Pojištění odpověd. zaměstnance se vztahuje

Od: Datum: 02.09.14 21:24 odpovědí: 3 změna: 05.09.14 17:48

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda se pojištění odpovědnosti zaměstnance vztahuje také na to, když něco člověk zapojí u elektriky či elektroniky, však špatně a zaměstnavatel pak z toho platí nějakou pokutu, že to bylo poškozeno špatným zapojením.

Vztahuje se na mě jako zaměstnance takováto pojistka?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.14 21:37

Nezlobte se, ale je to nějaké zmatené. Nebo tomu prosě úplně nerozumím.

Jde o tohle? Platíte si jako zaměstnanec pojistku "na blbost". Jmenuje se to: Pojištění zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. Z toho vyplývá, že pojišťovna hradí škodu, kterou jste zavinil zaměstnavateli, pokud jí po Vás zaměstnavatel vymáhá. Pokud něco špatně zapojíte, zaměstnavateli je v důsledku toho udělena pokuta a on na Vás uplatňuje náhradu škody, měla by tato být hrazena z pojistky. Konkrétní rozsah a případnou spoluúčast zjistíte jedině z pojistné smlouvy, eventuelně všeobecných pojistných podmínek vydaných pojistitelem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: odpovednost
Datum: 02.09.14 21:37

za škody způsobené zaměstnavateli - tj. když mu něco poškodíte (PC, obraz, koberec,..) nebo během prac. činnosti svojí chybou poškodíte předmět převzatý do opravy (servis takto celkem často řešil výměnu vstřiků - prý si zaměstnanec servisu spletl benzín a naftu...).

Takže ano - pokud pracujete jako elektrikář a je to vaše náplň práce a chybně OMYLEM provedete úkon k likvidaci celého stroje, je škoda likvidní z pojištění (v závislosti na pojistných podmínkách - tj. nemůžete brát jako univerzální ANO)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: walta
Datum: 05.09.14 17:48

Děkuji vřele.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.