Rovnice a jiné jsou vám ke prospěchu?

Od: Datum: 31.08.14 23:54 odpovědí: 50 změna: 04.09.14 18:48

Potřebujete jak vyjdete školu znát při každém vzdělání zlomky a jiné,,kvadratické rovnice a třeba trojčlenku a pod,,?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 23:56
avatar

Ač se to nezdá, tak vcelku často.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 00:02

V běžném životě určitě zlomky (jejich převod na desetinná místa), i tu trojčlenku. Výpočty obsahů, objemů atd. Tyhle dotazy jsou tu každou chvíli a je podle mě smutné, když si někdo neumí spočítat, kolik dlaždiček má koupit na obložení koupelny. No a když se k tomu přidá, že by měl připočíst 10% na prořez, tak je tazatel v koncích úplně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.14 00:07

Já myslím celkově ,,ne na takové běžné počty kachličky a pod.

Datum: 01.09.14 00:34
avatar

No, podle vcelku častých otázek tady, spočítat kachličky, množství betonu do základů či na podlahu není asi pro dost velkou část českého národa až tak běžná věc. Bohužel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 01.09.14 00:07
avatar

Je pravda, že při své práci nevyužiji vše, co se mne ve škole snažili naučit. V té době ale netušili, jaká bude mpje další cesta životem. Ale co se týká matematiky, nejsou pro mne nutná třeba komplexní čísla, integrály. Ale zlomky, rovnice, trojčlenka, goniometrické funkce - vše používám překvapivě často...

doplněno 01.09.14 00:22:

A kdo Vám může za to, že jste skončila u pásu? Myslíte, že ve škole to předpokládali, když se Vás snažili něco naučit?
Kdybych se líp učil, mohl jsem být popelářem... :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.09.14 00:10

Myslíte že žena ,nebo dělník v továrně to pořebuje?Já tedy ne...

Datum: 01.09.14 00:15
avatar

Člověče, živím se rukama a někdy se až sám divím co vše počítám. Ve škole jsem asi zrovna chyběl, když se braly goniometrické funkce a pak jsem se je holt musel doučit. Ale je fakt, že dělám v zakázkový výrobě, každej den něco jinýho.

Někde v seriovce to asi tak potřeba není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 01.09.14 01:46

Myslíte že žena ,nebo dělník v továrně to pořebuje?
Příklad na trojčlenku máš ode mě už níže. Co se týká dalších věcí, tak třeba pro ty rovnice mě napadá situace, kdy jsou placení od dobrého kusu a zmetku. Jestli mají procentuální srážky za zmetek nebo nějaké pevné srážky atd., tak už může být solidní závislost mezi tím, kolik dobrých a kolik zmetků udělají. Můžu se třeba snažit udělat za den 60 dobrých výrobků a žádný zmetek nebo můžu pracovat rychleji, udělat 85 výrobků, z nichž 2 budou zmetky a přesto si můžu vydělat více. Nebo to může být přesně naopak. I když třeba udělá jen 80% toho, co normálně, ale nemá žádné zmetky, tak si může vydělat více přesto, že se celý den nehodí a má čas si dávat větší pozor na kvalitu. Strašně to záleží právě na těch nastavených hodnotách a co je lepší, se zjistí tím výpočtem. Možná tam někde bude i nějaká kvadratická rovnice jako řešení nějakého minima nebo maxima zisku (příjmu, výplaty).

Jestli to nepoužije v práci, tak je vždycky velká šance, že se jim to bude hodit, až si půjdou koupit lednici, TV nebo ojeté auto na splátky. Budou si umět vybrat pro ně nejlevnější variantu splátek nebo zaplatí zbytečně moc? Tedy vzhledem k neznalostem matematiky zbytečně zaplatí více ze svých peněz? *nevi*

doplněno 01.09.14 02:53:

... tak si může vydělat více přesto, že se celý den nehoní a má čas ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 01.09.14 07:41
Já myslím, ze je to potřebné. Už třeba at si můžete dopočítat zvýšení platu (přidají vám o 2%) nebo třeba porovnat půjčky a jiné věci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 10:10
avatar

Není to machismus?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 01.09.14 10:20

On to nikdo nepotřebuje. Vždyť se může někoho zeptat. Ale pokud se na to musíte stále někoho ptát, tak je vyšší pravděpodobnost, že tím dělníkem v továrně na nejnižší úrovni zůstanete. Stejně tak i váš pohled na svět bude méně dokonalý, když si nedovedete představit, co to je miliarda korun utracená nějakým ministrem a kolik by za to bylo třeba rodinných domků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 12:28

hop,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ale já nepracovala u pásu.Pracovala jsem n jeřábu a tam žádné rovnice a jiné,,zlomky či tročlenku nepotřebovala. Asi jste mi nerozuměli,nebo jsem to špatně napsala.Je logické,že umím počítat, atd,,To snad dá člověku rozum.

Datum: 01.09.14 00:49
avatar

Mám SŠ strojní, aktuálně se živím strojařinou (teď hlavně rukama, předtím i programováním a obsluhou CNC stroje) a když se nad tím tak zamyslím, tak od konce školy jsem si vystačil hlavně se základními operacemi - sčítání, odčítání, násobení, dělení. Občas nějaká ta procenta. Někdy by se hodila trigonometrie, ale protože si to nepamatuju, tak jsem se to naučil obcházet třeba tím, že si to namaluju apod. Kromě toho - máme tabulky, v nouzi nejvyšší internet, kde jsou všechny možné výpočty.
Zmíněné zlomky, převody vzorečků, natož třeba rovnice a podobné věci jsem od školy snad nikdy nepotřeboval.
Ale nebudu zastírat, že mne matematika nejenže nikdy nebavila (ve škole jsem ji považoval za nejnudnější a nejotravnější předmět), ale nikdy jsem jí ani nerozuměl, ani neměl snahu ji pochopit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lmgify
Datum: 01.09.14 01:27

Třeba k té trojčlence mám zajímavou aktuální příhodu. V krámě prodávají nějaké jídlo, které si normálně kupuji (třeba blok sýra, cereálie apod.) ve velké (rodinném) a malém balení. To větší je samozřejmě levnější při přepočítání na jednotku objemu nebo váhy (třeba na 1kg). Zajímavá situace nastavá, když zlevní to malé balení. Lidi začnou brát 2 malá balení, protože si myslí, že to je levnější než 1 velké, ale v mnoha případech je to jen obchodní trik a velké balení je pořád levnější, jenže lidi si to neumí přenásobit.

Takže pokaždé, když je takováto akce (a že je skoro každý týden), já - díky znalosti úplně té nejzákladnější matematické operace trojčlenky - ušetřím peníze. A tak to jde při každé akci. Celé měsíce a roky od doby, kdy jsem se to ve škole naučil.

Už chápeš, k čemu je dobrá matematika? Umožní ti v životě ušetřit tvoje peníze.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.14 19:24
avatar

Aniž bych chtěl být rejpavý - na co na tohle potřebujete a používáte nějakou trojčlenku? Vždyť na to stačí obyčejné násobení...Možná jen můj dojem, ale připomíná mi to něco ve stylu "proč bych to dělal jednoduše, když to jde i složitě" aneb "vždyť komára taky zabiju desetikovým kladivem".
A jak kousek jinde píšete o práci v úkole a výpočtum jak moc se mám honit, abych si vydělal stejné peníze i když budu (nebudu) dělat zmetky...V úkolové mzdě jsem kdysi pár let dělal jako soustružník. Ale nikdy mne ani nenapadlo, že bych si nějaké takové teorie relativity počítal. A ani jsme nikdy o nikom, kdo by si tohle počítal, neslyšel. Cíl byl vždycky jasný - udělat ( a tím i vydělat) co nejvíc s co nejmenším množstvím nepovedených kusů. A místo počítání se dělala optimalizace, ale ne výpočtem, ale hlavou - jak nastavit stroj a seřídit nástroje tak, abych se co nejmíň nadřel, stroj co nejvíc dělal sám a výkon byl co nejvyšší. Prostě takové pravidlo - když seš línej, musíš si umět poradit, aby ses nenadřel a stejně vydělal. Věřte nevěřte - fungovalo to víc než nějaký počítání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lmgify
Datum: 02.09.14 00:22

na co na tohle potřebujete a používáte nějakou trojčlenku? Vždyť na to stačí obyčejné násobení...
Nevím, co jste se učil o trojčlence, ale trojčlenka je opravdu jen jedno násobení a jedno dělení (v libovolném pořadí).

V úkolové mzdě jsem kdysi pár let dělal jako soustružník. Ale nikdy mne ani nenapadlo, že bych si nějaké takové teorie relativity počítal.
Před lety jsem dělal pro člověka, který zasílal výrobky v na místě montovaných dřevěných boxech na míru danému výrobku. Jediné, co ho zajímalo, bylo, za jak dlouho tu bednu dáme dohromady, protože nás platil od hodiny. V průběhu roku se posílalo několik stejných beden a určitě by se vyplatilo na ně mít formu. Čas ani materiál nám na tu formu nedal a na stlučení boxu také spěchal, takže jsme to nemohli udělat pořádně. Místo 600Kč za naše mzdy za extra čas na zhotovení lepší bedny se tak 2x do roka stalo, že ten výrobek během dopravy zničili takovým způsobem, že to bylo na odpis. Škoda 30 tisíc za zásilku + cena záslání. Nedodání zboží v termínu (nutná nová výroba + nové doručení). Poškození jména firmy. O drobných oděrcích a poškozeních v ostatních zásilkách ani nemluvě. Jak se mu to mohlo vyplatit, to nechápu. Spíše si to neuměl spočítat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 01:35
avatar

Tak třeba trojčlenku používám velmi často, stejně tak výpočty různých objemů, obsahů atd.- a to nemám žádnou technickou profesi. Potřebuji to v běžném praktickém životě.

Matematiku jsem nikdy neměla ráda, ale toto jsou základní věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 18:34

A jak při čem?

Datum: 02.09.14 01:12
avatar

Například v domácnosti - když vařím, něco vyrábím, opravuji apod. Abych řekla pravdu, jsem matematický antitalent. Bez některých věcí se ale skutečně neobejdu. Z toho, co jste jmenovala, nepoužívám pouze kvadratické rovnice.

Jinak si vzpomínám, jak jsme na jedné VŠ přednášce z estetiky potřebovali spočítat, kolik je (řekněme) 523 + 222 - přesně si to nepamatuji, ale něco na této úrovni. Opravdu jsem hleděla, kolik lidí si na to vytahovalo kalkulačku. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 11:12

Ale na tom přece nic není,,je to přece rychlejší...I když to vědí...

Datum: 02.09.14 11:56
avatar
Než tu kalkulačku vytáhli, měli by to dávno spočítané. :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 12:39

ildika. Já se zae musím usmívat, když jsem někde v restauraci, kde účet ještě sčítají "ručně" a dotyčný číšník je celý upocený i s kalkukačkou v ruce a přitom má sečíst tři položky.

A k čemu umět počítat jen tak na rychlo z hlavy? Když někde nakupuji, tak si rychle pohledem přejedu nákup a vyjde mi, že mám platit cca 200,- Kč. Takže jestliže platím 300 vím, že je něco v nepořádku.

No a bavit se o tom, kolik lidí si umí spočítat, kolik má zaplatit za třeba 27 deka nějakého zboží, to už je "vyšší dívčí". Tuhle jsem byla někde na trhu, trhovec tam zboží vážil ještě na té staré váze, co ukazuje jen hmotnost (nikoliv cenu). No, ty jeho výsledné částky v korunách byly celkem zarážející. Vždy se spletl (ve svůj prospěch). Ale nikdo se neozval, páč si to asi nikdo nedokázal spočítat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 13:39
avatar

No právě. Alespoň sčítání a odčítání v hlavě by se měl člověk naučit - to není tak složité, dá se to dobře nacvičit a je to opravdu potřeba.

doplněno 02.09.14 13:44: Ale jinak se musím přiznat, že po jedné extrémně náročné zkoušce (na kterou jsem se učila téměř beze spánku asi týden a byla jsem z ní psychicky úplně na dně, i když jsem ji udělala) jsem si kupovala lístek na tramvaj a nebyla jsem schopna si spočítat, kolik je 3x27 *smich*. Prostě hlava odmítala jakoukoli spolupráci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 02.09.14 13:56

Mně se na čtrnáct dní po státnicích na technice udělalo v hlavě z oboru úplné prázdno, nic jsem nevěděl, jen jsem měl blažený pocit prosťáčka. Pak se mi vše vrátilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 04.09.14 07:40

trhovec tam zboží vážil ještě na té staré váze, co ukazuje jen hmotnost (nikoliv cenu).
Ze strany kupujícího je sice vidět jen ta ryska, ale ze strany prodávajícího tam je i cenová stupnice (resp. je jich tam několik nad sebou a on jen odečte cenu z té správné podle ceny váženého zboží). To vše samozřejmě za předpokladu že měl tu váhu s těmi stupnicemi. Jinak je docela možné, že to střílel od oka :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 01:59
avatar

I když kupodivu, tak přes to, že je mi "teprve" 16, tak jsem též zastáncem, že takovéto základní znalosti matematiky je dobré znát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentreger
Datum: 01.09.14 06:34

Bohužel ano...také jsme se snažili učitele uchlácholit že nám to k životu nebude potřeba. Naštěstí nás jako mladé zbojníky neuposlechli a narvali Nám tu matematiku, fyziku a další důležité obory do těch našich hlav i přes náš odpor :D :)

Jinak trojčlenka, odečty, zlomky, násobení, dělení je základ používaný v životě. Bohužel dneska už většina ani neumí sečíst 6,5 + 5,5 a bere si k tomu kalkulačku!

Objem, obsah atd... alespoň základy by měl každý znát. Ale je pravda že i já si občas nechám překontrolovat výpočty.

No a pak je klasika derivace, matice, funkce, poloměr, deskriptivní geometrie atd... toto používám minimálně 8 krát za měsíc. Ale zase je příjemné cítit jak makovice šrotuje :)

A propo, dokážete s hlavy bez přemýšlení vyjmenovat násobilku 9 (dodneška mám v šuplíku lístek z násobilkou a občas když si na ni vzpomenu si ji celou znovu projedu... :) legrace

Na závěr si myslím, že správný kopač kanálu by měl umět minimálně základy matematiky na výbornou. A dělník ve výrobě, u cnc-čka, nebo soustruhu by pak měl být kovaný. Matematika nám rozvíjí logické myšlení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkaona*
Datum: 01.09.14 11:06

Vy se nevysmívejte lidem, kteří si berou na výpočty kalkulačku, lepší než se snažit o něco, co neumím s chybou a raději zapracujte na Vaší češtině, čili základy by měl každý znát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentreger
Datum: 01.09.14 11:34

To je pravda. Ta čeština by chtěla zlepšit. Doučovala by jste mě? :)

Jinak se nikomu nesměji ale používat kalkulačku na triviální počty první a druhé třídy je úlet nemyslíte? Jde o to, že lidé nepoužívají makovici kterou nosí na tom krku, protože je pro ně lepší to namačkat do kalkulačky...ale tím degeneruje jejich mozek.

A propo v roce 2008 kdy jsem byl na vysoké nám učitel matematiky řekl: "nebudete používat kalkulačky ani matematickofyzikální tabulky."

My jsme jen udiveně koukali jestli se nezbláznil. Ale myslel to doopravdy. Výsledek byl takový, že zápočet získali klasickou cestou jen dva studenti. My ostatní jmse museli vypracovávat návody "jak na to" + dva příklady s detailním postupem daného učiva. Já měl funkce. Výsledek byl takový, že u zkoušky kterou jsme dělali u jiného učitele jsme všichni měli přes 80 bodů...a to byl mladý učitel(ten co nám řekl že nebudeme používat tabulky ani kalkulačku) Můžu Vám říci, že šlo cítit jak ty závity v hlavě pracují.

To jen tolik, já se nikomu nesměju. Nikdo učený ještě z nebe nespad. ;)

p.s.: za češtinu se omlouvám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 01.09.14 11:52

To je pravda. Ta čeština by chtěla zlepšit.
Opravdu se píše "a propos" (nemám nainstalovanou francouzskou klávesnici, takže mi chybí ten přízvuk nad "a").

Mě spíše drtí ten waffentrEger *ee* Nebo mi něco uniká?

Jestli jste na VŠ mohli teoreticky používat kalkulačky, tak jste na tom byli dobře. My s kalkulačkou nemohli spočítat už nic a rozhodně to nebylo pro to, že moje kalkulačka neuměla hyperbolické trigonomické funkce komplexnich čísel. Prostě ty úlohy, co se tam počítali, jen málokdy vedly k číselnému výsledku. Spíše to byly nějaké funkce jako výsledek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentreger
Datum: 01.09.14 12:09

Je to jednoduché, ä vám nevezme většina nicků, nebo e-mailových uživatelských jmen, neboť daná položka musí být bez znamének. A jelikož ä se blíží e a je to takzvané široké e, tak proto ta záměna. Nebojte, není to jiný typ vozidla. ;)

Co se kalkulaček týče, bavil jsem se o matematice. Né o dalších předmětech jako jsou: pružnost a plasticita, konstrukce a další kde musíte používat papír tužku. Nemějte strach, taky jsem měl předměty kde jsme si přáli mít možnost počítat přes programy ale museli jsme počítat ručně. Vše zlé je k něčemu dobré...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 11:48

Mimo téma: Jak to udělat správně a nemít problémy s diakritikou: Waffenträger - Waffentraeger

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 04.09.14 07:43

Taky jsem se divil, proč to tak neudělal, ale nechtěl jsem do toho rýpat více, než bylo nezbytné :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 10:33
avatar
S chybou... Jo, máš tam chybu, hledej
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 01.09.14 07:45
avatar
Zkuste v obchodě říct, že chcete čtvrt kila, nebo 250 gramů salámu...většina prodavaček jen kouká a neví že chcete 25deka a to mají váhu v gramech. Takže ano základní znalosti považuji za důležité. A souhlasím s příspěvky výše.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 10:14
avatar

A co sto gram vodky?

To jsou ještě navrch ruské reálie, ale tohle se snad ani před sametem neučilo. Nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 01.09.14 10:57

Co se neucilo? Ty dekagramy, gramy nebo ruske gramy vodky? :)

Mimochodem kolik je 100 gram vodky? *ee* Že by 100ml (1dl, 10cl)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 11:22
avatar

Hlavně jsem měl na mysli ten ruský zvyk kvantifikovat množství vodky na gramy (během druhé světové války dostávali sovětští vojáci dokonce pravidelné příděly vodky. Frontovou normou před útokem na nepřátelské pozice bylo 100 gramů vodky. Více zde; Řidič Tolja, náčelník olchonských záchranářů, se cvrnkne do krku a zavelí "sto gram, davaj, vodky popijom!" ), i když to, že salám se nekupuje na deka, ale na gramy, nám říkali,)A k mimochodnému dotazu: 100 ml (https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110221162119AALuZQJ)

doplněno 01.09.14 11:38: 100 gram: 100 mg of water is meant to be equal to 100ml .Why do Russians call 100 ml of vodka " sto grammes?". Is it the same? I know that 100 grammes of a dense substance would be much less than 100ml by volume. Can someone explain please?Good question! Thank you!Frankly speaking 100 ml is 100 gr. indeed. Actualy, only vodka is used "with grammes" as for other liquides (excluding strong alcohol), we say "ml". Btw, in old times, the was an expression: "кушать водку; откушать водочки" (that is "to eat vodka").May be, that is why we use "grammes" with vodka (we consider it to be "a special meal"? )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 19:03

Tak s tím nesouhlasím ...každý ví kolik je 10dkg a i to další.To nemá s mou otázkou nic společného.

Datum: 01.09.14 10:56

Myslím, že zlomky, trojčlenka (tedy základní rovnice o jedné neznámé), kvadratické funkce, pythágorovka atd., patří k základnímu vzdělání, je to takové minimum, které člověk k životu potřebuje a bez kterého může být snadno klamán v běžném životě.

Já osobně toho využívám téměř každodenně, ale je pravda, že pracuji jako technik. Výpočty se hodí i v domácnosti.

Nežilo by se mi snadno, kdybych neovládal tuto základní matematiku.

Je pravda, že vysokoškolskou matiku se člověk naučí a v drtivé většině případů jí pak nepoužívá a po čase zapomene.

Ale někde vzadu to tam pořád je

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkaona*
Datum: 01.09.14 11:02

Ne nadarmo se matematika spojuje s fyzikou, například už ta zmiňovaná trojčlenka, kdy cena roste díky váze

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 01.09.14 22:02

vždycky mi připadá smutné, když kolegyně v kanceláři narazí na procenta a je ztracená. A kolega si raději přijde nechat poradit, když má cenu s DPH 21%, tak kolikže je vlastně ten koeficient, kterým to má vydělit aby dostal daň? Zpočátku jsem myslela, že si dělají srandu..

doplněno 02.09.14 17:34:

oprava : vynásobit, ne vydělit už na mě taky došlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 02.09.14 00:29

Ja znam lidi,kteri si to cislo (0,8...) pamatuji z hlavy, protoze si ho nedokazou spocitat :)

Pro ty, kdo to snad nevi: 100/(100+21) = 100/121 = 0,8...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 02.09.14 18:17

No tak schválně, kolikže je vlastně ten koeficient?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 04.09.14 07:47

To je právě to, že já to nevím! Ani nevím, proč bych si to číslo měl v dostatečné přesnosti pamatovat (představ si, že si jako podnikatel kupuješ něco za skoro milion s daní). Na zjištěni ceny bez daně mi stačí cenu s DPH vydělit 1,21 a mám to v libovolné přesnosti *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 11:17
avatar

Netajím se tím, že jsem matematický analfabet, od té doby co mám kalkulačku se nesnažím něco počítat a když kalkulačka nestačí, hurááááá, je tu poraďte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: moula*
Datum: 02.09.14 13:08

Zlomky, kvadratické rovnice, trojčlenka a další patří mezi KUPECKÉ POČTY. Neznám nikoho svéprávného, kdo by je v životě nepotřeboval !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 16:06
avatar

Zlomky a trojčlenka se v životě neztratí. Často jsem potřebovala spočítat, kolik budeme potřebovat dlaždic, jak velký koberec...Ale: nikdy jsem nepotřebovala logaritmy a integrály. Po gymnásiu jsem pokračovala na pedáku a pak nastoupila jako učitelka do MŠ. Děti toto nevyžadovaly.

Ale pokud si člověk nedovede spočítat zhola nic, je to taky velice hloupé. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 17:45

Jo, holt jsou věci, které tak nějak přísluší k obecnému vzdělání. Kvadratické rovnice průměrný občan ČR asi nevyužije, ale zlomky používáme všichni. Pokud si někdo myslí že ne, tak má velkou rodinu a netvrdne mu doma půlka (1/2) chleba *smich*. Tazatel to možná myslel jinak, ale na mě to působí, že diskuse pozvolna směřuje k tomu, jestli je nezbytně nutné znát pravopis. Není, nutné nejsou ani jiné věci. Znám paní, co vehementně tvrdí, že to nepřečte, poněvadž nemá brýle. Neumí psát, neumí číst a taky nějak funguje. O tom, že neznalosti základních vědomostí jsou někdy hodně dráhým luxusem netřeba diskutovat.

Jo, derivaci a integrál jsem od VŠ rovněž neviděl. Netvrdím ale, že na můj život nemají vliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 18:48

Bohužel, naše školství je 100let za opicemi :( V životě jsem rovnice a už vůbec ne ty se zlomky nepotřeboval, napak byly časy, když jsem potřeboval a myslím dosud potřebuji znalosti psychologie lidí, zvláště těch opačného pohlaví :-D A to je myslím důležité pro většinu lidí, stejně tak je pro většinu lidí důležité umět vychovávat děti, myslím, že děti má mnohem víc lidí, než je těch, co potřebují v životě umět rovnice. Proto to bohužel v naší společnosti vypadá jak vypadá, žáci se musí učit spoustu věcí co v životě už nikdy neuvidí, ale alespoň základy psychologie nemají ani na základce, ani na učňáku a myslím že ani na průmyslovce, já jsem je tedy neměl ani na nástavbě na maturitu. Tedy nevím jak je to dnes, jsem ze školy už 30 let, a ty nejnutnější znalosti, hlavně jak alespoň trochu rozumět ženám jsem si musel najít v knížkách a na různých sebepoznávacích kurzech...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.