Šedý zákal - výběr kliniky a způsobu operace

Od: Datum: 26.08.14 19:14 odpovědí: 9 změna: 27.08.14 19:45

Podle doporučení oční lékařky bych se měl podrobit operaci šedého zákalu. V dnešním komerčním světě však nedokážu odlišit, co je pouze reklama a co je nejlepší řešení, tj. kterou oční kliniu si vybrat a jaké čočky - hlavně zda nadstandart např. trifokální za nikoliv malou cenu si nechat implantovat, bych později nelitoval. V Plzni, kde bydlím, je pouze Ofta, vzdálenost však není pro mne nepřekonatelný problém a pokud jde o zdraví, není ani cena to nejdůležitější. Poradí mi někdo? ze , 69 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.14 20:25
avatar

Myslím si, že výborní specialisté na oči jsou i ve Zlíně. Zkuste zapátrat tam... tuším, že tam byl na operaci šedého zákalu i Tomáš Baťa ml.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ze*
Datum: 27.08.14 16:59

Máte pravdu, ve Zlíně má sídlo největší oční klinika u nás - Gemini, která má pobočky skoro ve všech krajských městech. Pak je tam další - Oční klinika Zlín. Gemini byla první volba na začátku mého pátrání, ovšem našel jsem i její kritiky. Samozřejmě nejsem Baťa ani Klaus či jiná VIP a tak mám trochu obavy, že "velká fabrika " a jeden z mnoha tisíců řadových pacientů ... Ale to vše není to nejdůležitější. Všude jen bombastická reklama a mně chybí racionální, věcná kritéria nebo doporučení skutečného odborníka. A taky protekce, ta by snad byla úplně to nejlepší. ze

Datum: 27.08.14 17:08

Primářem v Gemini je MUDr.Stodůlka, v podstatě největší kapacita v Evropě. Byla jsem u něho s operací očí, byl u něho i manžel a naši známí. Maximální spokojenost, můžu jen doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikes
Datum: 27.08.14 17:33

mudr stodůlku nelze kritizovat,je to světová kapacita,takže si nemůůůže dovolit žádný kiks,mimo to operuje hlavně celebrity.moji matku,ale operoval jiný lékař,který to řezal,jak u forda.aniž by vyčkal umrtvení oka,což asi byla hlavně chyba sestry,se dal do operace a ještě se durdil,když se cukla.je rok po operaci,dnes tvrdí,že se neměla ošetřujícím lékařem nechat přesvědčit,protože má neustále vetší,či menší bolesti a hlavně hůře vidí.obávám se,že takových případů je více.ve zlíně odoperují a již se o pacienta nezajímají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.14 21:24
avatar

Má pravdu, Zlín je na špici!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.14 00:21
avatar

Já jen vím, že to chce hlavně požadovat měkkou nitrooční čočku. U těch tvrdých se musí udělat příliš dlouhý řez v rohovce a ve vysokém procentu případů potom operace končí neřešitelným dvojím viděním, protože dlouhým řezem se tvar rohovky nevratně naruší. Stalo se to mojí babičce - ještě jí doktorka říkala, jak je ta čočka i celá oprace v pohodě a potom tento problém babičku defakto přivedl do hrobu, nedokázala se s tím vyrovnat. To u těch měkkých čoček nenastává - řez je velmi malý a čočka se dovnitř dostane "srolovaná".

Multifokální čočky - tady nechci odrazovat, ale dobře si zjistěte všechny vlastnosti konkrétního nabízeného typu - mají ke všem brožury. Třeba znám případ, kdy tyto čočky způsobily velké problémy hlavně při řízení auta - kolem všeho světlejšího uživatel vidí takové divné odlesky které velmi ruší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.14 11:36
avatar

Tuto operaci mi provedli ve vojenské nemocnici v Praze.Než k ní došlo,předcházela důkladná prohlídka,s analýzou potřeby,po týdnu jsem nastoupil na kliniku,ráno,odpoledne jsem odejel domů.Operovali mi nejprve jedno oko,za 10 dní mě objednali na druhé.Odstranění staré čočky se provádí ultrazvukem.Výsledek vynikající-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 27.08.14 17:05

já mám zoprovány také obě oči, Vojenská nem. Brno. Nemají chybu...brýle stejně nosím, na čtení...a PC

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 27.08.14 19:45

Já byla na klinice Lexum v Brně a nemůžu si stěžovat. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.