INSTI HIV test

Od: Datum: 02.09.14 18:45 odpovědí: 13 změna: 19.11.15 23:16
Dobrý den dnes jsem si udělal Insti HIV test.. A na konci se mi neudělalo modře celé vyplněné kolo.. Ale pouze modrý kruh. Můžete mi prosím napsat jestli je výsledek platný a jestli znamená, že test byl nereaktivni? V příloze posílám foto. Děkuji za odpověď
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: terrychel*
Datum: 02.09.14 19:05

Tady je obrázek testu

Datum: 02.09.14 22:18

Zdravím, v návodu i na internetu se uvádí, že jedno kolečko je negativní, dvě pozitivní :).

http://www.lekynainternetu.cz/p/hiv-test-insti/

Nezapomeňte ovšem, že trvá většinou kolem tří měsíců, než se HIV v krvi prokáže.

doplněno 03.09.14 14:10:

V tom případě máte jistě příbalový leták, kde se jasně píše, že v případě modrého kroužku je test neurčitý - netuším, zda jste test provedl správně, ale v případě tohoto kroužku příbalový leták uvádí:

Po neurčitém výsledku testu INSTI musí být vzorek venózní krve odebrán do zkumavky
EDTA (plná krev nebo plazma) s fialovým uzávěrem nebo do zkumavky s červeným
uzávěrem (sérum) a odeslán do laboratoře na konfirmační (potvrzující) test na virus HIV.

A na závěr ještě pozor - i kdyby byla v testu jedna modrá plná tečka, neznamená to, že nejste nositelem viru (testuje pouze protilátky v krvi).

Ohodnoceno: 0x

Od: terrychel*
Datum: 03.09.14 09:38

To sice ano, ale všude i na obrazkach je celá vyplněná modrá tečka (skvrna).. Proto by mě zajímalo jestli, když tam je jen modrý kroužek, jestli je výsledek platný..

Od: ladis*
Datum: 08.09.14 08:06

Měl jsem stejný výsledek. Napsal sem dotaz s výsledkem insti týmu a odpověděli, že výsledek se považuje jako negativní. Tak buď v klidu.

Datum: 08.09.14 08:08

O kroužku se v letáku sice píše, ale o tom v testovacím bodě. Kroužek v kontrolním bodě znamená negativní výsledek.

Datum: 08.09.14 11:12

3. Jako reaktivní lze interpretovat pouze jednolitý modrý bod zřetelně tmavší, než je barva podkladu. Zřídka se může
kolem testovacího bodu objevit slabý kroužek podkladu; takový výsledek nelze považovat za reaktivní. Pouze testy
vykazující zřetelné vytvarovaný modrý testovací bod v kombinaci se zřetelně vytvarovaným kontrolním bodem lze
interpretovat jako reaktivní.

Datum: 09.09.14 07:01

To se tam sice píše, ale je to v letáčku v možnostech reaktivního výsledku. Tento kroužek se zobrazil v kontrolním bodě! Né v testovacím!

Od: taky*
Datum: 17.09.14 19:56

Taky se mi dnes objevil jen modrý kroužek v horní části (kontrolní bod). Uvnitř bylo trošku

do modra 0,5 mm kolečko modré, ale ne plné. Špatně mi šla nabírat krev do pipety, tak to

nevybarvení přisuzuji menšímu množství krve. Měli jste dost krve v pipetě nebo co si myslíte,

že mělo vliv na nedokreslení plného kolečka. Ještě jsem si všiml, že jsem měl menší bublinu

v pipetě a bublina byla i v lahvičce č. 1. Ale odpověď z týmu mě uklidnila bo mám podobný

výsledek jak Vy, který není v letáku uveden. (Nebo nedej bůh, že je nějaká špatnější série

testů, že to dělá už více lidem)

Od: eny
Datum: 24.09.14 14:06

Ahoj, dnes se mi také objevil jen kroužek v horní čáti a je malinko vyplněn modře, také se mi udělala bublinka v pinetě...Test jsem si dělala jen informativně, zda jsem nedostala infikovanou transfuzy..Tak snad je vše v pořádku a těší mě, že jsem ten krouřek neměla sama

Všem krásný den

Od: gifty
Datum: 29.10.14 20:50

Ahoj, tak mně se dnes taky v horní části zobrazil jen kroužek. Jsem ráda, že jsem našla tuhle diskusi, že nemám zase něco extra :D možná nový test, ale starý leták? :D Jinak jsem vděčná za sdílení emailu od Insti :)

Od: danio
Datum: 12.03.15 18:02

Ahoj, podobný problém - krev se mi částečně srazila v pipetce, test po 100 dnech, výsledek testu na fotce. Podle odpovědi INSTItýmu mohu považovat za negativní

Od: katy
Datum: 19.11.15 22:41

kde test insti hiv sezenu,da se objednat i pres net a kolik stoji?dekuju za odpoved

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.