lidi co se takto chovají?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 03.09.14 16:42

že máš blbé kamarády

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 03.09.14 17:07
avatar

Běžná věc, pokud tě do toho kouření nenutí, a chlastání také ne, nevidím problém. (Krom jejich věku) ...

Byl jsem taky takový (jako ti tvoji kámoši). V 6 třídě první cigareta, 8 třída..sem tam o víkednu pivečko... 9třída - vesnické diskotéky,apod.

Ale kolik z toho bylo průšvihů ve škole, rád na ty časy vzpomínám xDD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 17:17
avatar
Ja bych se jim vyhybal. Tak dlouho ti budou nabizet, az si jednoho dne vezmes a uz se povezes. Cely zivot pak budes litovat.
Chces snad byt fotrikem co sereze zenskou, serve deti, zapali si a jde do hospody? Nebo spravnym klukem, opalenym a slusnym co se za nim kazda holka otoci?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 17:22
avatar

Upřímně? Hlavní chyba není v nich, ale v jejich rodičích. Je totiž rozdíl, jestli si někdo jde zatancovat na vesnickou diskošku a dá si dvě tři pivka. Opravdu se pobavit. Jenže teď je má se "jít vožrat", nic víc. U nás běžně potkávám patnáctiletý, šestnáctiletý děti ve dvě v noci u jednoho z nejhorším pajzlů, co tady máme, drogový a chlastací doupě. Bordel, nablito, rozkopaný odpaďáky, děcka zkalený na prach. Od bráchy vím, že někteří takhle kalí od 15 let často.

Základní otázka je ta, kdo jim povolil se takto chovat. Co dělají ve dvě ráno na místě, kde se schází feťáci a ožralci. Mně přijít děcko v 15 zhulený a nalámaný, tak si tak týden nesedne, protože jsem docela rapl.

Je jen na tobě, jestli budeš marnit čas s "kamarády", co vidí největší smysl v hulení a chlastání.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.14 17:29
avatar
Každý bývalý kuřák ti řekne, že kouření byl největší omyl v jeho životě. K tomu aspoň polovina těch, co kouří a nemohou přestat.
Já kouřil 35 let, nekouřím už 16 let.
Nejlepší je nezačít.
A která holka by chtěla líbat popelník?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.14 00:39
avatar

Nesoudím lidi podle toho, jestli kouří, ale podle toho, jací jsou a jak se chovají k dalším lidem. Kouření o nich sice také něco vypovídá, ale v tomto věku "koketuje" s tabákem, alkoholem i drogami více mladých.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 04.09.14 02:12

Jaký je váš názor na mé "kamarády" a na lidi co se takto chovají?
Jakkoliv se to může zdát "normální", tak to normální není. Ostatně kdyby to bylo normální, tak by jsi o tom nepsal. Je třeba si uvědomit, že naprostá většina tvých spolužáků a žáků ve stejném ročníku, nekouří a neožírá se. Jen tito zmatení na sebe přitahují velkou pozornost a ve výsledku se to jeví jako by jich bylo hodně, když jich je ve skutečnosti jen pár.

Radím ti, aby jsi se jich stranil. Začne to kouřením a pivem a časem to sklouzne do ještě větších problémů (záškoláctví, vandalství, krádeže, drogy, ...) a ve výsledku skončíš s velkou pravděpodobností jako člověk s nízkým vzděláním a tomu odpovídajícím platem. Ano, jsou výjimky, ale statistiky pohlížející na průměry za celé obory a skupiny obyvatel, hovoří jasně.

Drž se od nich, uč se, dělej, co se tě baví a jednou budeš vydělávat a šetřit peníze, o kterým se těmhle moulům ani nebude zdát a jen ti budou závidět a nad pivem si stěžovat, jak je ten svět nespravedlivý.

Buď v životě úspěšný.

Jinak jak už někdo psal výše, kouření stojí hodně peněz a až člověk dospěje a dostane rozum, tak mu dojde, jaká to je blbost kouřit a bude chtít přestat, ale kvůli vytvořené závislosti se mu to na desítky pokusů rozložených na desítky let s velkou pravděpodobností nepodaří a jestli ano, tak ho to bude stát hodně peněz. Ty si naproti tomu za ušetřené peníze raději koupíš něco zajímavého (auto, TV, byt) nebo se pojedeš podívat někam do ciziny. Oni se budou za stejné peníze válet a plácat kolem svých vajglů. Kterou budoucnost by jsi chtěl pro sebe raději? :) Je to tvoje rozhodnutí. Nikoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 04.09.14 11:35

Nechápu, podle vás rádců tedy každý, kdo ve 14-ti letech kouří a pije alkohol pak nemá právo žít spořádaný život? Vždyť je to každého volba, zda s tím začne nebo ne, a to že kouří a pijou kamarádi neznamená, že já hned začnu také a už vůbec ne, že kamarádi jsou nezodpovědní a vykašlou se na studium apod. Ano, někteří u toho nezůstanou, dají se na drogovou dráhu a začnou krást, ale to by mohli začít dělat i když by předtím nekouřili a nepili. Je pravda, že rodiče by v tomto věku ještě měli své děti držet na uzdě, jakože je nepouštět na diskotéky a na akce, kde se pije alkohol. Ale ruku na srdce, každý dokázal své rodiče nějak oblestít a stejně na disco šel a nebo si koupil nějakou tu flašku a na lavičce jí s kamarády vypil. Tohle se nedá uhlídat a záleží jen na tom člověku samotném, zda chce spadnout do průšvihu a nebo prostě jen bude kouřit, ale v ostatních věcech se bude chovat zodpovědně.

Možná že Tvůj kamarád to dělá jenom z frajeřiny a časem toho nechá, ale pokud do toho nenutí Tebe a jeho chování je pořád stejné jako předtím, tak není co řešit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.