Pravo nepravo

Od: Datum: 24.08.14 14:12 odpovědí: 15 změna: 26.08.14 20:06
Dobry den chtel jsem se zeptat co delat kdyz jsem vniknul na soukromi pozemek kde nebyli cedule zakaz vstupu soukromej pozemek.Kdyz me bylo 8 tak jsme tam jezdili s tatou na ryby a tet jsem tam jel s mim sinem chitat ryby a vtom jsem nekoho slisel jak rika kde jsou ty ribari ja jim narvu prot do zadniho otvoru az je najdu tak jsme vylezli a hnet na me zacal kricet ze je to soukromi pozemek a ze tady nemam co delat tak jsem mu hnet rekl ze jsem to nevedel a on me hnet napadl pesti do hlavi a dvakrat do zad a malem i meho sina 4 roky mu jsou tak jsme hnet odesli tak me poradte prosim protoze si mislim ze to mel resit jinak dekuji za odpovedi
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 14:17

Velice se Vám omouvám, ale Váš pravopis je děs a hrůza (pokud jste cizinec, tak to chápu, pokud jste Čech, tak je to ostuda). Každopádně můžete na osobu podat "trestní" oznámení na Policii ČR, jedná se o přestupek proti občanskému soužití. Pokud jste jej Vy nijak neohrožoval a nenapadal, neměl on zákoný důvod napadnout Vás. Je pravdou, že aby se jednalo o soukromý pozemek, nemusí být nijak označený. Každý pozemek někomu patří, ať už státu, městu, firmě či soukromníkovi. Pokud to napadení řešit nechcete kašlete na to, příště tam nechoďte, popř. se nejdříve domluvte s majitelem nebo jednoduše jeďte na veřejný rybník, kam se normálně jezdí na ryby všude jich je plno. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 14:52
avatar

@repkin: Obávám se, že tazatel asi nemá vůbec tušení, že k legálnímu rybaření na veřejných revírech by potřeboval rybářský lístek a členství v rybářském svazu, což vyžaduje určité finance a znalosti. http://www.rybarsky-listek.info/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 14:55

Předpokládám, že když chodí na ryby, tak jej má. I kdyby ne, tak to není důvod k fyzickému napadení.

doplněno 24.08.14 15:00:

Samozřejmě, pokud chytal ryby ilegálně tak bych to napadení nechal plavat, jinak bude policie řešit napadení, ale i "pytlačení", což je taky přestupek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 14:18
avatar

Já bych se fyzickému napadení samozřejmě bránil ,ale správnější by bylo zavolat policii.Neoplocený ,neoznačený soukr.pozemek majitele neopravňuje k tomu ,aby mohl kohokoli napadat.

Mimochodem,co ta čeština to je děs!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: celp®
Datum: 24.08.14 14:19

Zdarec,

můžete nám prozradit zda se jedná o řeku,přehradu nebo rybník?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravonepravo
Datum: 24.08.14 15:19
Je to rybnik a na tom rybniku jsem ani nechital tak nevim a pri tom napadani jsem se ani nebranil jelikos nejsem nasilnik kdybi sahnul na kluka tak bych se asi branil jeste nez me napadl tak sem se mu omluvil a rekl jsem ze jsme sem jezdili uz jako mali
a on jak kdyby na to neslisel.Proste takhle by se nemeli chovat lidi vzdicky se to da resit nejak jinak nez nasilim tak na tu policii pujdu a skusim to nejak viresit.
Datum: 24.08.14 15:23

Vy to nijak nevyřešíte, policie vysechne Vás, pokud ho dohledá tak vyslechne jeho a oznámí se to na úřad, kterej to buďto projedná a dá mu pokutu, nebo si vás tam oba pozve a pak to vyřeší dle svýho. Pokud se nedohledá, tak se to odloží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 17:35

Jste s prominutím "trouba" já na Vašem místě, bych vzal kluka a urychleně opustil místo hned jak bych ty dotyčné slyšel, aby si toho ani nevšimli, kdo tam byl. Další hloupost byla tomu dotyčnému vyprávět, že jste tady chystali ryby za mlada. Můžete jít na policii, ale jestli Vám pomůžou to teda nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 19:24
avatar

Trestní oznámení pro napadení, případná zranění by jistě viděl ošetřující lékař.

Mám ale dojem, že se jedná o provokaci. Neznám člověka, který by napsal "meho sina", a to znám obyčejných "nečeštinů", co na to kašlou, i dysgrafiků dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 24.08.14 19:34

Je to vůbec divné, ale jedna věta je kouzelná: "kde jsou ty ribari ja jim narvu prot do zadniho otvoru az je najdu tak jsme vylezli..."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravonepravo
Datum: 25.08.14 05:33
Tak jsem byl na policii a podal jsem trestni oznameni.Vsechno jsem jim rekl,takze to budou resit ale co me rekli tak ze jestli se ta osoba neprizna tak to odlozej a za rybolov me stihat nebudou protoze jsem tam nechytal a ta cestina za to se omlouvam jelikoz jsem dis.
Datum: 26.08.14 20:06
avatar

Dis – diplomovaný specialista je absolventem vyšší střední školy, tzn., že musel z češtiny minimálně odmaturovat ... Nemínil jste dys-? Ale poddle mých zkušeností dělávají dyslektici, dysgrafici i dysortografici jiné chyby ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 19:32
avatar

Jak již bylo psáno výše,je důležité vědět,jestli byl rybolov prováděn legálně nebo ne.Pokud je tazatel řádným držitelem všech dokladů opravňujících k rybolovu, neměl by být přístup na pobřežní pozemek problém.

VII. Přístup na pozemky

§ 11 odstavec 8 zákona č. 99/2004 Sb.

Uživatel rybářského revíru, rybářský hospodář a jeho zástupce, držitel povolenky k lovu a rybářská stráž mohou při výkonu rybářského práva vstupovat na pobřežní pozemky, pokud na ně není vstup zakázán z důvodu obecného zájmu; jsou však povinni nahradit škodu, kterou při tom způsobí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.14 06:13

soukromý pozemek musí být označen. To platí i pro cizince.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.08.14 09:42

Vězte, že není povinnost plotit a dávat cedule, VY máte vědět, kde lezete. Čo bolo ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.