Neschopenka od psychiatra?

Od: Datum: 03.09.14 13:27 odpovědí: 8 změna: 04.09.14 01:02

může psychiatr nebo psycholog vystavit neschopenku,chodí se i na kontroly?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 03.09.14 13:33
avatar

Ano může, ale...nevím jak jinde, můj zaměstnavatel by toto neuznal. Pokud mě jakýkoli odborný lékař uzná práce neschopnou, musí mi toto posvětit i můj obvodní. Samozřejmě vždy tak učiní. A na kontroly chodím jak ke specialistovi , tak ke svému lékaři. Pracuji ve st. správě. Jak je to jinde netuším , snad poradí další.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 13:53

psycholog není doktor medicíny. Neschopenku může vystavit pouze lékař čili psychiatr

Možná záleží, zda máte závodního lékaře. Tomu nerozumím -- proč musí neschopenku potvrzovat obvoďák. Měla jsem úraz. Jeli jsme rovnou do nemocnice a neschopenku mi nabízel ortoped (zlomenina). Dělal se rentgen. Co s tím má společného praktický lékař?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 03.09.14 14:46
avatar
Ano. Neco jako závodní. A samozrejme ze psycholog nemůže .Muze jen doporucit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 03.09.14 14:41
avatar

Psycholog ne,ten neschopenky nepíše.Psychiatr ano,píše je.Na kontroly se samozřejmě chodí jako ke každému jinému lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 15:24
avatar

Neschopenku může vystavit kterýkoliv lékař – i odborný, není potřeba žádné "posvěcení" od praktického lékaře. Zaměstnavatel nemůže zaměstnancům diktovat, k jakému lékaři mají chodit v případě nemoci pro neschopenku, musí "uznat" každou.

Závodního lékaře musí zaměstnaci navštívit jenom v případě prohlídek, na něž je vyšle zaměstnavatel. Zaměstnancům (přesněji nikomu) nelze nařídit, ke kterému lékaři má mít důvěru, tedy ani k závodnímu lékaři.

––––– K dotazu: Neschopenku může vystavit kterýkoliv lékař, tedy i psychiatr.

––––– iv, nenechte si takové jednání od zaměstnavatele líbit. Zaměstnavatel nemá právo Vás omezovat ve volbě lékaře.

––––– Zwiki, neschopenku může psychiatr vystavit přímo. Je nesmysl, aby pacient kvůli neschopence přebíhal od psychiatra k praktickému lékaři.

doplněno 03.09.14 15:43:

––––– Zapomněla jsem na kontroly. Po dobu trvání neschopenky se samozřejmě chodí na kontroly. I v případě neschopenky od psychiatra může kdykoliv přijít kontrola ohledně dodržování léčebného režimu.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: iv®
Datum: 03.09.14 16:52
avatar
Bohuzel to takhle nefunguje všude. Sice mohu navstivit jineho lékaře , ale neschopenku mi uzna jen od našeho. Ten samozrejme akceptuje nazor jineho lékaře. Ale obejit ho nemůžu. Pracuji v AČR.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 01:02
avatar

Na AČR jsem nepomyslela ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.09.14 16:54

Nevím, jak je to teď, ale dříve si někteří psychiatričtí pacienti nechávali neschopenku vystavit u praktického lékaře na doporučení psychiatra. Nechtěli mít razítko psychiatrické ordinace z důvodu utajení diagnozy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.