Faktury a vedení účetnictví

Od: Datum: 31.08.14 20:08 odpovědí: 8 změna: 02.09.14 10:02
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké povinosti mám po vyřízení žl? Nabízel bych služby u IT a pracoval z domu. Pročítal jsem internet a zjistil jsem, že mám dvě možnosti co se týká dání a vedení účetnictví. 1) paušálně a 2) přijmy i výdaje. Pokud to chápu tak nejjednodušší bude asi paušalém, jelikož se nemusím starat o výdaje. Zároveň si ale myslím, že tak moc výdajů v tomto oboru mít nebudu a nejsem si jistý, jestli 60% není moc a nemůžu mít proto z toho problémy s FÚ?
Kde a jak se hlásí jakou formu použiji?
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nevim850*
Datum: 31.08.14 20:13

Paušální výdaje jsou danné.Ikdyž je chtějí snižovat pro rok 2015. Volná živnost 60% volná. 80 %řemeslná. Pokud použijete správný paušálné paušální výdaje, žádný problém nebude.

Ohodnoceno: 0x

Od: ansi
Datum: 01.09.14 08:02
Aha, ok. Takže mi stačí jen skladovat mé vystavené faktury z příjmů a za rok jen zaplatit účetní a provézt daň. přiznání?
To se odvádí za rok od doby kdy podnikám, nebo kdy?
Datum: 01.09.14 08:29

Daňové přiznání se podává za rok 2014 do konce března 2015 (června, když Vám jej zpracovává daň poradce). Se začátkem podnikání se musíte také přihlásit na OSSZ (sociálka) a zdravotní pojištění.

Datum: 01.09.14 09:06
To přihlášení už si zařídí fu mezi sebou ne? Stačí jen vyplnit jednotný reg. formulář ne?
Když ale začnu podnikat třeba v září nebo řijnu, tak to nebude celý rok do března. To nevadí?
Datum: 01.09.14 10:18

Prosím Tě, účetní rok v Tvém případě začíná v září a končí 31.12. Od 1.1. začíná nový účetní rok.

Datum: 01.09.14 12:46

Zdravím kolegu a potenciální konkurenci. Něž se začne rozjíždět sáhodlouhá debata, doporučuji si prostudovat základní problematiku zde: http://www.jakpodnikat.cz. Držte se předpisů a problém s FÚ nebude. Paušální výdaje se v této oblasti skutečně v běžných případech vyplatí více.

Datum: 02.09.14 09:28
Takže pokud to chápu, tak jako rok se počítá do 31.12. a na odevzdání je čas do března?
Ještě jedna otázka. Díval jsem se na jednotný reg.formulář a je potřeba tam vyplnit číslo učtu, který budu používat pro podnikání. Problém je v tom, že abych si např.u fio banky mohl zařídit podnikatelský účet, tak musím mit ŽL. Takže jak to udělat?
Datum: 02.09.14 10:02

Já jsem to vyřešil tak, že jsem si založil běžný účet (nikoliv podnikatelský) jako fyzická osoba a tento jsem nahlásil. Účet lze ale nahlásit FÚ až dodatečně. Stejně tak postupujete i v případě, že si z nějakého důvodu založíte pro účely podnikání další účet.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.