Doplatek ze strany zaměstnavatele?

Od: Datum: 06.08.14 11:19 odpovědí: 3 změna: 06.08.14 18:24

Dobrý den,

mám přítelkyni pod agenturou,ta agentura dodává lidi na různé haly,přítelkyně dělá u nás na hale.

Zaměstnavatel jí oznámil že tento týden a příští budou dělat místo 8 hodin jen šest, platí stále zákon že když je to ze strany zaměstnavatele že musí doplatit 100% mzdu do 8 hodin? Když je posílají domů? Děkuji a přeji hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 11:39

Mohlo by se jednat o překážku v práci na straně zaměstnavatele, ale vše záleží na tom, jakou má Vaše přítelkyně smlouvu. Dost pochybuju o tom, že by tohle zrovna agentura neměla nějak ošetřeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 12:04

Nevím pod jakou agenturou dělá, ale takovou hezky solidní agenturu (brigadnici.com) jsem zažil a dělal pod nimi. Firma neměla hoknu tak nás poslali dom. Nic nikdo nezaplatil. Ale i jiné (sodat) taky co jsem oddělal to jsem měl nic víc a že směna byla plánována na delší dobu? Nezájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 18:24
avatar

U přímého zaměstnavatele by pravděpodobně šlo o jinou překážku na straně zaměstnavatele, za niž by zaměstnanci náležela náhrada mzdy ve výši 60 – 100 % průměrného výdělku (ZP, § 209, odst. 2).

Toto ale mívají zaměstnavatelé s agenturami a agentury se zaměstnanci ošetřeno ve smlouvách.

V případě agenturního zaměstnání bych s náhradou mzdy nepočítala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.