Jak při invalidním důchodu

Od: Datum: 03.09.14 12:42 odpovědí: 1 změna: 03.09.14 13:19

Dobrý den. Mám pár dotazů k invalidnímu důchodu. Právě mi byl přiznán částečný invalidní důchod 1.stupně. Momentálně nejsem zaměstnaná (v domácnosti). Mám syna na 1.stupni. zákl. školy. Nevím jak to všechno přesně funguje: pokud bych byla nemocná nebo musela nastoupit do nemocnice (na kolik dní paragrafu a od koho by měl manžel nárok?) A také pokud bych sehnala zaměstnání, tak na kolik hodin týdně bych mohla při pobírání část. inval. důchodu pracovat? Předem děkuji za případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 13:19
avatar

Na ošetřovné by vznikl nárok v případě potřeby ošetřování. Podpůrčí doba je 9 kalendářních dnů (ošetřovné se vyplácí po dobu 9 kalendářních dnů). V případě potřeby delšího ošetřování by zaměstnavatel musel manželovi poskytnout omluvené neplacené volno (bez ošetřovného a bez náhrady mzdy).

Pracovat můžete tolik hodin, kolik Vám dovolí zdravotní stav. Není stanoven ani žádný limit pro výdělek.

Pokud byste nenastoupila do zaměstnání ani nebyla v evidenci ÚP, nezapočte se Vám doba pobírání ID I. stupně do odpracovaných let.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.