Dopis od advokáta

Od: Datum: 02.09.14 17:34 odpovědí: 3 změna: 03.09.14 18:58

Dobrý den ,ráda bych se zeptala všech ,kteří někdy dostali dopis od advokáta,jak by měl správně vypadat a co by v něm naopak být nemělo?Možná vám moje otázka přijde divná ,ale mám podrzření ,že není úplně v pořádku .Uvedená advokátka sice v ČAK (české advokátní komoře) je evidovaná ,ALE dopis (návrh k soudnímu jednání) obsahuje příliš často překlepy v datumech ,tak také obsahuje naprosto lživý nepravdivý údaj o údajném pokrevním příbuzenstvu dvou lidí ,u kterých bezpečně vím ,že sourozenci nejsou a být nemohou ,pak také neobsahuje razítko konkrétní advokátky ani její podpis ,jen je tam malým písmem uvedeno ,že to podepsala elektronicky... co si o tom myslíte? Přišlo to v obálce se zeleným pruhem ,takže to prošlo okresním soudem ,i razítko soudu je na obálce ,jen ten samotný návrh obsahuje až příliš chyb a nesmyslů...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pravnik
Datum: 03.09.14 14:07

Advokáti jsou "dělníci práva", rozhodně nepředstavují záruku spravedlnosti či kvality. Platí u nich "čí chleba jíš, toho píseň zpívej", anebo "Vy chcete spravedlnost? Jděte jinam. Chcete se soudit? Pojďte dál...". Vše je podle nich jasné a předem vyhrané, naslibují Vám cokoliv, jen aby měli od Vás peníze... Jednodušší věci píší jejich asistentky, sekretářky, stážisté atd., takže výsledek tomu potom odpovídá. Pokud je Vás něco požadováno (vyjádřit se), udělejte to stručně a pravopisně správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman74*
Datum: 03.09.14 14:52

Dobrý den.

Být Vámi, obrátil bych se s kopií dopisu na příslušnou advokátní kancelář s dotazem, zda se opravdu jedná o oficiální dopis z jejich kaceláře, či zda nedošlo ke zneužití jména. Samozřejmě nevím, do jaké míry dopis koliduje s korektním vyjadřováním. Daná advokátní kancelář každopádně nese odpovědnost za odchozí dopisy a nepochybně je v jejich zájmu eliminovat případná pochybení.

Elektronický podpis advokáta na dopise došlém poštou? - krutý vtip

Z Vašeho popisu jsem pochopil, že na Vás kdosi podal u soudu nějaký ,,návrh k řízení". Přišel-li dopis opravdu od soudu, znamená to, že návrh je podaný. V tom případě je váš případ evidovaný u příslušného soudu a je mu přidělena jednací značka (například 111 P 66 / 2014 kdy písmeno označuje příslušný odbor soudu P = opatrovnické, C = civilní, EXE = exekuční atd.)

Zmiňovaná jednací značka přidělená soudem musí být uvedena na každé korespondenci související s případem. Platnost značky si můžete ověřit na internetu na adrese: http://infojednani.justice.cz/InfoSoud/public/search.jsp (je nutné vyplnit správnou soudní příslušnost)

V případě, že dopis který jste obdržela není podepsaný advokátem a chybí spisová značka, pak lze o jeho pravosti pochybovat. Musím se ale přiznat, že dost dobře nechápu co jste si to na té poště vyzvedla za dopis? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.14 18:58
avatar

Dobrý den. Pokud Vám byl doručen podaný žalobní návrh od soudu, máte právo se k němu vyjádřit. Pokud podal návrh advokát, pak jistě zastupuje nějaké klienta...? A vychází z informací, které od klienta získá. K chybám, či překlepům lze říci jen tolik, že jsou lidé, kteří si žalobní návrhy píší sami a soud neřeší jejich překlepy, či pravopisné chyby. Ale vždy podstatu věci, tedy čeho se žalobní návrh týká. Pokud sepíše návrh advokát, neměly by překlepy být, ale všude pracují jen lidé. Je to jejich vizitka...Ale je vidět, že to neřešil ani soud.Tak, jak byl návrh podaný, Vám jej soud poslal. Je to tedy pro soud akceptovatelné a není to tolik závadné...Jinak by soud předně vyzval žalobce k odstranění závad... Zřejmě tomu přikládáte větší váhu Vy, ale já bych se spíše zaměřila na podstatu věci..Tedy na to, čeho se žalobní návrh týká... Pokud se v návrhu objevují nepravdivé údaje, tak je jednoduše napadněte, upozorněte na ně, braňte se... Ovšem také je třeba doložit, že jsou opravdu lživé a nezakládají se na pravdě. Při projednávání věci berte do úvahy, že advokát bude hájit zájem svého klienta a Vy budete hájit ten svůj. Záleží na tom, čím podloží svá tvrzení druhá strana a čím Vy je vyvrátíte, nebo nevyvrátíte.

Tak, jak zde již bylo psáno, pokud je dopis opravdu od soudu, má přidělené číslo jednací. Kromě návrhu, který byl podán advokátem, bylo obálce jistě i nějaké sdělení od soudu (poučení, lhůta k vyjádření, datum nařízení jednání..)?

Více mě k této Vaší věci nenapadá. Je pravda, že těch informací od Vás je málo...Ale podle mne je spíše třeba zaměřit se na obsah (čeho se věc týká) podaného návrhu (to bude Váš hlavní problém) než kolika překlepů se někdo dopustil, byť je to advokát...Pokud to pro soud je akceptovatelné, pak není podaný návrh nijak závadný..Jen si ověřte, zda písemnost je opravdu zaslaná od soudu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.