Jak na předávání dárku?

Od: Datum: 20.11.12 19:11 odpovědí: 5 změna: 21.11.12 06:24

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Čeká mě předávání určitého dárku jistému muži. Ten je mi věkově dosti vzdálený, rozdíl činí 35 let. Mně je 20. Předávání uvidí mnoho diváků. Jsem introvert, takže s tím budu mít problém. Toho muže sice znám, ale ne osobně, ale není mi lhostejný. On mě nikdy neviděl. Mám takový rozpor - chystat si nějakou řeč či nikoliv? Já bych si ji raději nachystala, ale pokud mi do toho skočí, tak ztratím nit a bude to v háji. Dále nevím, zda mu mám dát takovou tu zdvořilostní pusu na obě tváře, ráda bych mu ji dala, ale chtěla bych, aby byl iniciativní. Je mi trapné se po něm nějak sápat. Jak to udělat elegantně? Mám ho před tím upozornit, že mu hodlám dát pusu? Aby nebyl zaskočený. I když je možné, že bude iniciativní, ale ptám se jen pro jistotu.

Díky za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.12 19:14

Nejsem expert, ale pusou bych počítal, ale počkal na situaci, kdyby byla nepříjemná, tak bych to vynechal.

doplněno 20.11.12 19:23:

Podle mě je důležité se celou dobu hlavně usmívat přirozeně a ne uměle. Řeč si připravte, ale pokud bude to bude vhodnější - improvizujte...

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 20.11.12 19:21

Dobrý den.

Nějakou kratší řeč si nachystejte, ale buďte připravená i na nutnost improvizovat. Usmívejte se, snažte se chovat uvolněně a přirozeně. Nacvičte si správné podávání ruky. A co se týče zdvořilostní pusy, buďte na ni připravená, ale iniciativu nechte na něm.

doplněno 20.11.12 19:28:

Vím, že je to těžké. Oční kontakt je důležitý, to máte pravdu, ale nemusí být nepřetržitý. Zkuste si předávání dárku tedy nacvičit doma v klidu. Na někom s rodiny, nebo alespoň před zrcadlem Důležité je mluvit pomalu, klidně, srozumitelně. Není kam spěchat. Držím Vám palce.*palec*

doplněno 20.11.12 19:30:

oprava: z rodiny

Ohodnoceno: 3x

Od: aralk*
Datum: 20.11.12 19:24

Děkuji za odpověď. Budu se snažit udělat to podle vašich rad, ale ono se to pěkně řekne, ale hůř udělá. Ještě když jste introvert. Můj další problém je oční kontakt, nejsem schopná ho moc dlouho udržet. Vím, že je důležitý, ale jsem prostě taková, při očním kontaktu jsem značně nejistá.

Datum: 20.11.12 20:01

Dobrý den. Pokud to není člověk, s kterým se vídáte často, ale jde o vzácnou příležitost, tím spíš byste měla zachovat klid a nebát se, že se ztrapníte. Prokázat někomu úctu v krátké, předem připravené řeči, obdarovat ho, upřímný stisk ruky ( stisk ruky je dost důležitý, z toho se dá hodně poznat a udělat si úsudek o daném člověku, na to pozor). Pohled do očí, úsměv a klidně se zeptat - mohu Vám dát pusu? Málokdo odmítne, věřte, že muž v letech bude polichocen a věřím, že neřekne ne. Sám se toho chopí, uvidíte. Jen tak pro odlehčení - nedávno byla dcera známé na koncertě svého oblíbence. Na jeho konci mu na podiu byla předat dárek, podali si ruce a ona ho měla též v úmyslu políbit na tvář. Zatímco on se galantně sklonil nad její ruku, aby na ní vtiskl symbolický polibek, asi jako výraz díků, ona to nečekala a namísto na tvář, jakmile se sklonil, ho políbila na čelo. *ua* Jejich úmysly se prostě minuly. Pro ní to byl trapas první třídy, pro něho překvapení, na čelo ho hned tak jistě nelíbá nikdo... Ale dobré na tom je, že si tento okamžik, alespoň nějaký čas, budou pamatovat oba dva. Proč to říkám _ na některé věci nemůže být člověk nikdy do detailů dost dobře připraven. Ať Vám to dobře dopadne, budu Vám držet palce.*palec*

doplněno 21.11.12 07:50:

Není zač, rádo se stalo.

Ohodnoceno: 2x

Od: aralk*
Datum: 21.11.12 06:24

Díky moc i za vaši odpověď. *placni*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.